Samsung NX30 - test

Samsung NX30 to kolejny zaawansowany bezlusterkowiec koreańskiego producenta. Aparat został wyposażony w 20,3-megapikselową matrycę APS-C, odchylany wizjer, obrotowy i dotykowy ekran Super AMOLED, a także łączność Wi-Fi z NFC. My sprawdziliśmy jak najnowszy produkt Samsunga radzi sobie w praktyce.

Autor: Patryk Wiśniewski

7 Marzec 2014
Artykuł na: 29-37 minut

Samsung NX30 to jedna z ważniejszych premier targów CES 2014, które odbyły się w Las Vegas. Aparat został zbudowany wokół 20,3-megapikselowej matrycy APS-C. Sensor ma więc taką samą rozdzielczość jak poprzednik.

Najnowszy bezlusterkowiec koreańskiego producenta umożliwia kadrowanie na ekranie Super AMOLED lub przy pomocy odchylanego wizjera elektronicznego. Podobnie jak poprzednia wersja tego korpusu, NX30 został wyposażony w moduł Wi-Fi oraz NFC.

Przy cenie podanej przez producenta - 4199 złotych - NX30 będzie rywalizował przede wszystkim z Olympusem OM-D E-M5, Panasonikiem GH3, Panasonikiem GX7 czy Fujifilm X-E2. W tym przedziale cenowym bez trudu kupimy zaawansowane lustrzanki jak: Nikon D7100, Canon EOS 70D, a jeżeli dołożymy trochę to możemy się pokusić o Pentaksa K-3.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
21
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
54
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nowy bezlusterkowiec w stylu retro wchodzi na rynek. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe wykonane aparatem Nikon Z fc w zestawie z nowym obiektywem Z 28 mm f/2.8.
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)