Hasselblad H4D-40 - test

Hasselblad to marka, która jest jedną z ikon fotografii i zawsze była utożsamiana z najwyższą jakością zdjęć. Hasselblad H4D-40 to średnioformatowa lustrzanka systemu H wyposażona w 40-megapikselowy sensor CCD. W ramach przybliżania naszym czytelnikom aparatów średnioformatowych zapraszamy do lektury testu tego nietuzinkowego aparatu.
0
Marcin Falana
10 Grudzień 2010
Artykuł na: minutę
Jako jedna z nielicznych redakcji na świecie mieliśmy okazję bliższego przyjrzenia się lustrzance średnioformatowej Hasselblad H4D-40. Sercem H4D-40 jest 40-megapikselowa matryca CCD o rozmiarze 32,9 x 43,8 mm.

Według przedstawicieli Hasselblada jest to aparat skierowany do tych fotografów, którzy pracują obecnie na lustrzankach małoobrazkowych o wysokiej rozdzielczości i rozważają przesiadkę na średni format. Ma ich do tego przekonać łatwość obsługi, szybkość działania i możliwość pracy w plenerze. Cena za Hasselblada H4D-40 z jednym obiektywem wynosi niecałe 20 000 dolarów.

Najbliższą konkurencją jest Leica S2, Phase One 645, czy Pentax 645D, o których pisaliśmy na łamach fotopolis.pl.


Test składa się z następujących części:

1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Budowa i ergonomia użytkowania
4. Fotografowanie
5. Jakość zdjęć
6. Podsumowanie
7. Zdjęcia do pobrania

poprz.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Sony A7R IV - pierwsze wrażenia
Czy 60 Mp to za dużo, a może jednak w sam raz? Podczas europejskiej premiery mogliśmy na gorąco sprawdzić możliwości nowego bezlusterkowca Sony A7R IV.
0
6
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
24
3
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i...
15
1