Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

iPhone - przegląd najciekawszych aplikacji fotograficznych: Edycja

Drugą część naszego cyklu skierowanego do użytkowników smartfona iPhone poświęcamy aplikacjom umożliwiającym edycję na jego ekranie. Poznajcie aplikacje Photoshop Express, Camera+ i Snapseed.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

14 Kwiecień 2012
Artykuł na: 6-9 minut

Photoshop Express

Darmowa aplikacja Photoshop Express jest mobilną wersją jednego z najpopularniejszych programów do edycji zdjęć. Aplikacja oferuje oczywiście tylko część możliwości pełnej wersji.

Photoshop Express otwiera się po podjęciu przez użytkownika decyzji czy chce najpierw zrobić zdjęcie czy pracować nad obrazem z biblioteki. Interfejs zaprojektowany jest przejrzyście i czytelnie. U góry ekranu znajdują się cztery ikonki odpowiedzialne za obróbkę zdjęcia. Na dole ekranu widnieją strzałki, za pomocą których możemy przemieszczać się między kolejnymi etapami historii.

Prace nad zdjęciem zaczynamy od wstępnych operacji takich jak kadrowanie, obracanie i prostowanie obrazu. Następnie mamy możliwość zmiany podstawowych parametrów zdjęcia, takich jak regulacja naświetlenia, nasycenia i kontrastu. Do bardziej zaawansowanych funkcji zaliczyć można możliwość stworzenia szkicu i wyostrzenia obrazu. Kolejna zakładka aplikacji odpowiedzialna jest za nałożenie na zdjęcie popularnych efektów, znanych z filtrów pełnej wersji programu. Opcje redukcji szumu i ramek są dostępne po ich wykupieniu.

Operacje zmiany parametrów wykonuje się przesuwając palcem po ekranie telefonu w lewo i prawo, odpowiednio zwiększając lub zmniejszając siłę efektu. Gotowym zdjęciem możemy się podzielić za pośrednictwem portali społecznościowych i strony Photoshop.com.

To co zwraca uwagę w aplikacji Photoshop Express to jej prostota i intuicyjna obsługa. Oferuje ona wszystkie podstawowe funkcje edycyjne, a praca z nią jest łatwa i przyjemna.

Cena: aplikacja bezpłatna

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Photoshop Express
Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Photoshop Express
Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Capture One 9 - opinia eksperta
Capture One 9 - opinia eksperta
Capture One to popularny program służący do edycji plików RAW i katalogowania zdjęć, który jest używany przez wielu profesjonalistów. Jego nowa odsłona wprowadza dużo istotnych zmian, które...
0
0
Adobe Lightroom Mobile – test oprogramowania
Adobe Lightroom Mobile – test oprogramowania
Adobe Lightroom Mobile jest już w pełni darmową aplikacją służącą do postprodukcji zdjęć, z której możemy korzystać na urządzeniach mobilnych pracujących na systemach iOS i Android. Jednak czy...
3
0
Fujifilm X-T1 - firmware 4.0 vs 3.0
Fujifilm X-T1 - firmware 4.0 vs 3.0
Wraz z końcem czerwca 2015 roku firma Fujifilm udostępniła długo wyczekiwaną aktualizację oprogramowania X-T1. W związku z tym w naszej redakcji pojawiły się dwa egzemplarze flagowego modelu...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)