prawo autorskie

Wszystkie artykuły z tagiem: "prawo autorskie" w serwisie fotopolis.pl:
Wzory umów fotograficznych do pobrania za darmo (2019)
Prowadzisz już działalność fotograficzną, a może dopiero zaczynasz? Aby być pewnym swojej umowy, skorzystaj z 5 wzorów udostępnionych przez serwis Fotoprawo.pl.
11 Sty 2019
Redakcja Fotopolis
0
Google będzie wyświetlać informacje o prawach autorskich przy wyszukiwaniu zdjęć
Google robi kolejny krok w celu ochrony praw twórców. Czy jednak będzie on miał jakikolwiek wpływ na sytuację?
1 Paź 2018
Maciej Luśtyk
0
Trybunał sprawiedliwości UE w obronie fotografów: Każda publikacja zdjęcia wymaga zgody autora
W dobie internetu o kradzież zdjęcia łatwiej niż kiedykolwiek. Wiele osób wychodzi też z założenia, że skoro zdjęcie było powielane wiele razy i jest ogólnodostępne, ma prawo je wykorzystać. Nic bardziej mylnego. Na potwierdzenie mamy wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
10 Sie 2018
Maciej Luśtyk
0
O fotografii ślubnej w świetle prawa
W ferworze przygotowań do ślubu łatwo może zapomnieć o tym, że warto dokładnie ustalić w umowie z fotografem wzajemne oczekiwania co zdjęć ślubnych. Żeby wspomnienie o tym wyjątkowym dniu pozostało niezmącone, a fotograf mógł w spokoju wykonywać swoją pracę, warto by obie strony znały swoje prawa i obowiązki.
13 Kwi 2018
Redakcja Fotopolis
5
Prawo autorskie w praktyce - kurs dla twórców i z twórczości korzystających
Jeżeli chcesz dokładnie poznać nawet najbardziej szczegółowe zagadnienia dotyczące prawa autorskiego, to nadchodzący kurs przygotowany przez Karolinę M. Wojciechowską, radcę prawnego i wykładowczynię Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej, jest właśnie dla Ciebie. Warsztaty odbędą się w już 21 kwietnia w Warszawie.
11 Kwi 2018
Promocja
0
Google i Getty zawiązują współpracę, by walczyć z kradzieżą zdjęć. Nadchodzą zmiany w przeglądarce
Kradzież materiałów w sieci to jeden z największych problemów współczesnego internetu, którego skutki niejednokrotnie odczuwają fotografowie. Walkę z tym procederem zapowiada Google. Czy jednak jest to w ogóle możliwe?
12 Lut 2018
Maciej Luśtyk
0
Praca z modelką a prawa do wizerunku + wzór umowy do pobrania [PDF]
Większość fotografii ma swoich bohaterów. Takie zdjęcie ma silny związek nie tylko ze swoim autorem, ale i z osobą na nim utrwaloną. Ta sytuacja nierzadko prowadzi do konfliktów. Jak je rozstrzygać?
8 Lut 2018
Redakcja Fotopolis
1
Ciąg dalszy sporu o okładkę Gazety Polskiej. Fotoreporterzy żądają przeprosin i wypłaty 20 tys. zł na cel społeczny. Co na to wydawca?
Wracamy do sprawy kontrowersyjnej okładki Gazety Polskiej, którą środowisko fotoreporterów posądziło o niedopuszczalne manipulacje i łamanie prawa. Przed wniesieniem sprawy do sądu poszkodowani próbują rozwiązać sprawę ugodowo i stawiają swoje warunki.
18 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Słodko-gorzki finał głośnego sporu o autoportret makaka. Małpa nie ma prawa do zdjęcia, ale...
Przypadek fotografii Davida Slatera to chyba jedna z najbardziej absurdalnych batalii sądowych z fotografią w tle w ostatnich latach. Sięgająca aż 2011 roku sprawa właśnie znalazła swój finał, trudno jednak powiedzieć, żeby był on w pełni satysfakcjonujący dla fotografa.
13 Wrz 2017
Maciej Luśtyk
0
Polski sąd przyznał 7 tys. zł odszkodowania i zadośćuczynienia za kradzież i przeróbkę zdjęcia
Wbrew temu co niektórzy sądzą, w Polsce także można uzyskać uczciwe odszkodowanie w przypadku bezprawnego wykorzystania zdjęć. Jak informuje serwis rp.pl kolejny tego typu proces został rozstrzygnięty na korzyść fotografa, a cała sprawa kosztowała winnego aż 7 tys. zł.
10 Sie 2017
Maciej Luśtyk
2