Plebiscyt na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne oraz ankieta czytelników 2014

0

Autor: Michał Sułkiewicz

10 Październik 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Jak co roku z okazji naszych urodzin zapraszamy do wzięcia udziału w plebiscycie na najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2014 roku oraz wypełnienia ankiety czytelników fotopolis.pl.

Już 10. raz możecie zdecydować, kto dostanie nagrody w najważniejszym plebiscycie czytelników w branży foto w naszym kraju. W tym roku dokonaliśmy kilku zmian w kategoriach konkursowych. Z kategorii Akcesorium fotograficzne roku wydzieliliśmy oprogramowanie, na które teraz możecie głosować w kategorii Software fotograficzny roku. Taka zmiana podyktowana była z jednej strony rosnącym znaczeniem oprogramowania w pracy fotografa - zarówno na komputerach, jak i na urządzenia typu smartfon czy tablet. A z drugiej strony sporą liczbą tradycyjnych akcesoriów fotograficznych, które chcielibyśmy nominować do nagrody.

Druga zmiana dotyczy kategorii artystycznych. Postanowiliśmy, że w tym roku nie będzie nominacji ogólnych dla festiwali fotograficznych. Z kilku powodów. Przede wszystkim dochodziły do nas głosy, że takie molochy jak festiwale składające się nawet z kilkudziesięciu wystaw zbierają całe zainteresowanie czytelników nie dając szans mniejszym wydarzeniom. Wreszcie poszczególne prezentacje w ramach jednego festiwalu coraz częściej nie reprezentują równego poziomu i nie widzimy powodu, żeby te świetne i te słabsze wrzucać do jednego worka. Nie bez znaczenia był też fakt, że naszym zdaniem formuła festiwali fotograficznych i wystaw ewoluuje - festiwale już nie są jednyną okazją do obejrzenia współczesnej fotografii. W rezultacie coraz częściej ciekawsze rzeczy możemy obejrzeć poza festiwalami w poszczególnych galeriach w Polsce. Natomiast chcąc docenić trudny, ale ambitnie rozwijający się rynek wydawnictw fotograficznych utworzyliśmy nową kategorię Książka fotograficzna roku 2014. Aby ułatwić Wam głosowanie w tej kategorii, nominowaliśmy do niej tylko wydawnictwa, których recenzje możecie przeczytać na fotopolis.pl.

Czytaj także: Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2013 roku

Kolejną nowością jest to, że poszczególne pozycje w kategoriach ułożone są chronologicznie. Od najstarszego do najnowszego według dat artykułów na fotopolis.pl. Przypominamy również, że nominacje obejmują okres od 6.10.2013 do 06.10.2014 roku, a więc od momentu ogłoszenia poprzedniego plebiscytu. W związku z tym ewentualne premiery które pokażą się po dacie 6 października 2014 będą włączone do plebiscytu za rok.

Podsumowując, w 2014 będziecie mogli głosować w następujących kategoriach:

  1. Innowacja fotograficzna roku 2014 - nominowane nowatorskie technologie i produkty z dziedziny fotografii
  2. Bezlusterkowiec roku 2014 - aparaty systemowe klasy bezlusterkowiec
  3. Aparat systemowy roku 2014 - aparaty z wymienną optyką z wyłączeniem bezlusterkowców
  4. Aparat kompaktowy roku 2014 - nominowane najciekawsze aparaty kompaktowe
  5. Smartfon fotograficzny roku 2014 - nominowane smarfony o zaawansowanych funkcjach fotograficznych
  6. Obiektyw roku 2014 - nominowane najciekawsze obiektywy
  7. Akcesorium fotograficzne roku 2014 - nominowane najciekawsze akcesoria towarzyszące fotografom
  8. Software fotograficzny roku 2014 - nominowane oprogramowanie fotograficzne na komputery i urządzenia przenośne
  9. Wydarzenie artystyczne roku 2014 - nominowane wydarzenia związane z fotografią artystyczną
  10. Książka fotograficzna roku 2014 - nominowane wydawnictwa fotograficzne

Czytaj także: 13 lat fotopolis.pl

Jak głosować

Co roku w naszym plebiscycie głosuje około 7-8 tysięcy czytelników i bardzo nas to cieszy. Jednak nie o liczby tu chodzi. Zależy nam, aby te nagrody rzeczywiście doceniały najlepsze nominacje w poszczególnych kategoriach. Liczymy na przemyślane głosy naszych stałych czytelników, którzy regularnie odwiedzają fotopolis.pl i znają się na rzeczy. Dlatego też plebiscyt i ankieta będą wyświetlały się przy okazji drugiej wizyty na fotopolis.pl. Z tego samego powodu w każdej kategorii możecie wybrać opcję Nie głosuję i przejść do kategorii, na której się znacie. Za uczestnictwo w plebiscycie nie ma nagród - chcemy, żebyście głosowali z przekonania, z chęci docenienia produktów i wydarzeń, a nie dla nagrody. Dla nagrody możecie wypełnić ankietę czytelników, o czym poniżej. Jeżeli jednak już teraz czujecie się na siłach, aby zagłosować na nagrody fotograficzne roku, to możecie wyświetlić plebiscyt i ankietę klikając tutaj. Pamiętajcie! Decydujecie o najważniejszych nagrodach w branży, więc głosujcie rozważnie!

Ankieta czytelników

Tradycyjnie plebiscytowi towarzyszy ankieta czytelników. To z niej czerpiemy informacje o tym, co Wam się podoba w fotopolis.pl, a co chcielibyście zmienić. Na przykład Wasze głosy oddane w poprzednich ankietach uwzględniliśmy w projekcie nowego wyglądu fotopolis.pl. Dzięki temu zmiana wyglądu - pomijając problemy techniczne - odbyła się za Waszą aprobatą i w komentarzach byliśmy głównie chwaleni. Pytamy Was też jakie treści Was interesują i jakim sprzętem fotografujecie, co jest dla Was istotne przy wyborze aparatu czy smartfona. Na koniec wreszcie pytamy o Wasze pomysły na artykuły, które chcielibyście przeczytać na fotopolis.pl. Ankietę możecie wypełnić zaraz po głosowaniu w plebiscycie, albo klikając bezpośrednio tutaj. Ostatnie pytanie ma charakter otwarty. 10 najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy przydatnym upominkiem ufundowanym przez laboratorium CEWE Fotojoker.

Zapraszamy do głosowania i wyrażenia swojego zdania w ankiecie!

{GAL|24894
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Fotograficzna Publikacja Roku 2020/21 – poznaliśmy wyniki
Podczas inauguracji łódzkiego Fotofestiwalu ogłoszono wyniki podwójnej edycji konkursu nagradzającego najciekawsze książki fotograficzne. Publikujemy listę laureatów oraz uzasadnienie jury.
0
0
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Associated Press sprzedaje zdjęcie z domeny publicznej jako NFT. A w sumie, to jeszcze gorzej...
Aukcje NFT to szansa na zrewolucjonizowanie cyfrowej sztuki. Czy jednak szał na ich punkcie i chęć szybkiego zarobku nie zaczyna dewaluować ich oryginalnej idei? Z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)