Julia Kaczorowska

Studentka fotografii na studiach magisterskich Uniwersytetu Warszawskiego. Ma na koncie wiele projektów, zarówno dokumentalnych, jak i reklamowych, które realizuje w ramach kolektywu NEBA. Uzależniona od podróży i trekkingu w górach.

Sage Sohier uwiecznia ludzi w ich codziennym środowisku od ponad trzydziestu lat. W tym roku Nazraeli Press wydało książkę z jej spojrzeniem na Stany Zjednoczone. Co istotne, jest to Ameryka lat 80., a zdjęcia nie były publikowane od czasu wykonania.
16 Kwi 2017
Julia Kaczorowska
3
Puste krajobrazy australijskiego fotografa Willa Broadhursta działają niczym nośniki pamięci przepełnione nostalgią.
7 Kwi 2017
Julia Kaczorowska
1
Fotografia cyfrowa jest dobra tak długo, jak ludzie cieszą się chwilą i uczą. Młodemu pokoleniu radziłbym jednak wypstrykać jakiś film, bo tylko tak można skupić się na wyobrażeniu tego, jaki kadr chcemy uzyskać - mówi nam Manuello Paganelli, który od 25 lat dokumentuje Kubę.
5 Kwi 2017
Julia Kaczorowska
0
Amerykański fotograf, Jonathon Kambouris, współpracując ze stylistami Jenny Wichman i Mattem Vohrem, stworzył serię zdjęć o akcesoriach dla kobiet. Inspiracją stały się dla nich obrazy amerykańskiego malarza Wayna Thiébaud.
27 Mar 2017
Julia Kaczorowska
0
Zwykłe, szare, betonowe bloki rzadko kiedy znajdują miejsce w kręgu zainteresowań fotografów zajmujących się czymś innym niż reportażem. Malte Brandenburg uczynił z nich jednak główny temat swojej serii i twierdzi, że mogą one wiele powiedzieć o nas samych.
20 Mar 2017
Julia Kaczorowska
2
„Ta góra, ten wygięty fragment ziemi wznoszący się przede mną, sprawia, że czuję się pokorny, jak żebrak; i czuję szczęście mogąc w ogóle tu stać, nawet na chwilę." – tymi słowami, których autorem jest Bridget Asher, rozpoczyna się cykl zdjęć Graziano Panfili, „Mountain”.
13 Mar 2017
Julia Kaczorowska
0
Projekt argentyńskiego fotografa, Alejandro Chaskielberga, obrazuje zniszczenia i straty po katastrofie, jaka nawiedziła Japonię w 2011 roku. W „Otsuchi Future Memories” łączy on portrety ocalałych z fotografiami rodzinnymi odzyskanymi z gruzów miasteczka Otsuchi.
6 Mar 2017
Julia Kaczorowska
0
Z zawodu jest pediatrą, ale woli określać siebie jako „ciekawska osoba, która ciągle stara się stawać się lepszą wersję siebie”. Calvin Chen zaczął robić zdjęcia w trakcie kolejnych szkoleń medycznych. Po długich nocach w szpitalu był zdesperowany i szukał ujścia dla swojej twórczości, więc złapał za stary aparat swojego ojca i zaczął fotografować.
24 Lut 2017
Julia Kaczorowska
0
Francuskie przedmieścia o zmierzchu, rejony przemysłowe i małe uliczki Paryża, czasem rozświetlone jedynie przez neony i okna jeszcze nie pogrążonych we śnie domów. Pomysł na serię „Alphaville” narodził się w skutek dziwnej atmosfery, w jakiej według Soubanère’a skąpany jest dzisiejszy Paryż.
22 Lut 2017
Julia Kaczorowska
0
Fotografowanie na filmie ma w sobie element zaskoczenia. Dzięki niemu mogę zaufać sobie i pozwolić na błąd, który może doprowadzić do przepięknych rezultatów. - mówi nam Arianna Lago, dla której fotografia uliczna stała się punktem wyjścia do eksperymentów z kolorem i abstrakcją.
10 Lut 2017
Julia Kaczorowska
0