Oblicze chrześcijaństwa

"Religia jest dla mnie czymś mówiącym o tajemnicy, o czymś niepojętym. Religia jest głęboko zakorzeniona w ziemi; jest niemożliwa do opisania" - powiedział fotograf, Mike Abrahams. Jego fotografie przedstawiające różne oblicza wiary, można oglądać do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
fot. Mike Abrahams, Izrael, Symboliczny chrzest zakonnicy z Kazachstanu, w wodach rzeki Jordan.

Prace Abrahamsa ukazują różnorodność chrześcijaństwa objawiającą się w obrzędach, w twarzach pielgrzymów, w przedmiotach towarzyszących miejscom kultu w bardzo odległych od siebie zakątkach ziemi. Zdjęcia na wystawie są fotograficznym zapisem podróży na Filipiny, do Polski, Grecji i Etiopii, Meksyku, Hiszpanii i do wielu innych zakątków świata. I tak na fotografiach możemy zobaczyć drogę krzyżową odprawianą na Filipinach, misteria ku czci zmarłych w Cocula, czy Kalwarię Zebrzydowską.

Mike Abrahams urodził się w 1952 roku. W 2000 roku otrzymał nagrodę w kategorii Życie codzienne w konkursie World Press Photo. W swoim dorobku ma fotograficzną dokumentację związaną z konfliktem w Irlandii Północnej, dokumentację migracji ludności Lesotho i Afryki Południowej, fotografie ortodoksów w Izraelu i zdarzeń w Palestynie oraz zdjęcia Intifady w strefie Gazy. W 1981 Mike Abrahams założył agencję Network Photographers działającą do dziś w Londynie. Jego prace wystawiane były m.in. w Half Moon Gallery, Photographers Gallery w Londynie, National Museum of Photography w Bradford.


Wystawa fotografii Mike Abrahamsa czynna jest od 16 lutego do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim (pl. Jana III Sobieskiego 2) w Bytomiu.


 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0