Samsung Universal Flash Storage - karty pamięci nowej generacji

1
Michał Chrzanowski
11 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Samsung pracuje nad wydajnymi nośnikami pamięci Universal Flash Storage. Zdaniem producenta mają one zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych i - w niedalekiej przyszłości - stać się nowym standardem, wypierając tym samym popularne karty microSD.

Samsung Universal Flash Storage to karty pamięci, które powinny przypaść do gustu niejednemu użytkownikowi urządzeń mobilnych - w szczególności miłośnikom fotografii mobilnej oraz osobom, które filmują w wysokiej rozdzielczości. Jak zapewniają przedstawiciele firmy Samsung, nowe karty UFS w niedalekiej przyszłości powinny wyprzeć z rynku popularne nośniki microSD.

Karty Universal Flash Storage wkrótce staną się bardzo konkurencyjnymi rozwiązaniami na rynku urządzeń mobilnych. Wszystko za sprawą połączenia dużej pojemności i wysokiej wydajności, które zagwarantują wygodę podczas użytkowania - powiedział Jung-bae Lee, wiceprezes działu Memory Product Planning & Application Engineering w firmie Samsung.

Karty UFS są wielkości popularnych nośników microSD, jednak zapewniają o wiele większą wydajność. Jak podkreśla producent, odczyt danych ma przebiegać z szybkością 530 MB/s, zaś zapis 170 MB/s. Oznacza to, że 5 GB plik może zostać odczytany w zaledwie 10 sekund.

W ofercie firmy pojawią się karty UFS o pojemności 32, 64, 128 i 256 GB. Niestety producent nie ujawnił informacji o cenie za poszczególne modele oraz planowanym pojawieniu się w sprzedaży najnowszych jednostek Universal Flash Storage. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie samsung.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0