Fotografie Ewy Andrzejewskiej
0
Pstrykaliada 2002 - zdjęcia
3 czerwiec 2002
Przedstawiamy zdjęcia laureatów tegorocznej edycji konkursu "Pstrykaliada" organizowanego przez NZS Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
0
Fotogramy Ryszarda Czajkowskiego w Muzeum Ziemi PAN
30 maj 2002
Fotogramy Ryszarda Czajkowskiego zaprezentowane na wystawie ANTKIEM do Konga są przede wszystkim zapisem wielkiej przygody i niebagatelnego wyczynu, jakim był dwutygodniowy lot dwupłatowcem z Bełchatowa do Bukawu. Zdjęcia są również wartościowe, stanowiąc ciekawy etnograficzny reportaż z Konga.
0
"Kobiety według Ekiera"
21 maj 2002
Stanisław Ekier pokazuje na wystawie w Starej Galerii ZPAF różne oblicza kobiecości. Kobiety według Ekiera to cykl pięknych portretów i aktów oraz fotografii baletnic, pokazujących piękno i subtelność kobiecości.
0
Supermatka w Zachęcie
20 maj 2002
"Supermatka" to cykl wielkoformatowych fotografii, na których artystka, Elżbieta Jabłońska, pozuje ze swym synem na kolanach, przebrana w różne stroje współczesnych bajkowych bohaterów dziecięcych z kreskówek i komiksów. Prezentujemy relację z dzisiejszego otwarcia wystawy i rozmowę z autorką projektu.
0
"Blok. Osiedle. Mieszkanie". Yves Belogray po raz pierwszy w Polsce
13 maj 2002
Portrety bloków Yvesa Belorgey'a do złudzenia przypominają fotografie. Artysta (fotograf i malarz) podkreśla, że brzydkie blokowiska tworzą [nie]czyste sumienie dzisiejszych czasów.
0
Pstrykaliada 2002
9 maj 2002
Już po raz czwarty odbędzie się konkurs i wystawa fotografii artystycznej "Pstrykaliada". W tym roku w imprezie mogą wziąć udział także osoby spoza Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
0
"Landskapiści polscy" - wystawa w Galerii B&B
6 maj 2002
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na wystawę fotografii pejzażowej.
0
Informator - wystawy fotograficzne w maju.
4 maj 2002
Co, gdzie i kiedy można obejrzeć w największych miastach w Polsce w maju.
0
Wystawa "Nasze światy"
0
"Niebezpieczna związki" sztuki i ciała
20 kwiecień 2002
Wystawa Niebezpieczna związki w poznańskiej galerii Arsenał prezentuje fotografie, instalacje i wideo dziesięciu polskich artystów.
0
Przyroda w obiektywie - wyniki konkursu
20 kwiecień 2002
O wystawie "Małe jest piekne" w Muzeum Ziemi PAN, ogłoszeniu wyników konkursu na zdjęcie roku OM Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych i refleksji nad naturą...
0
Ciało w estońskiej sztuce współczesnej - wystawa "Closing the distance"
18 kwiecień 2002
Wystawa Closing the distance, podczas której obszernie zostanie zaprezentowana współczesna sztuka estońska (fotografia, instalacje, wideo), koncentruje się na wizerunku i przesłaniu ciała w dziele artystycznym.
0
Fotografie Andrzeja Kramarza -
17 kwiecień 2002
Wystawa Andrzeja Kramarza Klinika prezentowana była już w Krakowie w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Maggha. Teraz można ją oglądać w Starej Galerii ZPAF w Warszawie.
0
Wernisaż wystawy "Nasze światy"
16 kwiecień 2002
Wystawa ogranizowana jest przez koło fotograficzne Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Gościem specjalnym wernisażu będzie fotoreporter Krzysztof Miller absolwent AWF.
0
Nagrody Pulitzera 2002
15 kwiecień 2002
Nagrody Pulitzera zostały rozdane! W artykułach, reportażach i na fotografiach dominuje tematyka zamachu na World Trade Center i wojny w Afganistanie. Nagrody w siedmiu na czternaście kategorii zostały przyznane The New York Times, w tym dwie nagrody za fotoreportarze.
0
O Chinach na dwa sposoby.
14 kwiecień 2002
Obecnie można obejrzeć w Warszawie dwie interesujące wystawy fotograficzne poświęcone Chinom. Warto pójść na obie, gdyż każda z nich ukazuje ten niezwykły kraj z innej perspektywy.
0
Slajdy - kalendarz pokazów
12 kwiecień 2002
Syberia, Etiopia, Nepal, Peru, Indonezja... Prezentujemy kalendarz pokazów slajdów na najbliższe dwa tygodnie.
0