Pentax K-3 - test

Pentax K-3 to nowy flagowy korpus japońskiego producenta. Zaawansowana lustrzanka została wyposażona w matrycę APS-C o rozdzielczości 24 megapikseli. Usprawniono w niej autofokus, pomiar światła, zwiększono także klatkarz. Zobaczcie jak K-3 poradził sobie w naszym pełnym teście.
0
Patryk Wiśniewski
6 Grudzień 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Fani marki długo musieli czekać na pojawienie się aparatu Pentax K-3. Od premiery K-5 minęły 3 lata, po drodze producent odświeżył ten korpus i na ubiegłorocznej Photokinie zaprezentował wersję K-5 II i K-5 IIs. W nowym okręcie flagowym, w stosunku do poprzednika, nie zaszły znaczące zmiany jeśli chodzi o wygląd. K-3 to korpus wręcz bliźniaczo podobny do swoich "przodków".


Ale wnętrze aparatu informuje nas o tym, że producent nie próżnował. 24-megapikselowa, pozbawiona filtra dolnoprzepustowego matryca to konstrukcja, która ma pozwolić nawiązać Pentaksowi walkę z produktami konkurencji. Jak zwykle w przypadku tego japońskiego producenta została wyposażona w system stabilizacji. Oprócz tego okręt flagowy oferuje nowy system pomiaru światła, nowy autofokus oraz zupełnie nowy wizjer kryjący 100% kadru.

Propozycja Pentaksa będzię konkurowała z innymi zaawansowanymi lustrzankami APS-C jak Nikon D7100, Nikon D5300, Canon EOS 70D czy z leciwym już Canonem EOS 7D. Warto także spojrzeć na wysoko plasowane bezlusterkowce jak Olympus OM-D E-M1 czy Panasonic Lumix GH3.

Test został podzielony na następujące części:
  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Osiągi matrycy
  9. Podsumowanie
  10. Zdjęcia do pobrania


Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (12)