Hasselblad H4D-40 - test

Hasselblad to marka, która jest jedną z ikon fotografii i zawsze była utożsamiana z najwyższą jakością zdjęć. Hasselblad H4D-40 to średnioformatowa lustrzanka systemu H wyposażona w 40-megapikselowy sensor CCD. W ramach przybliżania naszym czytelnikom aparatów średnioformatowych zapraszamy do lektury testu tego nietuzinkowego aparatu.
Jako jedna z nielicznych redakcji na świecie mieliśmy okazję bliższego przyjrzenia się lustrzance średnioformatowej Hasselblad H4D-40. Sercem H4D-40 jest 40-megapikselowa matryca CCD o rozmiarze 32,9 x 43,8 mm.

Według przedstawicieli Hasselblada jest to aparat skierowany do tych fotografów, którzy pracują obecnie na lustrzankach małoobrazkowych o wysokiej rozdzielczości i rozważają przesiadkę na średni format. Ma ich do tego przekonać łatwość obsługi, szybkość działania i możliwość pracy w plenerze. Cena za Hasselblada H4D-40 z jednym obiektywem wynosi niecałe 20 000 dolarów.

Najbliższą konkurencją jest Leica S2, Phase One 645, czy Pentax 645D, o których pisaliśmy na łamach fotopolis.pl.


Test składa się z następujących części:

1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Budowa i ergonomia użytkowania
4. Fotografowanie
5. Jakość zdjęć
6. Podsumowanie
7. Zdjęcia do pobrania

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0