Microsoft Pix - aplikacja, która ułatwić ma robienie dobrych zdjęć

1
Maciej Luśtyk
28 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wykonujemy więcej zdjęć niż kiedykolwiek, niestety jakość nie idzie w parze z ich liczbą. Wykonywanie dobrych zdjęć ma zamiar ułatwić nowa aplikacja fotograficzna Microsoftu. Czy znajdzie swoją nisze na tym nasyconym już rynku?

Mobilna rewolucja ostatnich lat z pewnością nie była dobrym czasem dla Microsoftu, któremu ciężko było było odnaleźć się w nowym, dynamicznym środowisku. Warto wspomnieć tu chociażby umierający system Windows Phone i dedykowany sklep z aplikacjami, który przez lata nie doczekał się nawet finalnej wersji Instagrama.

Błędy przeszłości firma stara się nadrabiać nowym Windowsem 10, który wraz ze smartfonami Lumia 950 i Surface Bookami tworzy ciekawą platformę łącząca interfejs mobilny ze standardowym desktopowym systemem operacyjnym. Teraz firma bierze się jedną z głównych rzeczy, do której wykorzystujemy smartfony i prezentuje aplikację, która ma sprawić, ze z każdej sytuacji będziemy w stanie “wyciągnąć” dobre zdjęcie.

Czym na tle setek aplikacji fotograficznych wyróżnia się Pix? Głównym punktem programu jest to, że aplikacja rejestruje obraz bez przerwy zapisując w pamięci 10 klatek wykonanych przed i po wciśnięciu spustu migawki. Następnie, zaawansowane algorytmy automatycznie oceniają atrakcyjność zdjęcia na bazie ostrości, oświetlenia, umiejscowienia obiektów w kadrze, i mimiki fotografowanych osób, by ostatecznie zaprezentować użytkownikowi 3 najlepsze ujęcia do wyboru. Dodatkowo, aplikacja wykorzystuje informacje z nieużytych ujęć by poprawić jakość finalnych zdjęć, na przykład rozświetlając cenie na zdjęciu.

Oprócz tego, program może złożyć ujęcia w ruchomy obraz, oferując efekty lepsze od cieszącej się dużą popularnością funkcji Live Photos, oferowanej przez najnowsze iPhone’y. Możemy także tworzyć elektronicznie stabilizowane filmy time-lapsy.

Program może przypaść do gustu osobom, które nie lubią długo zastanawiać się nad wykonaniem zdjęcia, jednocześnie oczekując zadowalających efektów. Pozostaje tylko pytanie jak ciągła rejestracja obrazu w tle wpłynie na żywotność baterii urządzeń mobilnych, oraz na ile chętnie użytkownicy smartfonów będą chcieli przesiąść się ze standardowych aplikacji fotograficznych, których możliwości dla większości osób są w zupełności wystarczające.

Dodatkowo, jak na ironię, aplikacja dostępna jest na razie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS. Jej możliwości możecie wypróbować pobierając ją za darmo ze sklepu iTunes App Store.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem microsoft.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły