Hasselblad H4D-200MS - multi-shot i 200 megapikseli

Nowy Hasselblad H4D-200MS oferuje rozwinięcie technologii "multi-shot". Aparat w tej wersji robi nawet 6 klatek z mikroskopijnym przesunięciem matrycy, dzięki czemu jest w stanie stworzyć zdjęcia o rozdzielczości 200 megapikseli.
Hasselblad rozwinął technologię {ITL|multi-shot. Aparat w tym trybie wykonuje kilka kolejnych klatek z przesunięciem o jeden piksel (bądź niewiele większym) i łączy je w jedną. Dzięki temu znika konieczność stosowania interpolacji związanej z mozaiką Bayera, nie ma też problemu z morą i wieloma innymi wadami obrazu. Konieczność wykonania kilku klatek eliminuje użycie tej funkcji w fotografii poruszających się obiektów. Można ją wykorzystać przy fotografii architektury, produktu czy reprodukcji dzieł sztuki.


W modelu H4D-200MS fotograf ma do dyspozycji trzy tryby: normalny, w którym aparat rejestruje jedno zdjęcie o rozdzielczości 50 megapikseli (taką rozdzielczość ma matryca), multi-shot czteroklatkowy, w wyniku którego również otrzymuje 50-megapikselowe zdjęcie oraz multi-shot złożony z sześcu klatek, który w efekcie pozwala na stworzenie zdjęcia o rozdzielczości 200 megapikseli. H4D-200MS kosztuje 32 000 euro (plus VAT), ale obecni użytkownicy wersji H4D-50MS mogą dokonać upgrade'u za 7 000 euro (plus VAT). W tym celu muszą wysłać aparat do fabryki w Kopenhadze.

Dokładne informacje na temat tej technologii można znaleźć na dedykowanej stronie internetowej. Producent zachęca również do poszukania różnic na przykładzie kilku zdjęć tego samego przedmiotu zrobionych z użyciem różnych technologii.]
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8