Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Jeśli jesteście posiadaczami iPhone’ów, wiecie jak szybko zdjęcia zapełniają pamięć. Dzięki aplikacji Avast Photo Space zmieścicie ich do 7 razy więcej.

 

Firma Avast do tej pory raczej nie kojarzyła nam się ze zdjęciami, będąc producentem rozwiązań z zakresu ochronny komputerów przed złośliwym oprogramowaniem. Tym bardziej zaskakuje prezentacja aplikacji Avast Photo Space, która pomóc ma użytkownikom smartfonów Apple uporać się z powracającym problemem zapełniania się dysku przez wykonywane zdjęcia.

Według ankiety przeprowadzonej przez producenta, większość z użytkowników systemu iOS dysponuje ilością wolnego miejsca nieprzekraczająca 16 GB. Stąd też pomysł na aplikację, która uwolnić ma nas od konieczności decydowania, które zdjęcia zachować, a które usunąć. Oczywiście dobrym, zapobiegającym tego typu problemom zwyczajem jest cykliczne zgrywanie wykonanych zdjęć na komputer, niemniej jednak zamknięty system Apple i wymuszona synchronizacja z programem Photos sprawiają, że wielu z nas nie robi tego tak często, jak powinna.

Z pomocą przychodzi Avast Photo Space, który zmniejszy wybrane przez nas zdjęcia do rozdzielczości jaką dysponuje wyświetlacz w posiadanym przez nas urządzeniu i efektywnie je skompresuje, co według producenta pozwoli zapisać na naszym urządzeniu do 7 razy więcej zdjęć.

Co najważniejsze, aplikacja nie usuwa oryginałów zdjęć, a przesyła je do wybranego przez nas dysku w chmurze (Dropbox, lub Google Drive). Tym samym na naszych urządzeniach pozostają zdjęcia w małych rozmiarach, którymi możemy bez problemu dzielić się w mediach społecznościowych, a my nie musimy martwić się o wolne miejsce na dysku. Przynajmniej przez jakiś czas.

Aplikacja jest zupełnie darmowa, w przypadku gdybyśmy jednak chcieli korzystać z niej na bieżąco konieczne będzie wykupienie większej przestrzeni na jednym ze wspomnianych wyżej dysków w chmurze. Rozwiązanie Avasta może okazać się jednak idealne w celu zwolnienia jedynie nieznacznej ilości miejsca, gdy nie mamy dostępu do komputera, a żal nam skasować któreś ze zdjęć. W takim wypadku z pewnością nie przekroczymy darmowego limitu oferowanego przez serwisy.

Avast Photo Space możecie pobrać za pośrednictwem serwisu iTunes App Store.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!