Fotografie Andrzeja Baturo
0
Zdjęcia z filmu "Pianista"
3 wrzesień 2002
W Galerii Kordegarda w Warszawie można od jutra oglądać fotografie z najnowszego filmu Romana Polańskiego "Pianista".
0
Wystawy fotograficzne we wrześniu
2 wrzesień 2002
Skończyły się wakacje i w całej Polsce możemy oglądać prawie sześćdziesiąt ekspozycji. Zapraszamy więc na wrześniowe wystawy fotografii do Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta, Szczecina, Bielsko-Białej, Jeleniej Góry, Zakopanego i Jastrzębia.
0
Historia hiszpańskiej fotografii
31 sierpień 2002
Dorobek hiszpańskiej fotografii, który pomija większość opracowań poświęconych historii tej sztuki, przedstawił Publio López Mondéjar w niezwykłej książce "150 anos de fotografía en Espana". We wrześniu w Warszawie będzie można zobaczyć wystawę, zorganizowaną przez autora w oparciu o publikację.
0
"Retrospekcje subiektywne "w Czechach
22 sierpień 2002
Za tydzień, w piątek 30 sierpnia odbędzie się wernisaż wystawy Marzeny Szymańskiej "Retrospekcje subiektywne". Ekspozycję będzie można oglądać w malowniczo położonym Broumovie na granicy polsko-czeskiej.
0
Taniec współczesny w fotografii
17 sierpień 2002
W ramach Festiwalu Tańca Współczesnego "Korporacja Tańca", wśród przedstawień i projekcji filmów, zostanie zaprezentowana wystawa fotografii Piotra Wołoszyka. Wernisaż odbędzie się 28 sierpnia 2002 w Gdańsku.
0
Dyplomy 2002
12 sierpień 2002
W Starej Galerii ZPAF w Warszawie prezentowane są dyplomy tegorocznych absolwentów fotograficznej pracowni krakowskiej ASP. Studenci prowadzeni przez prof. Łagockiego poszli bardzo różnymi drogami.
0
Stocznia Gdańska pełna zdjęć czyli o otwarciu Galerii Bezdomnej
5 sierpień 2002
Jadąc do Gdańska miałem pewne obawy - jak zapełnić zdjęciami halę o powierzchni 10 tyś. m. kw.? Jak zapanować nad przedsięwzięciem, w którym udział zapowiedziało kilkaset osób z całej Polski? Okazało się, że jak wszystko w wypadku "Bezdomnej" nawet zestaw "trosk" powinien być niestandardowy. Na miejscu jedynym problemem było... zorganizowanie sił na zobaczenie wszystkiego.
0
Informator - wystawy fotograficzne w sierpniu
2 sierpień 2002
Sezon wakacyjny nie uśpił galerii i innych instytucji wystawienniczych, choć repertuar ekspozycji jest nieco uboższy. Prezentujemy kalendarium wystaw fotograficznych w Polsce na kolejny miesiąc - sierpień 2002.
0
Fotografie malarza w Zachęcie
0
Śladami Edwarda Hartwiga
30 lipiec 2002
Jutro o godzinie 17 w Izabelinie odbędzie się wernisaż wystawy Śladami Edwarda Hartwiga. Zaprezentowane zostaną fotografie inspirowane twórczością Hartwiga oraz prace samego mistrza. Ekspozycję przygotowało Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Związek Polskich Fotografików Przyrodniczych.
0
Galeria Bezdomna w Stoczni
30 lipiec 2002
Już w najbliższą sobotę w jednej z hal Stoczni Gdańskiej odbędzie się druga ekspozycja Galerii Bezdomnej. Podajemy kilka użytecznych informacji i rad, przygotowanych przez organizatorów, które pomogą zaplanować dojazd, pobyt i dobrą zabawę w Trójmieście.
0
"Tu, tam, wszędzie" - fotografia Bartka Śliwy
17 lipiec 2002
Bartek Śliwa zaprosił nas na wernisaż wystawy fotografii "Tu, tam, wszędzie". Czarno - białe zdjęcia można oglądać od 29 lipca w galerii "Suguba" przy Wilczej 18 w Warszawie.
0
Katarzyna Fortuna w Małej Galerii ZPAF-CSW
16 lipiec 2002
Tytuł wystawy fotografii Katarzyny Fortuny Jestem można interpretować na wiele sposobów. Ekspozycja prezentowana jest w Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie.
0
Fascynacja płcią piękną
10 lipiec 2002
W najbliższą niedzielę o godzinie 20 w warszawskim klubie Muza odbędzie się wernisaż fotografii rozwinięty o pokaz wideo, inspirowany ciałem płci pięknej. Pokaz przygotowała grupa Martwy Ludzik, czyli Justyna Klein i Rymek Błaszczyk.
0
Paryż Andrzeja Haladudy
9 lipiec 2002
Fotografie Andrzeja Haladudy zaprezentowane na wystawie Mój traktat paryski nie prezentują rzeczywistości dostrzegalnej przez wszystkich. Są subiektywnym zapisem inspirujących autora detali.
0
Wizje lokalne w Zachęcie
5 lipiec 2002
{Wizje lokalne} to projekt fotograficzny Piotra Kawęckiego, w którym fikcja realizacji miesza się z walorem dokumentacyjnym. Wystawa została otwarta dzisiaj w Małym Salonie Zachęty.
0
Ziemia z nieba
4 lipiec 2002
Niesamowita wystawa Ziemia z nieba, na którą składa się 120 fotografii Yanna Arthus-Bertranda, powstawała w ciągu ostatnich dziesięciu lat, po spędzeniu trzech tysięcy godzin w helikopterze. Warto obejrzeć oblicze Ziemi, które przedstawia.
0