Fujifilm X-E2 - test

Fujifilm X-E2 został zaprezentowany w październiku ubiegłego roku. Jeśli chodzi o wygląd aparat się praktycznie nie zmienił w stosunku do swojego poprzednika. Jednak gdy przyjrzymy się szczegółom, to okazuje się, że pojawiło się trochę ważnych nowości. Zobaczcie jak poradził sobie w naszym teście.

Autor: Patryk Wiśniewski

3 Styczeń 2014
Artykuł na: 29-37 minut

Fujifilm X-E2 jest wręcz bliźniaczo podobny do swojego poprzednika. Zmiany wizualne są tylko kosmetyczne. Zmieniono jednak najistotniejsze elementy w jego budowie. Po pierwsze zastosowano nową matrycę X-Trans CMOS II o rozdzielczości 16-megapikseli. Na jej powierzchni znajdują się piksele detekcji fazy, dzięki czemu mamy mieć do czynienia ze zdecydowanie szybszym systemem ustawiania ostrości. Matryca współpracuje z najnowszym procesorem EXR II, co ma przełożyć się na ogólną szybkość działania.

X-E2 oferuje swoim użytkownikom szybki tryb zdjęć seryjnych, filmowanie oraz panoramy z ręki. Do kadrowania może nam posłużyć nowy, lepszy wizjer elektroniczny. Za tego bezlusterkowca w metalowej obudowie musimy zapłacić około 6000 złotych z obiektywem, zaś samo body znajdziemy w cenie poniżej 4000 złotych. Przy takim pułapie cenowym najbliższą konkurencją X-E2 będą takie aparaty jak: Panasonic Lumix GX7, Olympus OM-D E-M5, Nikon D7100, czy Pentax K-3.

Zobaczcie jak najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm wypadł w naszym teście.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
24
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
40
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)