Hasselblad prezentuje H4D-40 czyli średni format "dla każdego"

0
Michał Sułkiewicz
2 Luty 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Dosyć niespodziewanie firma Hasselblad zaprezentowała dziś 40-megapikselową odmianę średnioformatowej lustrzanki H4D. Hasselblad H4D-40 ma być aparatem, który przekona do średniego formatu osoby pracujące do tej pory na profesjonalnych lustrzankach 35 mm.
Nowy model Hasselblada według informacji, które otrzymaliśmy od firmy miał zostać pokazany 9 lub 10 lutego 2010. Na skutek jakiegoś nieporozumienia informacja o nowym aparacie ukazała się na oficjalnych stronach firmy już dzisiaj. Jak łatwo zgadnąć nowy H4D-40 wyposażony został w matrycę CCD o rozdzielczości 40 milionów pikseli o rozmiarze 33x44 mm. Podobnie jak zaprezentowany pod koniec lata zeszłego roku H4D-60 oferuje on wszystkie zalety serii "4" cyfrowej lustrzanki szwedzko-duńskiej firmy.

Hasselblad H4D-40

Nowy model oferuje więc wysokie czułości ISO, czas ekspozycji do 4 minut czy funkcję True Focus. Według nowego dyrektora Hasselblada Larrego Hansena, ten aparat przeznaczony jest dla tych fotografów, którzy obecnie pracują na wysokorozdzielczych lustrzankach 35 mm i wahają się przed przesiadką na średni format. Hasselblad che ich do tego przekonać. Dlatego też firma ma zamiar podkreślać łatwość obsługi i szybkość działania swojego systemu, a także zalety modułowej konstrukcji H4D.

W tym celu firma zaplanowała cykl demonstracji nowego modelu na całym świecie. Bezpośrednie obcowanie z tą konstrukcją - jak wierzy producent - ma pomóc w upowszechnianiu wiedzy o zaletach produktów Hasselblada. Daty prezentacji w poszczególnych krajach będą ogłaszane sukcesywnie na stronie www.hasselblad.com.

Niebagatelną barierą w upowszechnianiu średnioformatowych lustrzanek wśród profesjonalnych fotografów jest oczywiście cena. Nowy H4D-40 ma kosztować "tylko" odpowiednio 13995 EUR lub 19995 USD, albo 12995 GBP. Jest to cena za zestaw: korpus, wizjer i obiektyw standardowy 80 mm.

Pomysłem na związanie ze sobą użytkowników ma być także stworzenie "Klubu właścicieli Hasselblada" (Hasselblad Owners' Club), który rusza na stronach producenta od 10 lutego 2010.

Dokładne specyfikacje nowego modelu opublikujemy wkrótce.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Obiektyw wypełniony kawą w średnioformatowym body z kartonu - Lomography znów zaskakuje
Obiektyw wypełniony kawą w średnioformatowym body z kartonu - Lomography znów zaskakuje
Miłośnicy kreatywnych efektów w jakości lomo i zrównoważonego wykorzystania zasobów będą zachwyceni nowym pomysłem austriackiej firmy, który dostępny jest w dodatku w cenie mniej kuriozalnej niż...
0
0
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)