Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami

0
Redakcja Fotopolis
20 Sierpień 2019
Artykuł na: 6-9 minut

Odbywający się z Bielsku-Białej Foto Art Festival z roku na rok staje się coraz ciekawszą pozycją na polskiej mapie wydarzeń fotograficznych. Najbliższa edycja rusza już na początku października. Zobaczcie, co przygotowali organizatorzy.

28 dużych wystaw indywidualnych, 200 autorów prezentowanych na wystawach zbiorowych, 14 miejsc wystawowych, 10 warsztatów fotograficznych i 20 spotkań autorskich - tak w skrócie można opisać nadchodzącą 8. edycję Foto Art Festivalu.

Przede wszystkim dobra fotografia

Foto Art Festival to wydarzenie o charakterze międzynarodowym. Zapraszane są gwiazdy fotografii, wybitni artyści z Polski i zagranicy. W tym roku Bielsko-Biała gościć będzie przedstawicieli fotografii artystycznej z 20 krajów świata. Jak zwykle, wydarzenie ma żadnego tematu przewodniego.

“Skupiamy się po prostu na dobrej fotografii z najwyższej półki i na artystach, którzy mają wiele do powiedzenia w świecie fotografii.” - komentują organizatorzy.

Większość znakomitych artystów ze świata przyjeżdża do Bielska-Białej osobiście, biorąc udział w tzw. weekendowym Maratonie Autorskim, czyli w najważniejszych dniach na początku festiwalu. To czas poświęcony spotkaniom, prezentacjom, filmom. Jednym słowem - dwa dni fotograficznej inspiracji, od rana do późnych godzin wieczornych, z bezpośrednim udziałem zaproszonych artystów.

Na wystawach zobaczymy reportaż, dokument, portret, pejzaż, eksperyment. Fotografię dawną i współczesną. Barwną i czarno-białą. Tradycyjne odbitki analogowe i doświadczenia cyfrowe. A do tego wiele ciekawych projekcji filmowych.

Szansa dla młodych twórców

FotoArtFestival skupia wokół siebie profesjonalistów, którzy są wzorem i inspiracją dla rzeszy fotografujących. Jednakże impreza przyciąga także amatorów, którym FAF umożliwia zaprezentowanie się na tym szerokim i prestiżowym forum podczas FotoOpen, DiasShow, czy Trampolinie FAF (nowy segment od tej edycji). Udział w tych festiwalowych wydarzeniach daje szansę zaistnienia fotografom-amatorom na szerszym gremium.

Jednym z zadań FotoArtFestivalu jest funkcja edukacyjna. W programie FAF są liczne warsztaty fotograficzne z zakresu techniki i estetyki zdjęć, organizowane wspólnie z producentami sprzętu. Zainteresowani mogą brać udział również w pokazach filmowych, książkowych i w spotkaniach w ramach Klubu FAF.

FotoArtFestival nastawiony jest na spotkanie ludzi, których interesuje fotografia jako sztuka. Hasłem FotoArtFestivalu jest Slow Life oraz działanie dla ludzi, poprzez fotograficzne opowieści o ludziach. Podczas FAF, rozmowom i dyskusjom nie ma końca. Można się tu wiele nauczyć, podpatrzeć, zainspirować i zawiązać nowe przyjaźnie. Sprzyja temu szczególny klimat miasta. W jednym czasie i miejscu mamy szansę obejrzeć liczne wystawy i spotkać wielu wspaniałych artystów.

Aukcja sztuki i atrakcje dla najmłodszych

“Tegoroczną nowością będzie również aukcja fotogramów o charakterze kolekcjonerskim, z której dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne” - zachęcają organizatorzy. “FotoArtFestival robi także ukłon w stronę najmłodszych organizując blok FAF dla dzieciaków - czyli wystawy i warsztaty, podczas których zarażamy fotografią kolejne pokolenia”.

Kiedy i gdzie?

Foto Art Festiwal 2019 odbywać będzie się w dniach 11-27 października 2019 roku.

Ceremonia otwarcia odbędzie się w piątek, 11 października, o godzinie 19:00 w Teatrze Polskim, przy ul. 1 Maja w Bielsku-Białej. Podczas wydarzenia zaprezentowani zostaną zaproszeni artyści i ich prace, a wszystkiemu towarzyszyć będzie jazzowa oprawa muzyczna.

Karnety obejmujące wszystkie wystawy, maraton autorski i katalog w cenach 120 i 100 zł. Wstęp na pojedyncze wystawy w cenach 7-12 zł. Na wydarzenia Klubu FAF, wystawy sekcji FotoOpen, wystawy towarzyszące i warsztaty fotograficzne wstęp wolny.

Więcej informacji na temat programu wydarzenia znajdziecie pod adresem fotoartfestival.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)