Zamień iPhone w aparat natychmiastowy

0
Michał Chrzanowski
26 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Prynt to bardzo ciekawa obudowa do iPhone’a, która efektywnie łączy fotografię mobilną z fotografią natychmiastową.

Ostatnimi czasy fotografia natychmiastowa przeżywa prawdziwy renesans. Na rynku możemy znaleźć wiele aparatów – w tym zupełnie nowych firm – oferujących szybkie wywoływanie zdjęć. Jednak teraz ta możliwość jest także dostępna dla użytkowników iPhone’ów.

Prynt to specjalnie zaprojektowana obudowa kompatybilna z 5 i 6 generacją popularnego smartfona. Za jej pomocą będziemy w stanie wykonać i natychmiastowo wywołać zdjęcia. Została wyposażona w wyraźnie zarysowany grip oraz spust migawki - będziemy więc mogli cieszyć się większą wygodą podczas fotografowania. Do tego otrzymujemy wbudowaną baterię, którą możemy naładować za pomocą kabla USB. Obudowa wykorzystuje autorską technologię i wkłady Prynt ZINK Paper, dzięki czemu wywołane zdjęcia mają charakteryzować się wyrazistością i naturalnym nasyceniem kolorów.

 

Wraz z obudową otrzymujemy także dedykowaną aplikację, która została wyposażona w autorskie filtry. Mają one sprawić, że obrazy będą prezentować się tak jakby były wykonane za pomocą aparatu analogowego. Do tego dostajemy możliwość nanoszenia na fotografię dowolnego teksu oraz podglądu końcowego efektu jeszcze przed wywołaniem zdjęcia. Co więcej, w momencie fotografowania danej sceny aplikacja rejestruje również materiał wideo, który jest automatycznie przesyłany do chmury. Dzięki temu osoby oglądające daną fotografię będą mogły także zobaczyć krótki film, który da nieco większy wgląd w zatrzymany na zdjęciu ułamek rzeczywistości.

Prynt jest już dostępny w sprzedaży w trzech wariantach kolorystycznych – białym, czarnym i niebieski. Za obudowę umożliwiającą natychmiastowe wywoływanie zdjęć zapłacimy 150 euro. Z kolei wkład Prynt ZINK Paper (50 filmów) kosztuje 25 euro. Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie www.prynt.co.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
Samsung Galaxy S10 Lite i Note 10 Lite - topowy aparat w cenie średniaka? Nie licz na to
O wersjach Lite flagowych smartfonów Samsunga słyszymy już do kilku lat, jednak dopiero teraz producent zdecydował się oficjalnie wprowadzić je na rynek. To jednak nie...
3
0
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
Powiązane artykuły