Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

iPhone - przegląd najciekawszych aplikacji fotograficznych: Edycja

Drugą część naszego cyklu skierowanego do użytkowników smartfona iPhone poświęcamy aplikacjom umożliwiającym edycję na jego ekranie. Poznajcie aplikacje Photoshop Express, Camera+ i Snapseed.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Kwiecień 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Camera+

Ta aplikacja oferuje znacznie więcej możliwości niż Photoshop Express. Podobnie jak w przypadku PE zdjęcie możemy załadować z biblioteki lub pracować nad właśnie zarejestrowanym obrazem. Fotografując z wykorzystaniem interfejsu C+ dysponujemy suwakiem umożliwiajacym aż sześciokrotne powiększenie motywu. Jest to jednak tzw. zoom cyfrowy, którego jednak nie polecamy. Lampa błyskowa może działać w trybie automatycznym lub być ręcznie ustawiona. Ciekawostką jest możliwość skorzystania z wbudowanej w telefon diody dającej światło ciągłe.

Przydatną opcją jest rozdzielenie espozycji od ustawiania ostrości. Zamiast jednego kwadratu odpowiedzialnego za pomiar światła i ostrość mamy dwa pola (kwadrat i koło). Możemy je przesuwać w dowolne miejsce ekranu dobierając właściwe parametry obrazu. W praktyce wygląda to tak, że po zablokowaniu ostrości możemy sterować ekspozycją (lub odwrotnie).

Dzięki aplikacji możemy także korzystać z samowyzwalacza i trybu zdjęć seryjnych.

Po przejściu do części edycyjnej w pierwszej kolejności możemy poprawić jakość zdjęcia wybierając jeden z dostępnych programów (zachód słońca, scena nocna, portret, plaża, koncert, jedzenie...) Mamy również możliwość obrócenia, wyprostowania i skadrowania zdjęcia.

Ważnym elementem aplikacji są efekty, które podzielone są na: kolorowe, retro i specjalne. Dodatkowa opcja to wybór "I love analog", za który trzeba jednak dodatkowo zapłacić. Wśród dziewięciu efektów kolorowych znajdziemy takie tryby jak: sepia, magic hour, cyjanotypia. Efekty retro to m.in. "Lomographic", "Toy Camera" i "Ansel". Ciekawą sprawą jest regulacja siły każdego przekształcenia, co daje nam możliwość bardziej precyzyjnej regulacji efektu. Zdjęcie można wykończyć nadając mu jedną spośród osiemnastu ramek zebranych w działach "Proste" i "Stylowe". Ostatnim elementem jest możliwość umieszczenia na zdjęciu daty lub innej informacji tekstowej. Dzięki aplikacji możemy również sprawdzić parametry ekspozycji, miejsce wykonania zdjęcia i historię obróbki. Do wyboru mamy także dwa interfejsy: klasyczny i umożliwiający szybszą edycję i dzielenie się obrazem.

Ogrom możliwości, którą oferuje aplikacja jest nieco przytlaczający. Wydaje się nam, że jest ich wręcz za dużo. Orientacja w aplikacji zajmuje trochę czasu i nie jest tak prosta jak w przypadku Photoshop Express. Obsługa nie jest do końca intuicyjna, na początku pracy z aplikacją można się w niej pogubić.

Cena: 0,79 euro

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Camera+
Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Camera+
Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Camera+
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One 9 - opinia eksperta
Capture One 9 - opinia eksperta
Capture One to popularny program służący do edycji plików RAW i katalogowania zdjęć, który jest używany przez wielu profesjonalistów. Jego nowa odsłona wprowadza dużo istotnych zmian, które...
0
0
Adobe Lightroom Mobile – test oprogramowania
Adobe Lightroom Mobile – test oprogramowania
Adobe Lightroom Mobile jest już w pełni darmową aplikacją służącą do postprodukcji zdjęć, z której możemy korzystać na urządzeniach mobilnych pracujących na systemach iOS i Android. Jednak czy...
3
0
Fujifilm X-T1 - firmware 4.0 vs 3.0
Fujifilm X-T1 - firmware 4.0 vs 3.0
Wraz z końcem czerwca 2015 roku firma Fujifilm udostępniła długo wyczekiwaną aktualizację oprogramowania X-T1. W związku z tym w naszej redakcji pojawiły się dwa egzemplarze flagowego modelu...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)