Menu i tryby odtwarzania

Panasonic Lumix G1 jest dość rewolucyjną konstrukcją na rynku fotograficznym. G1 ma być idealnym połączeniem najlepszych cech kompaktu - niewielka waga, rozmiary i łatwa obsługa z najlepszymi cechami lustrzanki - szybki autofokus i wysoka jakość zdjęć na którą składa się wymienna optyka i dość duża matryca. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się tej nowatorskiej konstrukcji.
0

Autor: Marcin Falana

28 Listopad 2008
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu

Menu

Menu Panasonica G1 zostało podzielone na pięć części. Po menu możemy się poruszać przy użyciu zarówno nawigatora jak i przedniego kółka nastaw. Generalnie menu nie sprawia większych kłopotów, chociaż kilka razy biegałem między menu własnym i menu konfiguracji w poszukiwaniu funkcji formatowania karty pamięci.

Panasonic G1 menu

Menu nagrywania

Ta część menu jest odpowiedzialna za najważniejsze ustawienia fotograficzne.

menu nagrywania

Menu własne

Menu własne pozwala na dostosowanie aparatu do własnych potrzeb. Dokładny spis funkcji jest widoczny na slajdzie poniżej.

menu własne

Menu konfiguracji

W tej części menu znajdziemy więcej parametrów, które dostosują G1 do naszego trybu pracy.

menu konfiguracji

Moje menu

W tej części menu wyświetlane jest pięć ostatnio zmienianych parametrów, dzięki temu mamy łatwy dostęp do często używanych funkcji.

moje menu - zestaw ostatnio używanych funkcji

Menu odtwarzania

Ostatnia część menu pozwala na zmiany funkcji związanych z odtwarzaniem zdjęć.

menu odtwarzania

Tryby odtwarzania

Zdjęcie możemy wyświetlić na ekranie na kilka sposobów.

  • zdjęcie bez żadnej dodatkowej informacji
  • zdjęcie z symbolem baterii
  • zdjęcie z informacją
  • miniaturka z informacją
  • miniaturka z histogramami

Poza tym za pomocą przedniego pokrętła możemy powiększać i zmniejszać zdjęcia. Podczas zmniejszania/powiększania w prawym dolnym rogu wyświetlany jest prostokąt symbolizujący zdjęcie z zaznaczonym powiększeniem. Po powiększonym zdjęciu poruszamy się za pomocą nawigatora. Do dyspozycji mamy także kalendarz, który pozwala w łatwy sposób odnaleźć zdjęcia zrobione konkretnego dnia.

Podsumowanie

Menu Panasonica G1 trzyma przyzwoite standardy. Na plus można zaliczyć moje menu, które zapamiętuje ostatnio używane funkcje i kalendarz. Niewielkim minusem jest za mało jasne rozgraniczenie między menu własnym i menu konfiguracji.

+ moje menu

+ kalendarz

- podobne menu własne i menu konfiguracji

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
13
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
24
3
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
W nasze ręce, na jeden dzień, wpadł pierwszy w Polsce egzemplarz średnioformatowej lustrzanki z 64-milionowym sensorem o proporcjach 3:2. Czy po dwóch latach od...
18
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)