Oblicze chrześcijaństwa

"Religia jest dla mnie czymś mówiącym o tajemnicy, o czymś niepojętym. Religia jest głęboko zakorzeniona w ziemi; jest niemożliwa do opisania" - powiedział fotograf, Mike Abrahams. Jego fotografie przedstawiające różne oblicza wiary, można oglądać do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
fot. Mike Abrahams, Izrael, Symboliczny chrzest zakonnicy z Kazachstanu, w wodach rzeki Jordan.

Prace Abrahamsa ukazują różnorodność chrześcijaństwa objawiającą się w obrzędach, w twarzach pielgrzymów, w przedmiotach towarzyszących miejscom kultu w bardzo odległych od siebie zakątkach ziemi. Zdjęcia na wystawie są fotograficznym zapisem podróży na Filipiny, do Polski, Grecji i Etiopii, Meksyku, Hiszpanii i do wielu innych zakątków świata. I tak na fotografiach możemy zobaczyć drogę krzyżową odprawianą na Filipinach, misteria ku czci zmarłych w Cocula, czy Kalwarię Zebrzydowską.

Mike Abrahams urodził się w 1952 roku. W 2000 roku otrzymał nagrodę w kategorii Życie codzienne w konkursie World Press Photo. W swoim dorobku ma fotograficzną dokumentację związaną z konfliktem w Irlandii Północnej, dokumentację migracji ludności Lesotho i Afryki Południowej, fotografie ortodoksów w Izraelu i zdarzeń w Palestynie oraz zdjęcia Intifady w strefie Gazy. W 1981 Mike Abrahams założył agencję Network Photographers działającą do dziś w Londynie. Jego prace wystawiane były m.in. w Half Moon Gallery, Photographers Gallery w Londynie, National Museum of Photography w Bradford.


Wystawa fotografii Mike Abrahamsa czynna jest od 16 lutego do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim (pl. Jana III Sobieskiego 2) w Bytomiu.


Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4