Zobacz zdjęcia naszej redaktorki na FotoArtFestivalu w Bielsku-Białej

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Październik 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Już 8 października rusza 9. edycja FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo w Bielsku-Białej. W programie wystawy fotografów i fotografek z 20 krajów, w tym zdjęcia z cyklu „Wzory” redaktorki fotopolis - Julii Kaczorowskiej

Organizatorzy jako najważniejsze dni wydarzenia wskazują weekend 9-10 października. Odbywa się wtedy Maraton Autorski, na którym obecni są prawie wszyscy artyści. To dodatkowe pokazy zdjęć, prezentacje, filmy, dyskusje. Większość zagranicznych artystów przyjeżdża do Polski po raz pierwszy.

Wystawy główne: Imre Benko, Pavol Breier, Koldo Chamorro, Christian Coigny, Tuck Fauntleroy, Ugur Gallenkus, Arkadiusz Gola, Jan Grarup, Nick Hannes, Tomoya Imamura, Misha Maslennikov, Anders Petersen, Avani Rai, Walter Schels, Gregg Segal, Livio Senigalliesi, Wolf Suschitzky, David Tesinsky, Pham Huy Trung, Artem Tulchynkyi oraz wystawa zbiorowa Polish Women Photogaphers. Prócz wspomnianych nazwisk kolejna porcja fotografii na wystawach towarzyszących.

Nie tylko wystawy...

Na FotoArtFestival można pojawić się zarówno jako widz jak i uczestnik. Organizatorzy przygotowali wiele możliwości, takich jak Trampolina FAF (przegląd portfolio), FotoOpen (specjalna wystawa), DiasShow (możliwość zaprezentowania się na Maratonie Autorskim) oraz różne warsztaty.

Podczas festiwalu odbędą się również pokazy filmów oraz aukcja fotografii

Hasło festiwalu to: Slow Life, Slow Festival (o ludziach i dla ludzi).

Wystawa Polish Women Photographers

Jedna z wystaw skupiać będzie fotografki z Polish Women Photographers. To pierwsza zbiorowa wystawa 30 polskich fotografek: Małgorzata Adamczyk, Anita Andrzejewska, Anna Bedyńska, Anna Gondek-Grodkiewicz, Anna Hartman-Ksycińska, Maja Herzog, Magdalena Hueckel, Karolina Jonderko, Julia Kaczorowska, Katarzyna Kalua Kryńska, Edyta Kielian, Magdalena Konik, Katarzyna Kukiełka, Anna Liminowicz, Katarzyna Łata, Agnieszka Maruszczyk, Joanna Mrówka, Katarzyna Piechowicz, Jolanta Rycerska, Iness Rychlik, Marta Szyszka, Małgorzata Trzaskoś, Anna Twardowska, Małgorzata Wakuluk (kurator), Irmina Walczak, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Marzena Wystrach, Monarit, Julia Zabrodzka, Zorka Project.

Wśród prezentowanych nazwisk pojawia się również nasza redaktorka, Julia Kaczorowska. Na wystawie prezentowany będzie jej projekt WZORY. 

WZORY to cykl portretowy pokazujące osoby z bielactwem nabytym (vitiligo), w tym autorkę cyklu. Bielactwo objawia się utratą pigmentu na powierzchni skóry i/lub włosów. Julia Kaczorowska poprzez tytuł WZORY nawiązuje zarówno do plamek na skórze jak postaw, które przybierają bohaterowie jej zdjęć wobec swojego wyglądu. Każda ze sfotografowanych osób, niezależnie od narodowości, płci i wieku, może stanowić wzór do naśladowania dla innych, którzy nie akceptują swojego wyglądu. Kaczorowska w swoich pracach skupia się nie na dramatycznych doświadczeniach związanych z bielactwem, lecz na osobach, które co prawda przeszły pewną drogę do samoakceptacji, ale dziś traktują swoje plamy jako coś naturalnego lub wręcz uważają je za atut.

Zdjęcia z projektu "WZORY" Julii Kaczorowskiej

Wystawa Polish Women Photographers do oglądania w Starej Fabryce, pl. Żwirki i Wigury 8. 

Kiedy i gdzie?

FotoArtFestival trwa od 8 do 24 października 2021. Wystawy oglądać można w kilku miejscach w Bielsku-Białej w godzinach 10:00-18:00. Dokładny program na stronie organizatora. Ceremonia otwarcia odbędzie się w Teatrze Polskim w piątek, 8 października o godz. 19.00 (wejście z zaproszeniem).

Wstęp na wystawy główne jest biletowany, a na wystawy towarzyszące darmowy. 

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Newsy
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
Spotkanie z Andrzejem Kiełbowiczem w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na kolejne bezpłatne spotkanie z cyklu „Decydujący moment”. Tym razem gościem będzie polsko-kanadyjski fotoreporter i podróżnik, Andrzej Kiełbowicz. Start 28 maja o...
3
Leica D-Lux 8 - nadchodzi "mała Leica Q"
Leica D-Lux 8 - nadchodzi "mała Leica Q"
Leica zapowiada kolejną generację kompaktu z serii D-Lux. Aparat otrzymał wzornictwo i ergonomię spójną z pełnoklatkowym modelem Leica Q, nadal będzie jednak oparty o matrycę formatu...
7
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne obiektywy?
Nowa aktualizacja Lightrooma zamieni kita w jasną stałkę. Czy jest jeszcze sens kupować jasne...
Po co wydawać krocie na drogie obiektywy, skoro ich plastykę możemy zasymulować na etapie postprodukcji? Nowa aktualizacja Lightrooma wprowadza kolejne funkcje oparte o AI, m.in....
8
Powiązane artykuły