Apple zamierza uruchomić specjalne laboratorium we Francji

0
Michał Chrzanowski
18 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Z informacji opublikowanych przez francuską gazetę Dauphiné Libéré wynika, że Apple chce utworzyć laboratorium, które powstanie z myślą o rozwój fotografii mobilnej.

Nowa placówka najprawdopodobniej zostanie wybudowana we francuskim Grenoble. To właśnie tam inżynierowie firmy mieliby pracować nad matrycami oraz technologiami, z których w przyszłości korzystałyby urządzenia mobilne z systemem iOS.

Różne raporty podają, że Apple już od ponad roku współpracuje z europejskim ośrodkiem badawczym Minatec, które swoją siedzibę ma właśnie w Grenoble. Jednak teraz producent iPhone’ów chce uruchomić własną placówkę. W związku z tym firma poczyniła już pewne kroki. Zdobyła zgodę na budowę kompleksu o powierzchni 800 metrów kwadratowych, w którym na co dzień miałby stacjonować zespół składający się z około 30 inżynierów. Prace polegałyby głównie na usprawnianiu i rozwijaniu matryc przyszłych iPhone’ów i iPad’ów. Prace nad sensorami byłyby przeprowadzane wspólnie z firmą STMicroelectronics, która w przeszłości była dostawcą Apple.

Nowe laboratorium oraz inwestowanie pieniędzy w rozwój nowych technologii, to niewiątpliwie dobry znak dla fotografii mobilnej. Tym samym Apple daje jasny sygnał, że chce pozostać liderem rynku, w którym urządzenia z jabłuszkiem cieszą się ogromną popularnością. Być może już w niedalekiej przyszłości kolejne generacje iPhone’ów lub iPad’ów będą korzystały z rozwiązań opracowanych we francuskim laboratorium.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0