Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Avast Photo Space - zmieść do 7 razy więcej zdjęć na iPhonie

Jeśli jesteście posiadaczami iPhone’ów, wiecie jak szybko zdjęcia zapełniają pamięć. Dzięki aplikacji Avast Photo Space zmieścicie ich do 7 razy więcej.

 

Firma Avast do tej pory raczej nie kojarzyła nam się ze zdjęciami, będąc producentem rozwiązań z zakresu ochronny komputerów przed złośliwym oprogramowaniem. Tym bardziej zaskakuje prezentacja aplikacji Avast Photo Space, która pomóc ma użytkownikom smartfonów Apple uporać się z powracającym problemem zapełniania się dysku przez wykonywane zdjęcia.

Według ankiety przeprowadzonej przez producenta, większość z użytkowników systemu iOS dysponuje ilością wolnego miejsca nieprzekraczająca 16 GB. Stąd też pomysł na aplikację, która uwolnić ma nas od konieczności decydowania, które zdjęcia zachować, a które usunąć. Oczywiście dobrym, zapobiegającym tego typu problemom zwyczajem jest cykliczne zgrywanie wykonanych zdjęć na komputer, niemniej jednak zamknięty system Apple i wymuszona synchronizacja z programem Photos sprawiają, że wielu z nas nie robi tego tak często, jak powinna.

Z pomocą przychodzi Avast Photo Space, który zmniejszy wybrane przez nas zdjęcia do rozdzielczości jaką dysponuje wyświetlacz w posiadanym przez nas urządzeniu i efektywnie je skompresuje, co według producenta pozwoli zapisać na naszym urządzeniu do 7 razy więcej zdjęć.

Co najważniejsze, aplikacja nie usuwa oryginałów zdjęć, a przesyła je do wybranego przez nas dysku w chmurze (Dropbox, lub Google Drive). Tym samym na naszych urządzeniach pozostają zdjęcia w małych rozmiarach, którymi możemy bez problemu dzielić się w mediach społecznościowych, a my nie musimy martwić się o wolne miejsce na dysku. Przynajmniej przez jakiś czas.

Aplikacja jest zupełnie darmowa, w przypadku gdybyśmy jednak chcieli korzystać z niej na bieżąco konieczne będzie wykupienie większej przestrzeni na jednym ze wspomnianych wyżej dysków w chmurze. Rozwiązanie Avasta może okazać się jednak idealne w celu zwolnienia jedynie nieznacznej ilości miejsca, gdy nie mamy dostępu do komputera, a żal nam skasować któreś ze zdjęć. W takim wypadku z pewnością nie przekroczymy darmowego limitu oferowanego przez serwisy.

Avast Photo Space możecie pobrać za pośrednictwem serwisu iTunes App Store.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18