Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Microsoft Pix - aplikacja, która ułatwić ma robienie dobrych zdjęć

1

Autor: Maciej Luśtyk

28 Lipiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Wykonujemy więcej zdjęć niż kiedykolwiek, niestety jakość nie idzie w parze z ich liczbą. Wykonywanie dobrych zdjęć ma zamiar ułatwić nowa aplikacja fotograficzna Microsoftu. Czy znajdzie swoją nisze na tym nasyconym już rynku?

Mobilna rewolucja ostatnich lat z pewnością nie była dobrym czasem dla Microsoftu, któremu ciężko było było odnaleźć się w nowym, dynamicznym środowisku. Warto wspomnieć tu chociażby umierający system Windows Phone i dedykowany sklep z aplikacjami, który przez lata nie doczekał się nawet finalnej wersji Instagrama.

Błędy przeszłości firma stara się nadrabiać nowym Windowsem 10, który wraz ze smartfonami Lumia 950 i Surface Bookami tworzy ciekawą platformę łącząca interfejs mobilny ze standardowym desktopowym systemem operacyjnym. Teraz firma bierze się jedną z głównych rzeczy, do której wykorzystujemy smartfony i prezentuje aplikację, która ma sprawić, ze z każdej sytuacji będziemy w stanie “wyciągnąć” dobre zdjęcie.

Czym na tle setek aplikacji fotograficznych wyróżnia się Pix? Głównym punktem programu jest to, że aplikacja rejestruje obraz bez przerwy zapisując w pamięci 10 klatek wykonanych przed i po wciśnięciu spustu migawki. Następnie, zaawansowane algorytmy automatycznie oceniają atrakcyjność zdjęcia na bazie ostrości, oświetlenia, umiejscowienia obiektów w kadrze, i mimiki fotografowanych osób, by ostatecznie zaprezentować użytkownikowi 3 najlepsze ujęcia do wyboru. Dodatkowo, aplikacja wykorzystuje informacje z nieużytych ujęć by poprawić jakość finalnych zdjęć, na przykład rozświetlając cenie na zdjęciu.

Oprócz tego, program może złożyć ujęcia w ruchomy obraz, oferując efekty lepsze od cieszącej się dużą popularnością funkcji Live Photos, oferowanej przez najnowsze iPhone’y. Możemy także tworzyć elektronicznie stabilizowane filmy time-lapsy.

Program może przypaść do gustu osobom, które nie lubią długo zastanawiać się nad wykonaniem zdjęcia, jednocześnie oczekując zadowalających efektów. Pozostaje tylko pytanie jak ciągła rejestracja obrazu w tle wpłynie na żywotność baterii urządzeń mobilnych, oraz na ile chętnie użytkownicy smartfonów będą chcieli przesiąść się ze standardowych aplikacji fotograficznych, których możliwości dla większości osób są w zupełności wystarczające.

Dodatkowo, jak na ironię, aplikacja dostępna jest na razie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS. Jej możliwości możecie wypróbować pobierając ją za darmo ze sklepu iTunes App Store.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem microsoft.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Koreańczycy zaprezentowali najnowsze superwydajne flagowce z serii Samsung Galaxy. Otrzymujemy nowy design, świetne podzespoły i nowe możliwości w zakresie pracy foto...
2
0
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss poinformował i zawiązaniu strategicznej współpracy z chińską marką Vivo. Czy właśnie rodzi się konkurencja dla najlepszych fotograficznych smartfonów na...
1
0
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Najnowsza aktualizacja iOS dodaje możliwość fotografowania w nowym formacie ProRAW w smartfonach iPhone 12 Pro i 12 Pro Max. Dzięki niemu odzyskasz więcej szczegółów na zdjęciu podczas...
0
0
Powiązane artykuły