Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8.5
Optyka:
8
Budowa:
8
Marka:
Tamron
Nasza ocena:

89%

Zaawansowany układ optyczny, stabilizacja obrazu, metalowy i uszczelniony korpus - to tylko kilka rozwiązań wykorzystanych w pełnoklatkowym Tamronie SP 35 mm f/1.8 Di VC USD. Producent wyraźnie chce odmienić wizerunek marki kojarzonej dotychczas głównie z kompaktowymi zoomami. Czy nowa stałka mu w tym pomoże?

0
Michał Chrzanowski
9 Październik 2015
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

1. Wstęp


Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD to jeden z dwóch nowych modeli obiektywów, który wzbogaca kierowaną do profesjonalistów serię SP. Zaprezentowana na początku września 2015 roku stałka ma stanowić atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla zawodowych fotografów pracujących z aparatami pełnoklatkowymi, jak i tych, którzy wykorzystują korpusy z matrycą APS-C.

Na pokładzie najnowszego SP 35 mm f/1.8 Di VC USD znajdziemy zaawansowany układ optyczny, system autofokusa oraz stabilizację obrazu. Ponadto, metalowa obudowa została uszczelniona, więc wnętrze jest chronione przed kurzem i wilgocią. Dzięki tym rozwiązaniom oraz kombinacji ogniskowej 35 mm i światłosiły f/1.8 obiektyw może stać się wymarzoną konstrukcją dla fotografów ślubnych i dokumentalistów, którzy podczas tworzenia fotoreportażu wykorzystują szerokie i jasne stałki.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Za Tamrona SP 35 mm f/1.8 Di VC USD zapłacimy 2999 zł. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniem Canon EF, Nikon F i Sony A. Jak zapewnia dystrybutor, modele kompatybilne z systemami Canon i Nikon pojawią się w połowie października 2015 roku. Na wersję do aparatów Sony będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Ponadto, szkła projektowane pod ten system będą też pozbawione optycznej stabilizacji obrazu.

Obecnie na rynku fotograficznym możemy znaleźć wiele jasnych trzydziestek piątek, które będą stanowić naturalną konkurencję dla nowego Tamrona. Użytkownicy aparatów Nikon swoją uwagę mogą skierować w stronę tańszego o około tysiąc złotych obiektywu Nikkor AF-S 35 mm f/1.8G (cena około 2100zł) lub profesjonalnego Nikkora AF-S 35 mm f/1.4 (około 6300 zł). Z kolei posiadacze lustrzanek Canon będą mogli rozważać zakup stabilizowanej, lecz nieco ciemniejszej stałki Canon EF 35 mm f/2 IS USM (około 2100 zł) lub nowego i bardzo jasnego Canona EF 35 mm f/1.4 II USM. Natomiast fotografowie, którzy pracują na pełnoklatkowych aparatach Sony z mocowaniem A mogą skusić się na obiektyw Sony 35 mm f/1.4 G (cena około 5000 zł). Jednak naszym zdaniem największym konkurentem nowego Tamrona będzie ceniona i chwalona przez wielu zawodowców Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM, która jest dziś dostępna w cenie około 3200 zł.

Można zauważyć, że konkurencja jest ogromna, jak na jej tle wypada nowy Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym teście, gdzie zaprezentujemy wyniki, które otrzymaliśmy w naszym laboratorium oraz zdjęcia przykładowe wykonane w plenerze. Obiektyw testowaliśmy razem z aparatem Canon EOS 5D Mark III.


]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)