MACK

Wszystkie artykuły z tagiem: "MACK" w serwisie fotopolis.pl:
Nick Waplington „Settlement” - recenzja
Nick Waplington portretuje diasporę żydowską żyjącą na Zachodnim Brzegu i przeciwstawia ją nieustannie zmieniającemu się krajobrazowi.
21 Sty 2015
Marcin Grabowiecki
0
Grégoire Pujade-Lauraine “A Perpetual Season” - recenzja
"A Perpetual Season" to książka, która urzeka sugestywną, gęstą atmosferą betonowych przedmieść.
19 Lis 2014
Marcin Grabowiecki
0
Michael Schmidt “NATUR” - recenzja
NATUR to poświęcona przyrodzie publikacja niedawno zmarłego niemieckiego fotografa Michaela Schmidta.
11 Sie 2014
Marcin Grabowiecki
0
Bertien van Manen “Moonshine” - recenzja
“Moonshine” to najnowsza książka Bertien van Manen. Tym razem artystka kieruje swoje czułe spojrzenie na górnicze rodziny żyjące w amerykańskich Appalachach. Na migawkowych zdjęciach holenderska fotografka uchwyciła codzienność i zwyczajność, a przy okazji nieokreśloną dziwność tego świata.
29 Lip 2014
Marcin Grabowiecki
0
Joanna Piotrowska “FROWST” - recenzja
FROWST to książka wyłoniona w konkursie First Book Award, organizowanym przez National Media Museum i wydawnictwo Mack, nakładem którego ukazała się ta publikacja.
15 Lip 2014
Marcin Grabowiecki
0
First Book Award 2014 - wyniki
Miło jest nam poinformować, że laureatką konkursu First Book Award została pochodząca z Polski Joanna Piotrowska, która ukończyła studia na londyńskim Royal College of Art.
15 Maj 2014
Marcin Grabowiecki
0
Martin Kollar "Field Trip" - recenzja
"Field Trip" to najnowsza publikacja słowackiego fotografa Martina Kollara. Zdjęcia do książki charakteryzującej się dużą dozą humoru i absuru, z których znany jest twórca cyklu "Nothing Special", powstawały w Izraelu.
8 Kwi 2014
Marcin Grabowiecki
0
Linda Fregni Nagler "The Hidden Mother" - recenzja
W publikacji "The Hidden Mother" Linda Fregni Nagler dzieli się z nami przepastną kolekcją niesamowitych fotografii z przełomu XIX i XX wieku. Chociaż ich tematem były dzieci to głównymi bohaterkami zdjęć są dla nas ukrywające się za nimi matki...
20 Mar 2014
Marcin Grabowiecki
0
Adam Broomberg & Oliver Chanarin "People In Trouble Laughing Pushed To The Ground" - recenzja
Publikacja "People In Trouble Laughing Pushed To The Ground" oparta jest na zdjęciach z The Belfast Exposed Archive. Spośród 14 000 czarno-białych stykówek dokumentujących konflikt w Irlandii Północnej Oliver Chanarin i Adam Broomberg wybrali te fragmenty, które były ukryte przez widokiem publiczności.
20 Mar 2014
Marcin Grabowiecki
0
Joan Fontcuberta "The Photography of Nature & The Nature of Photography" - recenzja
"The Photography of Nature & The Nature of Photography" to publikacja, w której znajdziemy sześć cykli, których autorem jest Joan Fontcuberta. Kataloński artysta penetruje w nich takie dziedziny jak botanika, zoologia, astronomia i paleontologia. Bada przy tym granice naszej wiary w prawdziwość fotografii, bo kto nie chciałby się dowiedzieć o istnieniu węża z dwunastoma nogami, czy odkryciu brakującego ogniwa ewolucji człowieka?
22 Sty 2014
Marcin Grabowiecki
0