Nadchodzą obiektywy anamorficzne Laowa

Autor: Maciej Luśtyk

8 Kwiecień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

O wejściu chińskiego producenta w segment anamorficznej optyki słyszymy już od pewnego czasu. Teraz wreszcie otrzymujemy konkretną zapowiedź. Premiera już niebawem.

Venus Optics już od dłuższego czasu romansuje z ideą obiektywów anamorficznych. Dwa lata temu usłyszeliśmy o pierwszych adapterach anamorficznych producenta, a w zeszłym roku podczas branżowych targów w Szanghaju firma pokazała prototyp pierwszego modelu tego typu - Laowa S35 Anamorphic 27 mm T2.8 1.5x Cine.

Teraz producent pokazał oficjalny teaser, zapowiadają nową anamorficzną rodzinę szkieł Laowa. Na chwilę obecną na ich temat wiemy niewiele, wygląda jednak na to, że w charakterystyczny dla siebie sposób Chińczycy chcą w jakiś sposób zrewolucjonizować ten rynek. Widzimy slogany mówiące o zerwaniu z tradycją i dostępności dla wszystkich.

Wygląda więc na to, że będą to kolejne po obiektywach Sirui, „budżetowe” obiektywy anamorficzne. Kto wie, być może Laowa zamierza jeszcze bardziej zdemokratyzować ten segment pod względem ceny? A może chodzi o jakieś sprytne rozwiązanie konstrukcyjne? W końcu producent znany jest z odważnych i nowatorskich projektów.

O tym zapewne przekonamy się już na przestrzeni najbliższych tygodni. Biorąc pod uwagę wspomniany wcześniej model, prawie na pewno będą to obiektywy APS-C, pokrywające matryce formatu Super35 i oferujące współczynnik kompresji 1,5x. Prawdopodobnie możemy się natomiast spodziewać większej liczby ogniskowych dostępnych na start - oprócz modelu 27 mm w plotkach pojawiał się też model 34 mm. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby Laowa przygotowała od razu cały zestaw anamorficznych szkieł, pokrywających najbardziej popularne ogniskowe.

Trzymamy kciuki. Więcej informacji już niebawem.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
1
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
11
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony FE 24–50 mm f/2.8 G – jasny, mały i o połowę tańszy od G Mastera
Sony uzupełnia środkową półkę swojej szklarni o krótki, ale szybki i kompaktowy standardowy zoom f/2,8. To ciekawa propozycja nie tylko dla fotografów ale również filmowców.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)