Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Hasselblad H4D-40 - test

Hasselblad to marka, która jest jedną z ikon fotografii i zawsze była utożsamiana z najwyższą jakością zdjęć. Hasselblad H4D-40 to średnioformatowa lustrzanka systemu H wyposażona w 40-megapikselowy sensor CCD. W ramach przybliżania naszym czytelnikom aparatów średnioformatowych zapraszamy do lektury testu tego nietuzinkowego aparatu.
0

Autor: Marcin Falana

10 Grudzień 2010
Artykuł na: 29-37 minut

Jako jedna z nielicznych redakcji na świecie mieliśmy okazję bliższego przyjrzenia się lustrzance średnioformatowej Hasselblad H4D-40. Sercem H4D-40 jest 40-megapikselowa matryca CCD o rozmiarze 32,9 x 43,8 mm.

Według przedstawicieli Hasselblada jest to aparat skierowany do tych fotografów, którzy pracują obecnie na lustrzankach małoobrazkowych o wysokiej rozdzielczości i rozważają przesiadkę na średni format. Ma ich do tego przekonać łatwość obsługi, szybkość działania i możliwość pracy w plenerze. Cena za Hasselblada H4D-40 z jednym obiektywem wynosi niecałe 20 000 dolarów.

Najbliższą konkurencją jest Leica S2, Phase One 645, czy Pentax 645D, o których pisaliśmy na łamach fotopolis.pl.

Test składa się z następujących części:

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Budowa i ergonomia użytkowania

4. Fotografowanie

5. Jakość zdjęć

6. Podsumowanie

7. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
8
6
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
8
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)