Hasselblad H3DII-50MS - cztery klatki w jedną

Hasselblad H3DII-50MS to zmodyfikowana wersja znanego już wcześniej średnioformatowego aparatu H3DII z 50-megapikselową ścianką. Modyfikacja, znana już wcześniej z 39-megapikselowej wersji, polega na dodaniu funkcji "multi shot", dzięki której można uzyskać lepsze fotograficzne efekty przy fotografowaniu nieruchomych obiektów.

Hasselblad H3DII-50MS to {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=7512;znany wcześniej średnioformatowy aparat z 50-megapikselową ścianką cyfrową wyposażony w funkcję multi shot, znaną już wcześniej z wersji o rozdzielczości 39-megapikseli. Aparat w trybie multi-shot wykonuje cztery kolejne klatki z przesunięciem o jeden piksel i łączy je w jedną. Dzięki temu znika konieczność stosowania interpolacji związanej z mozaiką Bayera, nie ma też problemu z morą i wieloma innymi wadami obrazu. Konieczność wykonania czterech klatek eliminuje użycie tej funkcji w fotografi poruszających się obiektów. Można ją wykorzystać przy fotografii architektury, produktu czy reprodukcji. Oczywiście w każdej chwili można się przełączyć do trybu normalnego.

Cena Hasselblada H3DII-50 w wersji MS to 23 000 euro. Producent oferuje szereg rabatów dla dotychczasowych klientów oraz tych, którzy chcieliby w rozliczeniu zostawić aparat średnioformatowy innego producenta.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
0
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4