Oblicze chrześcijaństwa

"Religia jest dla mnie czymś mówiącym o tajemnicy, o czymś niepojętym. Religia jest głęboko zakorzeniona w ziemi; jest niemożliwa do opisania" - powiedział fotograf, Mike Abrahams. Jego fotografie przedstawiające różne oblicza wiary, można oglądać do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
fot. Mike Abrahams, Izrael, Symboliczny chrzest zakonnicy z Kazachstanu, w wodach rzeki Jordan.

Prace Abrahamsa ukazują różnorodność chrześcijaństwa objawiającą się w obrzędach, w twarzach pielgrzymów, w przedmiotach towarzyszących miejscom kultu w bardzo odległych od siebie zakątkach ziemi. Zdjęcia na wystawie są fotograficznym zapisem podróży na Filipiny, do Polski, Grecji i Etiopii, Meksyku, Hiszpanii i do wielu innych zakątków świata. I tak na fotografiach możemy zobaczyć drogę krzyżową odprawianą na Filipinach, misteria ku czci zmarłych w Cocula, czy Kalwarię Zebrzydowską.

Mike Abrahams urodził się w 1952 roku. W 2000 roku otrzymał nagrodę w kategorii Życie codzienne w konkursie World Press Photo. W swoim dorobku ma fotograficzną dokumentację związaną z konfliktem w Irlandii Północnej, dokumentację migracji ludności Lesotho i Afryki Południowej, fotografie ortodoksów w Izraelu i zdarzeń w Palestynie oraz zdjęcia Intifady w strefie Gazy. W 1981 Mike Abrahams założył agencję Network Photographers działającą do dziś w Londynie. Jego prace wystawiane były m.in. w Half Moon Gallery, Photographers Gallery w Londynie, National Museum of Photography w Bradford.


Wystawa fotografii Mike Abrahamsa czynna jest od 16 lutego do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim (pl. Jana III Sobieskiego 2) w Bytomiu.


Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7