Kilkadziesiąt wystaw i tysiące zdjęć z całego świata - FotoArtFestival 2021 startuje w październiku

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Sierpień 2021
Artykuł na: 4-5 minut

FotoArtFestival nie ma tematu wiodącego. Zamiast tego chce po prostu pokazywać dobrą fotografię w całej jej różnorodności. 9. Edycja tego wyjątkowego wydarzenia startuj 8 października 2021 w Bielsku-Białej.

FotoArtFestival ukazuje różnorodność tematyczną i estetyczną fotografii. Zobaczymy zarówno fotografię tradycyjną, jak i nowoczesne media cyfrowe. Festiwalowi nie przyświeca żaden temat wiodący, a zatem obejrzymy zarówno dokument i reportaż, jak i pejzaż, portret czy fotografię eksperymentalną.

FotoArtFestival 2021 to ponad 30 wystaw. Wszystkie będą prezentowane po raz pierwszy

Zobaczymy kilka tysięcy wyjątkowych, oryginalnych fotografii, autorstwa wybitnych artystów z Europy, Ameryki i Azji. W sumie będzie to 20 indywidualnych wystaw głównych i 11 wystaw towarzyszących, które zajmą największe sale wystawowe w miejskich galeriach sztuki, instytucjach i placówkach kultury w centrum miasta. „Wszystkie można obejrzeć spacerując nieśpiesznie urokliwymi uliczkami Bielska-Białej.” - zachęcają organizatorzy.

Większość artystów przyjeżdża do Polski po raz pierwszy, a każdy z nich to ciekawa, wyjątkowa osobowość. Artyści opowiedzą wiele o swojej twórczości i o fotografii w ogóle. „Rozmawiamy nie tylko o sztuce, ale też o świecie i naszym w nim miejscu. Spotykamy wspaniałych ludzi z różnych kultur, a łączy nas fotografia.” - komentują twórcy festiwalu.

FotoArtFestival to także bogata oferta wydarzeń towarzyszących

FotoArtFestival widoczny jest także w przestrzeni miejskiej, w postaci licznych wystaw i prezentacji multimedialnych. Bardzo ciekawie zapowiada się również bogaty blok filmowy.

Najważniejsze wydarzenia skoncentrują się podczas pierwszego festiwalowego weekendu (9–10 października), czyli podczas słynnego już Maratonu Autorskiego. To wtedy będziemy mieli możliwość osobistego spotkania z gwiazdami fotografii światowej, a towarzyszyć im będą pokazy filmowe, wykłady, ciekawe prezentacje, warsztaty, książki, stoiska branżowe. W ramach festiwalu odbywa się także skierowany do młodych twórców konkurs FotoOpen oraz Przegląd Portfolio.

Kiedy i gdzie?

9. FotoArtFestival startuje 8 października 2021 roku w Bielsko-Białej. Ceremonia otwarcia odbędzie się w Teatrze Polskim, przy ul. 1 Maja 1, o godz. 19:00.

Podczas wernisażu zaprezentowane zostaną prace i sylwetki wszystkich artystów biorących udział w festiwalu. Ceremonię poprowadzi Inez Baturo, dyrektor wydarzenia. Wystawy prezentowane będą m.in. w Muzeum Historycznym - Starej Fabryce, Galerii Bielskiej BWA, Galerii Fotografii B&B, Galerii Sfera, Książnicy Beskidzkiej, Regionalnym Ośrodku Kultury.

Więcej informacji i pełen program wydarzenia znajdziecie na stronie fotoartfestival.com.

(fot. okładkowa: Artem Tulhynskyi)

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły