Oblicze chrześcijaństwa

"Religia jest dla mnie czymś mówiącym o tajemnicy, o czymś niepojętym. Religia jest głęboko zakorzeniona w ziemi; jest niemożliwa do opisania" - powiedział fotograf, Mike Abrahams. Jego fotografie przedstawiające różne oblicza wiary, można oglądać do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
fot. Mike Abrahams, Izrael, Symboliczny chrzest zakonnicy z Kazachstanu, w wodach rzeki Jordan.

Prace Abrahamsa ukazują różnorodność chrześcijaństwa objawiającą się w obrzędach, w twarzach pielgrzymów, w przedmiotach towarzyszących miejscom kultu w bardzo odległych od siebie zakątkach ziemi. Zdjęcia na wystawie są fotograficznym zapisem podróży na Filipiny, do Polski, Grecji i Etiopii, Meksyku, Hiszpanii i do wielu innych zakątków świata. I tak na fotografiach możemy zobaczyć drogę krzyżową odprawianą na Filipinach, misteria ku czci zmarłych w Cocula, czy Kalwarię Zebrzydowską.

Mike Abrahams urodził się w 1952 roku. W 2000 roku otrzymał nagrodę w kategorii Życie codzienne w konkursie World Press Photo. W swoim dorobku ma fotograficzną dokumentację związaną z konfliktem w Irlandii Północnej, dokumentację migracji ludności Lesotho i Afryki Południowej, fotografie ortodoksów w Izraelu i zdarzeń w Palestynie oraz zdjęcia Intifady w strefie Gazy. W 1981 Mike Abrahams założył agencję Network Photographers działającą do dziś w Londynie. Jego prace wystawiane były m.in. w Half Moon Gallery, Photographers Gallery w Londynie, National Museum of Photography w Bradford.


Wystawa fotografii Mike Abrahamsa czynna jest od 16 lutego do 19 marca 2006 roku w Muzeum Górnośląskim (pl. Jana III Sobieskiego 2) w Bytomiu.


 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0