Surface Laptop 4 - laptopy od Microsoft teraz 70% szybsze

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa generacja smukłych laptopów Microsoft z serii Surface została przyspieszona. Dzięki nowym podzespołom edycja zdjęć może być nawet 70% szybsza.

Półtora roku po premierze trzeciej generacji laptopów Surface, Microsoft uaktualnia je wprowadzając na rynek modele Surface Laptop 4. Nowe komputery zachowują smukły design i tradycyjną konstrukcję - nie można ich obracać ani konwertować do formy tabletu, ale mają dotykowe wyświetlacze.

Surface Laptop 4 - teraz z bardziej wydajnymi procesorami

Surface Laptop 4 będą dostępne w dwóch rozmiarach - 13.5” z wyświetlaczem 2256 x 1504 px lub 15” i rozdzielczości 2496 x 1664 px. W tej kwestii nic zatem się nie zmieniło. Ważą odpowiednio 1.3 i 1.5 kg.

Główna aktualizacja dotyczy procesora. Oba modele będą teraz oferować wybór między Intel Core 11 Generacji (i7 lub i5 z kartą graficzną Iris Xe) a 8-rdzeniowym AMD Ryzen Mobile (z kartą AMD Radeon). Dzięki temu w stosunku do poprzedników mogą pozwolić na edycję zdjęć szybszą nawet o 70%.

W dodatku w najbardziej energooszczędnej wersji, czyli 13.5” z procesorem AMD akumulator ma wystarczyć na 19 godzin spokojnej pracy (16.5 h w modelu 15” z procesorem Intel Core).

Modele Surface Laptop 4 można wyposażyć w 8, 16 lub 32 GB RAM-u LPDDR4x oraz dyski SSD o pojemności 256 GB, 512 GB lub 1 TB.

Minusem są z pewnością ubogie złącza, jedynie USB-C oraz USB-A, plus wejście słuchawkowe.

Ile kosztują nowe laptopy Microsoft Surface Laptop 4?

W najtańszej konfiguracji - 13.5” z Ryzen 5 CPU, 8 GB RAM-u i dyskiem SSD 256 GB - Surface Laptop 4 kosztuje 999 dolarów, czyli blisko 4000 zł. Najdroższa wersja to już 2400 dolarów (ok. 9500 zł).

Szczegółowe informacje o nowych laptopach Surface Laptop 4 znajdziecie na stronie producenta. Tam też możecie tworzyć własne konfiguracje.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Freewell - nowe filtry fotograficzne na polskim rynku
Freewell - nowe filtry fotograficzne na polskim rynku
Photo4B wprowadziło na polski rynek nowe filtry marki Freewell. W ofercie znajdziemy m.in. filtry szare regulowane, filtry mocowane magnetycznie, polaryzacyjne, UV i...
0
0
Powracają zniżki na gimbale Gudsen Moza. Do 8 czerwca taniej nawet o 300 zł
Powracają zniżki na gimbale Gudsen Moza. Do 8 czerwca taniej nawet o 300 zł
Gimbale z serii Moza oferują prawdopodobnie najlepszy stosunek ceny do możliwości ze wszystkich konstrukcji na rynku. Do 8 czerwca kupicie je jeszcze...
1
0
Negative Supply Basic Film Carrier 35 - niedrogi uchwyt do digitalizacji negatywów
Negative Supply Basic Film Carrier 35 - niedrogi uchwyt do digitalizacji negatywów
Negative Supply prezentuje najtańszą w swojej ofercie kasetę do wygodnego przefotografowywania negatywów. Uchwyt zapewni płaskie i bezpieczne ułożenie filmu w celu...
0
0