Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Jeśli jesteście posiadaczami iPhone’ów, wiecie jak szybko zdjęcia zapełniają pamięć. Dzięki aplikacji Avast Photo Space zmieścicie ich do 7 razy więcej.

 

Firma Avast do tej pory raczej nie kojarzyła nam się ze zdjęciami, będąc producentem rozwiązań z zakresu ochronny komputerów przed złośliwym oprogramowaniem. Tym bardziej zaskakuje prezentacja aplikacji Avast Photo Space, która pomóc ma użytkownikom smartfonów Apple uporać się z powracającym problemem zapełniania się dysku przez wykonywane zdjęcia.

Według ankiety przeprowadzonej przez producenta, większość z użytkowników systemu iOS dysponuje ilością wolnego miejsca nieprzekraczająca 16 GB. Stąd też pomysł na aplikację, która uwolnić ma nas od konieczności decydowania, które zdjęcia zachować, a które usunąć. Oczywiście dobrym, zapobiegającym tego typu problemom zwyczajem jest cykliczne zgrywanie wykonanych zdjęć na komputer, niemniej jednak zamknięty system Apple i wymuszona synchronizacja z programem Photos sprawiają, że wielu z nas nie robi tego tak często, jak powinna.

Z pomocą przychodzi Avast Photo Space, który zmniejszy wybrane przez nas zdjęcia do rozdzielczości jaką dysponuje wyświetlacz w posiadanym przez nas urządzeniu i efektywnie je skompresuje, co według producenta pozwoli zapisać na naszym urządzeniu do 7 razy więcej zdjęć.

Co najważniejsze, aplikacja nie usuwa oryginałów zdjęć, a przesyła je do wybranego przez nas dysku w chmurze (Dropbox, lub Google Drive). Tym samym na naszych urządzeniach pozostają zdjęcia w małych rozmiarach, którymi możemy bez problemu dzielić się w mediach społecznościowych, a my nie musimy martwić się o wolne miejsce na dysku. Przynajmniej przez jakiś czas.

Aplikacja jest zupełnie darmowa, w przypadku gdybyśmy jednak chcieli korzystać z niej na bieżąco konieczne będzie wykupienie większej przestrzeni na jednym ze wspomnianych wyżej dysków w chmurze. Rozwiązanie Avasta może okazać się jednak idealne w celu zwolnienia jedynie nieznacznej ilości miejsca, gdy nie mamy dostępu do komputera, a żal nam skasować któreś ze zdjęć. W takim wypadku z pewnością nie przekroczymy darmowego limitu oferowanego przez serwisy.

Avast Photo Space możecie pobrać za pośrednictwem serwisu iTunes App Store.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8