TAMRON SP 35 MM F/1.8 DI VC USD I 45 MM F/1.8 DI VC USD - znamy polskie ceny

Autor: Michał Chrzanowski

24 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Niespełna miesiąc temu Tamron zaprezentował obiektywy SP 35 mm f/1,8 Di VC USD i SP 45 mm f/1,8 Di VC USD - dwie pełnoklatkowe stałki adresowane do profesjonalnych fotografów. Dziś poznaliśmy ich ceny w jakich będą sprzedawane na polskim rynku.

Nowe obiektywy Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD i SP 45 mm f/1.8 Di VC USD wzbogacają kierowaną do profesjonalistów serię SP i mają stanowić atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla fotografów pracujących z aparatami pełnoklatkowymi, jak i tych, którzy wykorzystują urządzenia z matrycą APS-C. Obydwa obiektywy charakteryzują się zaawansowanymi układami optycznymi, które maja konkurować z najlepszymi konstrukcjami na rynku.

SP 35 mm f/1.8 Di VC USD składa się z 10 elementów w 9 grupach, w tym z dwóch soczewek asferycznych i dwóch elementów o obniżonym współczynniku dyspersji, co gwarantować ma doskonałą jakość obrazy na całej powierzchni kadru. Światłosiła f/1.8 w połączeniu z 9-listkową przysłoną, minimalną odległością ostrzenia 20 cm i powiększeniem w skali 1:2,5 umożliwia uzyskanie wyjątkowej plastyki obrazu, z małą głębią ostrości i miłym dla oka bokeh. W SP 45 mm f/1.8 Di VC USD znajdziemy układ oparty o 10 soczewek w 8 grupach, z czego dwie to soczewki asferyczne, a jedna została wykonana ze szkła LD, o obniżonym współczynniku dyspersji. Szkło według producenta oferować ma uzyskanie tak samo doskonałych efektów jak przy użyciu bliźniaczego modelu o szerszej ogniskowej. Różni się tylko minimalna odległość ostrzenia. W przypadku obiektywu 45mm będzie to 29 cm. Oba modele posiadają metalowy i uszczelniony tubus oraz zostały wyposażone w system stabilizacji obrazu.

W polskiej dystrybucji za obiektywy Tamron SP 35 mm f/1.8 Di VC USD i SP 45 mm f/1.8 Di VC USD zapłacimy 2999 zł. Stałki będą dostępne w wersjach z mocowaniem Canon EF, Nikon F i Sony A. Modele kompatybilne z systemami Canon i Nikon pojawią się w październiku. Na wersję do aparatów Sony będziemy musieli poczekać nieco dłużej. Szkła projektowane pod system Sony będą też pozbawione systemu stabilizacji. Więcej informacji o nowych produktach marki Tamron znajdziecie na stronie tamron.eu.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
7Artisans 50 mm f/1.4 Tilt-Shift - supertani obiektyw z regulacją osi
Konstrukcje typu Tilt-Shift to domena wąskiej i kosztownej oferty kierowanej dla profesjonalistów. Chińczycy z 7Artisans chcą pokazać, że można inaczej i prezentują jasną stawkę z...
7
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony FE 16-25 mm f/2.8 G - kompaktowy, jasny, nie za długi
Sony prezentuje kolejny po modelu 24-50 mm kompaktowy zoom ze światłem f/2.8, który łączy niewielkie wymiary ze stosunkowo przystępną ceną. Nowy szeroki kąt celuje w twórców, którym...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)