Lenovo Vibe Z2 Pro
0
Instagram 6.0.1 - ważna aktualizacja
5 czerwiec 2014
W Apple App Store i Google Play Store pojawiła się ważna aktualizacja aplikacji Instagram do wersji 6.0.1. W nowej wersji pojawia się między innymi możliwość dostosowania siły działania filtrów, a także sterować szeregiem parametrów wpływających na wygląd zdjęcia.
0
iOS8 - więcej funkcji fotograficznych
3 czerwiec 2014
Podczas konferencji dla deweloperów zorganizowanej przez Apple poznaliśmy zapowiedź nowego systemu na urządzenia mobilne. iOS 8 zostanie udostępniony jesienią, a użytkownicy znajdą w nim szereg nowych funkcji fotograficznych.
0
Instagram ogłasza konkurs #InstagramCannes i La Galerie d'Instagram
2 czerwiec 2014
Instagram na swojej stronie ogłosił konkurs “#InstagramCannes”. Spośród nadesłanych prac oznaczonych takim właśnie hashtagiem zostanie wyłonionych trzech zwycięzców. Zdjęcia będzie można zobaczyć w specjalnie przygotowanej galerii na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Reklamy w Cannes.
0
LG G3 - nowy flagowiec
28 maj 2014
LG G3 to kolejna odsłona flagowego smartfona koreańskiego producenta. Najnowsza propozycja będzie dostępna w dwóch wersjach 16GB z pamięcią RAM 2GB lub 32GB z 3GB RAM. Najwyższy model został wyposażony w procesor Snapdragon 801 taktowany 2,5GHz. G3 pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android - 4.2.2. KitKat.
0
LG G Pro 2 - wideo 4K w smartfonie
14 luty 2014
Koreański koncern LG zaprezentował dziś nowy smartfon oznaczony symbolem - G Pro 2. To propozycja skierowana do osób, które oprócz mocy obliczeniowej i dobrej jakości zdjęć cenią sobie duży ekran. Najlepszy obecnie model został wyposażony w monitor o przekątnej aż 5,9-cala. LG G Pro 2 może pochwalić się także możliwością filmowania w rozdzielczości 4K.
0
Nowe iPhoto na OS X oraz iOS
23 październik 2013
Firma Apple zaktualizowała pakiet iLife, który składa się z programów iPhoto, iMovie oraz GarageBand. Pojawiły się wersje na system OS X oraz mobilne urządzenia z systemem iOS.
0
Apple iPhone 5S i iPhone 5C
10 wrzesień 2013
Firma Apple zaprezentowała dwa nowe smartfony: Apple iPhone 5S oraz iPhone 5C. Wśród nowych funkcji fotograficznych warto wymienić podwójną lampę LED, zdjęcia seryjne o prędkości 10 kl/s oraz filmy slow-motion o prędkości 120 kl/s z zachowaniem rozdzielczości HD 720p.
0
Samsung Galaxy S4
15 marzec 2013
Samsung zaprezentował swój najnowszy smartfon - topowy Galaxy S4. Wśród wielu nowych funkcji pojawiło się kilka związanych z fotografowaniem. S4 może między innymi rejestrować obrazy z obydwu aparatów jednocześnie, nagrywać krótkie, zapętlone klipy, a także wymazywać niechciane obiekty z tła dzięki zdjęciom seryjnym.
0
Dblcam - zdjęcia iPhonem z obydwu aparatów
0
Marksta - nowa aplikacja na iPhone'a
4 styczeń 2013
Marksta to nowa aplikacja na smartfon firmy Apple, która umożliwia dodanie znaku wodnego do naszych zdjęć. Na fotografii zrobionej iPhonem może znaleźć się tekst albo logo. To dobry pomysł na zabezpieczenie zdjęć, zanim podzielimy się nimi za pomocą mediów społecznościowych.
0
Instagram - nowa polityka prywatności
19 grudzień 2012
Instagram wprowadza nową, dość kontrowersyjną, politykę prywatności. Zmiana raczej nikogo nie powinna dziwić, ponieważ podobną politykę wprowadził Facebook, który jest właścicielem aplikacji. Od 16 stycznia wszystkie zdjęcia, które znajdą się w bazie serwisu, będą mogły być sprzedawane przez Instagram do celów reklamowych bez zgody i wiedzy autora.
0
Snapseed teraz dostępny także na Androida
7 grudzień 2012
Nik Software zaprezentował androidową wersję programu Snapseed, który służy do obróbki zdjęć na urządzeniach mobilnych. Ta zmiana nikogo nie powinna dziwić. Google wykupiło po prostu producenta tego popularnego programu. Wersja 1.5, w której obecnie znajduje się aplikacja wprowadza jednak dwie istotne zmiany.
0
iPhone 5 - panoramy z ręki
12 wrzesień 2012
Firma Apple zaprezentowała kolejną wersję swojego telefonu, który dla wielu stał się także aparatem fotograficznym. iPhone 5 został wyposażony w 8-megapikselową matrycę z obiektywem o świetle f2.4. Nowością są panoramy z ręki o rozdzielczości 28 Mp.
0
iPhone 4S z lepszym aparatem
4 październik 2011
iPhone, którego śmiało można nazwać jednym z najpopularniejszych współczesnych aparatów cyfrowych, doczekał się nowej wersji oznaczonej symbolem 4S. Dość poważne zmiany objęły moduł fotograficzny. Urządzenie zostało wyposażone w 8-megapikselową matrycę i nowy obiektyw. Aparat nowego iPhone'a jest również znacznie szybszy.
0
iPhone z bagnetem Canon EF i Nikon F - nowy adapter
8 lipiec 2011
Na rynku pojawił się adapter do iPhone'a umożliwiający podłączenie do niego obiektywów z bagnetem Canon EF lub Nikon F.
0
iOS 5 - nowe funkcje fotograficzne
7 czerwiec 2011
iPhone zyskuje coraz większą popularność jako podręczny aparat fotograficzny. Nic więc dziwnego, że firma Apple przy okazji najnowszej aktualizacji systemu iOS pomyślała o kilku funkcjach fotograficznych. Między innymi w trakcie fotografowania jeden z przycisków głośności może służyć jako spust migawki.
0
Rollei Telephoto, czyli długa ogniskowa w iPhone 4
15 kwiecień 2011
Aparat wbudowany w iPhone'a 4 robi (jak na standardy komórkowe) bardzo dobre zdjęcia, ale jego obiektyw nie ma optycznego zoomu, a więc nie da się nim sfotografować zbytnio oddalonych obiektów. Rozwiązaniem może być Rollei Telephoto.
0