Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Jeśli jesteście posiadaczami iPhone’ów, wiecie jak szybko zdjęcia zapełniają pamięć. Dzięki aplikacji Avast Photo Space zmieścicie ich do 7 razy więcej.

 

Firma Avast do tej pory raczej nie kojarzyła nam się ze zdjęciami, będąc producentem rozwiązań z zakresu ochronny komputerów przed złośliwym oprogramowaniem. Tym bardziej zaskakuje prezentacja aplikacji Avast Photo Space, która pomóc ma użytkownikom smartfonów Apple uporać się z powracającym problemem zapełniania się dysku przez wykonywane zdjęcia.

Według ankiety przeprowadzonej przez producenta, większość z użytkowników systemu iOS dysponuje ilością wolnego miejsca nieprzekraczająca 16 GB. Stąd też pomysł na aplikację, która uwolnić ma nas od konieczności decydowania, które zdjęcia zachować, a które usunąć. Oczywiście dobrym, zapobiegającym tego typu problemom zwyczajem jest cykliczne zgrywanie wykonanych zdjęć na komputer, niemniej jednak zamknięty system Apple i wymuszona synchronizacja z programem Photos sprawiają, że wielu z nas nie robi tego tak często, jak powinna.

Z pomocą przychodzi Avast Photo Space, który zmniejszy wybrane przez nas zdjęcia do rozdzielczości jaką dysponuje wyświetlacz w posiadanym przez nas urządzeniu i efektywnie je skompresuje, co według producenta pozwoli zapisać na naszym urządzeniu do 7 razy więcej zdjęć.

Co najważniejsze, aplikacja nie usuwa oryginałów zdjęć, a przesyła je do wybranego przez nas dysku w chmurze (Dropbox, lub Google Drive). Tym samym na naszych urządzeniach pozostają zdjęcia w małych rozmiarach, którymi możemy bez problemu dzielić się w mediach społecznościowych, a my nie musimy martwić się o wolne miejsce na dysku. Przynajmniej przez jakiś czas.

Aplikacja jest zupełnie darmowa, w przypadku gdybyśmy jednak chcieli korzystać z niej na bieżąco konieczne będzie wykupienie większej przestrzeni na jednym ze wspomnianych wyżej dysków w chmurze. Rozwiązanie Avasta może okazać się jednak idealne w celu zwolnienia jedynie nieznacznej ilości miejsca, gdy nie mamy dostępu do komputera, a żal nam skasować któreś ze zdjęć. W takim wypadku z pewnością nie przekroczymy darmowego limitu oferowanego przez serwisy.

Avast Photo Space możecie pobrać za pośrednictwem serwisu iTunes App Store.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0