Bezdomna na Antypodach!
0
Wyprawa na K2 w fotografiach
9 kwiecień 2003
W krakowskiej Galerii aps terminal rozpocznie się w przyszłym tygodniu wystawa fotografii z wyprawy polskich himalaistów na niezdobyty jeszcze zimą ośmiotysięcznik K2. Krzysztof Wielicki i jego zespół wrócili do Polski zaledwie 3 tygodnie temu.
0
Bank Wystaw - nowa inicjatywa
8 kwiecień 2003
Każdego miesiąca w całej Polsce prezentowanych jest kilkadziesiąt wystaw fotograficznych. Naszym celem jest powiększenie tej liczby o ekspozycje fotografii czytelników Fotopolis. Przedstawiamy nową inicjatywę - Bank Wystaw.
0
Dyplomy EAF w Toruniu
7 kwiecień 2003
W piątek, 11 kwietnia, tuż przed wernisażem wystawy Bezdomnych, w toruńskiej Galerii Sztuki Wozownia zaprezentowane zostaną prace dyplomowe studentów Europejskiej Akademii Fotografii.
0
Studenci Krzysztofa J. Baranowskiego
5 kwiecień 2003
Od soboty, 5 kwietnia 2003, w łódzkiej galerii FF prezentowana jest ekspozycja niezwykle różnorodnych prac autorstwa dwunastu studentów Pracowni Fotografii intermedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu prowadzonej przez Krzysztofa J. Baranowskiego "F 12".
0
Polfoto 2003 - relacja bezpośrednia
4 kwiecień 2003
Mija drugi dzień Targów Polfoto 2003 w Międzyzdrojach. Choć wystawców jest niemal o połowę mniej niż w zeszłym roku to na brak emocji nie można narzekać. Obok ważnych premier sprzętowych tematem dnia jest przyszłość Targów Polfoto.
0
"Centrum nadziei" Tomasza Tomaszewskiego
4 kwiecień 2003
Tomasz Tomaszewski dzień po dniu dokumentował w Centrum Zdrowia Dziecka pracę lekarzy i pielęgniarek, siłę małych pacjentów i nadzieje ich rodziców. W efekcie powstały wzruszające fotografie prezentowane na wystawie i w albumie Centrum nadziei. Wernisaż ekspozycji dziś, w Galerii B&B w Bielsku-Białej.
0
Informator - wystawy fotograficzne w kwietniu 2003
3 kwiecień 2003
Kwiecień w muzeach i galeriach zapowiada się bardzo interesująco. Obejrzeć będzie można prace czeskich fotografów, zobaczyć jedną z wystaw organizowanych w ramach III Biennale Fotografii i wreszcie wybrać się do Torunia na Galerię Bezdomną. Przedstawiamy ponad 60 wystaw fotograficznych w prawie 20 miastach Polski.
0
Oczy Igora Kędzierskiego
3 kwiecień 2003
W toruńskiej galerii Grota prezentowane będą fotografie Igora Kędzierskiego. Autor zdjęć postanowił podjąć temat, który jest początkiem i końcem każdego dzieła sztuki wizualnej. Fotograf skoncentrował bowiem swoją uwagę na podstawowym narzędziu percepcji - na oku.
0
Przedwojenne Wilno w Krakowie
0
Waldemar Jama i "Paralaksa"
2 kwiecień 2003
W Małej Galerii ZPAF właśnie rozpoczęła się wystawa najnowszego cyklu fotografii Waldemara Jamy. Lalki i manekiny, które artysta fotografuje od lat stały się teraz narzędziem do ciekawej interpretacji sensu paralaksy.
0
Grzegorz Okołów - "Bajkał - święte morze"
31 marzec 2003
Dziś, 31 marca, w Galerii Podróżnika Ośrodka Kultury Ochoty odbędzie się wernisaż wystawy "Bajkał - święte morze". Znany wśród "przyrodników" Grzegorz Okołów będzie prezentował plon swojej podróży brzegiem największego słodkiego jeziora świata.
0
Zbigniew Podsiadło - sztuka  pejzażu
29 marzec 2003
W Wiejskim Domu Kultury w Olzie rozpocznie się przeglądowa wystawa fotograficznego dorobku Zbigniewa Podsiadło - autora znakomitych pejzaży, pogłębionych reportaży socjologicznych oraz dokumentów fotograficznych o wysublimowanej estetyce.
0
Dworskie atelier
28 marzec 2003
Na początku lat 70-tych na strychu dworu w podkrakowskiej Dołędze wnuk Jadwigi Wolskiej znalazł szklane negatywy fotografii, które jego babcia robiła w na początku XX wieku. Współcześnie wykonane odbitki prezentowane są w warszawskim antykwariacie "Biblioteka Wędrowca" na wystawie "Dworskie atelier".
0
Kolejna wystawa Galerii Bezdomnej - już 12 kwietnia w Toruniu
26 marzec 2003
Już za niespełna 2 tygodnie rozpocznie się 5 wystawa Galerii Bezdomej! Tym razem fotografie eksponowane będą w magazynach toruńskiej przędzalni.
0
Wielcy dla małych - relacja z aukcji fotografii
24 marzec 2003
Prawie 10 tysięcy złotych udało się zebrać na aukcji fotografii "Wielcy dla małych". Dochód z licytacji przeznaczony został na pomoc chorym dzieciom z Zespołem Turnera.
0
Marcin Przybyłko - "Oswajanie świata"
22 marzec 2003
Fundacja na rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych oraz Krakowskie Centrum Kinowe ARS zapraszają na wystawę fotografii Marcina Przybyłko pt. "Oswajanie świata".
0
O fotomontażu i o Manie Rayu w Zachęcie
21 marzec 2003
Nadchodzący tydzień w Galerii Sztuki Zachęta zapowiada się bardzo obiecująco. 25 marca prezentowane będą filmy towarzyszące wystawie o fotomontażu, a dwa dni później Karolina Lewandowska wygłosi wykład o twórczości Mana Raya.
0