Hasselblad H4D-40 - test

Hasselblad to marka, która jest jedną z ikon fotografii i zawsze była utożsamiana z najwyższą jakością zdjęć. Hasselblad H4D-40 to średnioformatowa lustrzanka systemu H wyposażona w 40-megapikselowy sensor CCD. W ramach przybliżania naszym czytelnikom aparatów średnioformatowych zapraszamy do lektury testu tego nietuzinkowego aparatu.

Autor: Marcin Falana

10 Grudzień 2010
Artykuł na: 29-37 minut

Jako jedna z nielicznych redakcji na świecie mieliśmy okazję bliższego przyjrzenia się lustrzance średnioformatowej Hasselblad H4D-40. Sercem H4D-40 jest 40-megapikselowa matryca CCD o rozmiarze 32,9 x 43,8 mm.

Według przedstawicieli Hasselblada jest to aparat skierowany do tych fotografów, którzy pracują obecnie na lustrzankach małoobrazkowych o wysokiej rozdzielczości i rozważają przesiadkę na średni format. Ma ich do tego przekonać łatwość obsługi, szybkość działania i możliwość pracy w plenerze. Cena za Hasselblada H4D-40 z jednym obiektywem wynosi niecałe 20 000 dolarów.

Najbliższą konkurencją jest Leica S2, Phase One 645, czy Pentax 645D, o których pisaliśmy na łamach fotopolis.pl.

Test składa się z następujących części:

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Budowa i ergonomia użytkowania

4. Fotografowanie

5. Jakość zdjęć

6. Podsumowanie

7. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
20
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
53
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nowy bezlusterkowiec w stylu retro wchodzi na rynek. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe wykonane aparatem Nikon Z fc w zestawie z nowym obiektywem Z 28 mm f/2.8.
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)