Kilkadziesiąt wystaw i tysiące zdjęć z całego świata - FotoArtFestival 2021 startuje w październiku

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Sierpień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

FotoArtFestival nie ma tematu wiodącego. Zamiast tego chce po prostu pokazywać dobrą fotografię w całej jej różnorodności. 9. Edycja tego wyjątkowego wydarzenia startuj 8 października 2021 w Bielsku-Białej.

FotoArtFestival ukazuje różnorodność tematyczną i estetyczną fotografii. Zobaczymy zarówno fotografię tradycyjną, jak i nowoczesne media cyfrowe. Festiwalowi nie przyświeca żaden temat wiodący, a zatem obejrzymy zarówno dokument i reportaż, jak i pejzaż, portret czy fotografię eksperymentalną.

FotoArtFestival 2021 to ponad 30 wystaw. Wszystkie będą prezentowane po raz pierwszy

Zobaczymy kilka tysięcy wyjątkowych, oryginalnych fotografii, autorstwa wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji. W sumie będzie to 20 indywidualnych wystaw głównych i 11 wystaw towarzyszących, które zajmą największe sale wystawowe w miejskich galeriach sztuki, instytucjach i placówkach kultury w centrum miasta. „Wszystkie można obejrzeć spacerując nieśpiesznie urokliwymi uliczkami Bielska-Białej.” - zachęcają organizatorzy.

Większość artystów przyjeżdża do Polski po raz pierwszy, a każdy z nich to ciekawa, wyjątkowa osobowość. Artyści opowiedzą wiele o swojej twórczości i o fotografii w ogóle. „Rozmawiamy nie tylko o sztuce, ale też o świecie i naszym w nim miejscu. Spotykamy wspaniałych ludzi z różnych kultur, a łączy nas fotografia.” - komentują twórcy festiwalu.

FotoArtFestival to także bogata oferta wydarzeń towarzyszących

FotoArtFestival widoczny jest także w przestrzeni miejskiej, w postaci licznych wystaw i prezentacji multimedialnych. Bardzo ciekawie zapowiada się również bogaty blok filmowy.

Najważniejsze wydarzenia skoncentrują się podczas pierwszego festiwalowego weekendu (9–10 października), czyli podczas słynnego już Maratonu Autorskiego. To wtedy będziemy mieli możliwość osobistego spotkania z gwiazdami fotografii światowej, a towarzyszyć im będą pokazy filmowe, wykłady, ciekawe prezentacje, warsztaty, książki, stoiska branżowe. W ramach festiwalu odbywa się także skierowany do młodych twórców konkurs FotoOpen oraz Przegląd Portfolio.

Kiedy i gdzie?

9. FotoArtFestival startuje 8 października 2021 roku w Bielsko-Białej. Ceremonia otwarcia odbędzie się w Teatrze Polskim, przy ul. 1 Maja 1, o godz. 19:00.

Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace i sylwetki wszystkich artystów biorących udział w festiwalu. Ceremonię poprowadzi Inez Baturo, dyrektor wydarzenia. Wystawy prezentowane będą m.in. w Muzeum Historycznym - Starej Fabryce, Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fotografii B&B, Galerii Sfera, Książnicy Beskidzkiej, Regionalnym Ośrodku Kultury.

Więcej informacji i pełen program wydarzenia znajdziecie na stronie fotoartfestival.com.

(fot. okładkowa: Artem Tulhynskyi)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Nie przegap ostatniego superksiężyca w tym roku. Sfotografuj go w towarzystwie planet
Już za chwilę “superpełnia” Księżyca - ostatnia w tym roku, dlatego warto wykorzystać ją oczywiście fotograficznie, tym bardziej, że najbliższe dni to także ciekawe spotkania na niebie naszego...
25
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Zobacz, jak skutecznie korzystać z tetheringu - darmowe webinary ThetherTools
Marka TetherTools i prowadzący Yaneck Wasio zapraszają na cykl webinarów poświęconych tetheringowi. To niezwykła okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz dowiedzieć się,...
1
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Edward Steichen - MuFo pokaże pierwszą w Polsce retrospektywę ojca współczesnej fotografii
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na pierwszą tak obszerną polską ekspozycję zdjęć Edwarda Steichena - nestora współczesnej fotografii i autora jednej z najważniejszych wystaw...
16
Powiązane artykuły