Hasselblad H3DII-50MS - cztery klatki w jedną

Hasselblad H3DII-50MS to zmodyfikowana wersja znanego już wcześniej średnioformatowego aparatu H3DII z 50-megapikselową ścianką. Modyfikacja, znana już wcześniej z 39-megapikselowej wersji, polega na dodaniu funkcji "multi shot", dzięki której można uzyskać lepsze fotograficzne efekty przy fotografowaniu nieruchomych obiektów.

Hasselblad H3DII-50MS to {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=7512;znany wcześniej średnioformatowy aparat z 50-megapikselową ścianką cyfrową wyposażony w funkcję multi shot, znaną już wcześniej z wersji o rozdzielczości 39-megapikseli. Aparat w trybie multi-shot wykonuje cztery kolejne klatki z przesunięciem o jeden piksel i łączy je w jedną. Dzięki temu znika konieczność stosowania interpolacji związanej z mozaiką Bayera, nie ma też problemu z morą i wieloma innymi wadami obrazu. Konieczność wykonania czterech klatek eliminuje użycie tej funkcji w fotografi poruszających się obiektów. Można ją wykorzystać przy fotografii architektury, produktu czy reprodukcji. Oczywiście w każdej chwili można się przełączyć do trybu normalnego.

Cena Hasselblada H3DII-50 w wersji MS to 23 000 euro. Producent oferuje szereg rabatów dla dotychczasowych klientów oraz tych, którzy chcieliby w rozliczeniu zostawić aparat średnioformatowy innego producenta.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8