Fujifilm X-E2 - test

Fujifilm X-E2 został zaprezentowany w październiku ubiegłego roku. Jeśli chodzi o wygląd aparat się praktycznie nie zmienił w stosunku do swojego poprzednika. Jednak gdy przyjrzymy się szczegółom, to okazuje się, że pojawiło się trochę ważnych nowości. Zobaczcie jak poradził sobie w naszym teście.

Autor: Patryk Wiśniewski

3 Styczeń 2014
Artykuł na: 29-37 minut

Fujifilm X-E2 jest wręcz bliźniaczo podobny do swojego poprzednika. Zmiany wizualne są tylko kosmetyczne. Zmieniono jednak najistotniejsze elementy w jego budowie. Po pierwsze zastosowano nową matrycę X-Trans CMOS II o rozdzielczości 16-megapikseli. Na jej powierzchni znajdują się piksele detekcji fazy, dzięki czemu mamy mieć do czynienia ze zdecydowanie szybszym systemem ustawiania ostrości. Matryca współpracuje z najnowszym procesorem EXR II, co ma przełożyć się na ogólną szybkość działania.

X-E2 oferuje swoim użytkownikom szybki tryb zdjęć seryjnych, filmowanie oraz panoramy z ręki. Do kadrowania może nam posłużyć nowy, lepszy wizjer elektroniczny. Za tego bezlusterkowca w metalowej obudowie musimy zapłacić około 6000 złotych z obiektywem, zaś samo body znajdziemy w cenie poniżej 4000 złotych. Przy takim pułapie cenowym najbliższą konkurencją X-E2 będą takie aparaty jak: Panasonic Lumix GX7, Olympus OM-D E-M5, Nikon D7100, czy Pentax K-3.

Zobaczcie jak najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm wypadł w naszym teście.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
21
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
53
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nowy bezlusterkowiec w stylu retro wchodzi na rynek. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe wykonane aparatem Nikon Z fc w zestawie z nowym obiektywem Z 28 mm f/2.8.
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)