Kilkadziesiąt wystaw i tysiące zdjęć z całego świata - FotoArtFestival 2021 startuje w październiku

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Sierpień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

FotoArtFestival nie ma tematu wiodącego. Zamiast tego chce po prostu pokazywać dobrą fotografię w całej jej różnorodności. 9. Edycja tego wyjątkowego wydarzenia startuj 8 października 2021 w Bielsku-Białej.

FotoArtFestival ukazuje różnorodność tematyczną i estetyczną fotografii. Zobaczymy zarówno fotografię tradycyjną, jak i nowoczesne media cyfrowe. Festiwalowi nie przyświeca żaden temat wiodący, a zatem obejrzymy zarówno dokument i reportaż, jak i pejzaż, portret czy fotografię eksperymentalną.

FotoArtFestival 2021 to ponad 30 wystaw. Wszystkie będą prezentowane po raz pierwszy

Zobaczymy kilka tysięcy wyjątkowych, oryginalnych fotografii, autorstwa wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji. W sumie będzie to 20 indywidualnych wystaw głównych i 11 wystaw towarzyszących, które zajmą największe sale wystawowe w miejskich galeriach sztuki, instytucjach i placówkach kultury w centrum miasta. „Wszystkie można obejrzeć spacerując nieśpiesznie urokliwymi uliczkami Bielska-Białej.” - zachęcają organizatorzy.

Większość artystów przyjeżdża do Polski po raz pierwszy, a każdy z nich to ciekawa, wyjątkowa osobowość. Artyści opowiedzą wiele o swojej twórczości i o fotografii w ogóle. „Rozmawiamy nie tylko o sztuce, ale też o świecie i naszym w nim miejscu. Spotykamy wspaniałych ludzi z różnych kultur, a łączy nas fotografia.” - komentują twórcy festiwalu.

FotoArtFestival to także bogata oferta wydarzeń towarzyszących

FotoArtFestival widoczny jest także w przestrzeni miejskiej, w postaci licznych wystaw i prezentacji multimedialnych. Bardzo ciekawie zapowiada się również bogaty blok filmowy.

Najważniejsze wydarzenia skoncentrują się podczas pierwszego festiwalowego weekendu (9–10 października), czyli podczas słynnego już Maratonu Autorskiego. To wtedy będziemy mieli możliwość osobistego spotkania z gwiazdami fotografii światowej, a towarzyszyć im będą pokazy filmowe, wykłady, ciekawe prezentacje, warsztaty, książki, stoiska branżowe. W ramach festiwalu odbywa się także skierowany do młodych twórców konkurs FotoOpen oraz Przegląd Portfolio.

Kiedy i gdzie?

9. FotoArtFestival startuje 8 października 2021 roku w Bielsko-Białej. Ceremonia otwarcia odbędzie się w Teatrze Polskim, przy ul. 1 Maja 1, o godz. 19:00.

Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace i sylwetki wszystkich artystów biorących udział w festiwalu. Ceremonię poprowadzi Inez Baturo, dyrektor wydarzenia. Wystawy prezentowane będą m.in. w Muzeum Historycznym - Starej Fabryce, Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fotografii B&B, Galerii Sfera, Książnicy Beskidzkiej, Regionalnym Ośrodku Kultury.

Więcej informacji i pełen program wydarzenia znajdziecie na stronie fotoartfestival.com.

(fot. okładkowa: Artem Tulhynskyi)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
Jedyne - nieopowiedziane historie polskich fotografek lat 70-90. w Domu Spotkań z Historią
W PRL-u i czasach transformacji polskie fotografki często były jedynymi kobietami w męskich zespołach lub pracowały w pojedynkę. Dom Spotkań z Historią przypomni ich...
8
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Premiera konsumenckich dronów Autel i nowości marki Moza do obejrzenia w Krakowie
Na zbliżających się targach EXPOzycja odbędzie się premiera nowych dronów konsumenckich marki Autel. Uczestnicy będą mogli je zobaczyć jako pierwsi w Europie.
25
Skofot 2021 - Skoczkowski festiwal fotografii analogowej rusza 1 października
Skofot 2021 - Skoczkowski festiwal fotografii analogowej rusza 1 października
Jak skutecznie pracować analogiem we współczesnym cyfrowym świecie? Przekonajcie się już za tydzień podczas spotkań organizowanych w ramach festiwalu Skofot. Start w...
10