Dominik Pabis "The all seeing eye"
0
"Butoh - królestwo poezji ciała"
18 kwiecień 2003
W krakowskim Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha prezentowane są fotografie przedstawiające artystów japońskiej sztuki tańca Butoh, autorstwa Macieja Rusinka.
0
Nowa wystawa grupy n@płocie
17 kwiecień 2003
26 kwietnia o godzinie 20 w bydgoskiej Wieży Ciśnień rozpocznie się wystawa nowych prac grupy n@płocie "Ekonom kontra Amor, ja Ty, a gdzie my?".
0
III Biennale Fotografii w Poznaniu
16 kwiecień 2003
25 kwietnia w Poznaniu rozpoczyna się III Biennale Fotografii. W Miejskiej Galerii Arsenał zaprezentowane zostaną prace twórców młodych i mniej znanych, wybranych przez sześciu kuratorów z całej Polski. Biennale towarzyszyć będą też inne wystawy, spotkanie i seminarium.
0
"Naprzód pies" - fotografie Jerzego Gillerta
15 kwiecień 2003
W krakowskiej Galerii Oko Cafe eksponowane są prace z najnowszego cyklu krakowskiego artysty - Jerzego Gillerta. Autor, zainspirowany wierszem Zbigniewa Herberta "Naprzód pies", poświęcił swoje fotografie naturze czworonogów.
0
Piąta wystawa Galerii Bezdomnej w Toruniu - relacja z wernisażu
12 kwiecień 2003
Piąta wystawa Galerii Bezdomnej odbyła się we wnętrzach opuszczonej hali fabrycznej w Toruniu. Industrialne, zniszczone pomieszczenia tworzyły niesamowity labirynt, w którym ukryte były fotografie.
0
"Pociąg relacji" - projekt Grupy Artystycznej WUJ
12 kwiecień 2003
Grupa Artystyczna WUJ przygotowała multimedialną wystawę, na której zobaczymy fotograficzne instalacje w dużym formacie, plakaty oraz film - wszystko to związane z budzącą wiele skojarzeń tematyką podróży pociągiem.
0
Wystawy na Eurofoto 2003
10 kwiecień 2003
Trwającym właśnie w Poznaniu targom fotograficznym Eurofoto towarzyszą trzy ciekawe wystawy zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie, pracownię fotografii reklamowej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Fundację Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej. Zapraszamy na naszą relację.
0
Eurofoto 2003 - relacja z debiutu
10 kwiecień 2003
Przedstawiamy relację z trwających właśnie w Poznaniu targów Eurofoto 2003. Premierowa impreza sprowadziła do eleganckich hal targowych kilku ważnych wystawców.
0
Bezdomna na Antypodach!
0
Wyprawa na K2 w fotografiach
9 kwiecień 2003
W krakowskiej Galerii aps terminal rozpocznie się w przyszłym tygodniu wystawa fotografii z wyprawy polskich himalaistów na niezdobyty jeszcze zimą ośmiotysięcznik K2. Krzysztof Wielicki i jego zespół wrócili do Polski zaledwie 3 tygodnie temu.
0
Bank Wystaw - nowa inicjatywa
8 kwiecień 2003
Każdego miesiąca w całej Polsce prezentowanych jest kilkadziesiąt wystaw fotograficznych. Naszym celem jest powiększenie tej liczby o ekspozycje fotografii czytelników Fotopolis. Przedstawiamy nową inicjatywę - Bank Wystaw.
0
Dyplomy EAF w Toruniu
7 kwiecień 2003
W piątek, 11 kwietnia, tuż przed wernisażem wystawy Bezdomnych, w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia zaprezentowane zostaną prace dyplomowe studentów Europejskiej Akademii Fotografii.
0
Studenci Krzysztofa J. Baranowskiego
5 kwiecień 2003
Od soboty, 5 kwietnia 2003, w łódzkiej galerii FF prezentowana jest ekspozycja niezwykle różnorodnych prac autorstwa dwunastu studentów Pracowni Fotografii intermedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu prowadzonej przez Krzysztofa J. Baranowskiego "F 12".
0
Polfoto 2003 - relacja bezpośrednia
4 kwiecień 2003
Mija drugi dzień Targów Polfoto 2003 w Międzyzdrojach. Choć wystawców jest niemal o połowę mniej niż w zeszłym roku to na brak emocji nie można narzekać. Obok ważnych premier sprzętowych tematem dnia jest przyszłość Targów Polfoto.
0
"Centrum nadziei" Tomasza Tomaszewskiego
4 kwiecień 2003
Tomasz Tomaszewski dzień po dniu dokumentował w Centrum Zdrowia Dziecka pracę lekarzy i pielęgniarek, siłę małych pacjentów i nadzieje ich rodziców. W efekcie powstały wzruszające fotografie prezentowane na wystawie i w albumie Centrum nadziei. Wernisaż ekspozycji dziś, w Galerii B&B w Bielsku-Białej.
0
Informator - wystawy fotograficzne w kwietniu 2003
3 kwiecień 2003
Kwiecień w muzeach i galeriach zapowiada się bardzo interesująco. Obejrzeć będzie można prace czeskich fotografów, zobaczyć jedną z wystaw organizowanych w ramach III Biennale Fotografii i wreszcie wybrać się do Torunia na Galerię Bezdomną. Przedstawiamy ponad 60 wystaw fotograficznych w prawie 20 miastach Polski.
0
Oczy Igora Kędzierskiego
3 kwiecień 2003
W toruńskiej galerii Grota prezentowane będą fotografie Igora Kędzierskiego. Autor zdjęć postanowił podjąć temat, który jest początkiem i końcem każdego dzieła sztuki wizualnej. Fotograf skoncentrował bowiem swoją uwagę na podstawowym narzędziu percepcji - na oku.
0