Laowa - 4 nowe obiektywy filmowe. W tym najszersze szkło do Mikro Cztery Trzecie

Autor: Maciej Luśtyk

1 Marzec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Venus Optics zaprezentowało zestaw nowych filmowych obiektywów do systemu M43. Wśród nich znajdziemy modele 50 mm T2.9 macro APO MFT Cine, 17 mm T1.9 MFT Cine, 10 mm T2.1 Zero-D MFT Cine oraz najszerszy w systemie modele 6 mm T2.1 Zero-D Cine.

Wygląda na to, że niedawna premiera modelu Panasonic Lumix GH6 tchnie nowe życie w filmowe produkcje bazujące na matrycy Mikro Cztery Trzecie. Chiński producent optyki Venus Optics właśnie zaprezentował 4 nowe filmowe szkła zaprojektowane pod kątem tego systemu.

Nowe obiektywy są przede wszystkim wyjątkowe kompaktowe i lekkie (150-289 g), co pozwoli na wygodną współpracę z gimbalami czy montowanie na dronach. Jeżeli chodzi o ogniskowe, otrzymujemy odpowiedniki szkieł 100 mm, 34 mm, 20 mm i 12 mm w systemach pełnoklatkowych. Model o ekwiwalencie 100 mm posłuży także jako obiektyw makro (maksymalne powiększenie 2:1), a dodatkowo oferuje konstrukcję apochromatyczną, która zniweluje problem aberracji chromatycznej, co może okazać się szczególnie przydatne właśnie podczas filmowania niewielkich detali.

Konstrukcje z serii Zero-D obiecują z kolei praktycznie zerową dystorsję, co będzie szczególnie ważne przy najszerszym w systemie modelu 6 mm T2.1 Zero-D Cine, który ma szansę stać się ulubionym ultraszerokokątnym szkłem do filmowania w segmencie Mikro Cztery trzecie. Mimo ultraszerokiego kąta widzenia pozwoli także na zamocowanie nakręcanych filtrów.

Szkła wyposażone są także w pierścień ostrości i bezstopniowy pierścień przysłony, wyposażony w standardowe zębatki systemów follow focus. Wszystkie modele oferuję 7-listkowe przysłony, które po domknięciu pozwolą uzyskać efekt 14-ramiennych gwiazd w punktach świetlnych.

Cena i dostępność

Nowe obiektywy dostępne są już do kupienia za pośrednictwem strony producenta w cenach 399 dolarów (Laowa 17 mm T1.8), 549 dolarów (50 mm T2.9 Macro APO), 649 dolarów (10 mm T2.1) oraz 699 dolarów (Laowa 6 mm T2.1 Zero-D).

Dokładnych polskich cen ani daty dostępności na naszym rynku na razie nie znamy.

Więcej informacji o nowych obiektywach znajdziecie na stronie venuslens.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)