Instax Square SQ6 to nowy kwadrat w rodzinie Fujifilm
2
Panasonic FT7 - pierwszy odporny kompakt z wbudowanym wizjerem elektronicznym
11 maj 2018
Po trzech latach od premiery ostatniego modelu w serii Panasonic prezentuje swój najnowszy “wszystkoodporny” kompakt. FT7 to pierwszy aparat tego typu wyposażony w wizjer elektroniczny.
0
Yongnuo YN43 - czy to już czas na odgrzewany kotlet?
10 maj 2018
Wygląda na to, że po przeprowadzeniu ofensywy na rynku optyki, chiński producent chce także wkroczyć w segment aparatów cyfrowych. Tylko czy wprowadzanie na rynek produktu, który nigdy się nie sprawdził ma sens?
2
Najnowsza aktualizacja Fujifilm zamieni X-T2 w zupełnie nowy i bardziej zaawansowany aparat
8 maj 2018
Z pewnością użytkownicy X-T2 długo czekali na ten moment. Dziś producent udostępnił kluczową aktualizację, która wprowadza szereg ważnych i wcześniej niespotykanych funkcji. W efekcie, po uaktualnieniu oprogramowania, mamy otrzymać zupełnie nowy aparat.
0
Kandao QooCam - kamera sferyczna i 3D w jednym
7 maj 2018
Kamerom sferycznym ciągle trudno przebić się do mainstreemu. Czy ma szansę zmienić to QooCam, oferująca zarówno możliwość nagrywania zarówno filmów 360°, jak i materiałów 3D? Jako jedyna na rynku pozwoli też na rozmycie tła.
0
Dyrektor Nikona potwierdza: nowy bezlusterkowy system pojawi się na wiosnę przyszłego roku
2 maj 2018
W sieci zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji dotyczących zapowiedzianego pełnoklatkowego bezlusterkowca Nikona. Tym razem dyrektor firmy potwierdził termin premiery, która ma wypaść na wiosnę przyszłego roku.
3
Ważne aktualizacje dla Fujifilm X-H1, X-E3 i X100F
30 kwiecień 2018
Fujifilm wypuściło aktualizacje dla modeli X-H1, X-E3 oraz X100f. Uaktualnienia stanowią efekt oczekiwań w zakresie poprawy walorów użytkowych oraz wprowadzają nowe funkcje.
1
Rolleiflex powraca, ale w mocno zmienionej formie. Teraz to aparat do fotografii natychmiastowej
27 kwiecień 2018
Legendarny dwuobiektywowy Rolleiflex powraca z martwych. Choć wygląda podobnie ma zupełnie inną specyfikę. Zaprezentowany przez firmę Rollei Rolleiflex Instant Kamera to natychmiastowy aparat na wkłady Fujifilm Instax Mini.
2
LEX - analogowy aparat z mocowaniem Sony E
25 kwiecień 2018
Fotografia analogowa powraca, ale tego się nie spodziewaliśmy. Oto pierwszy aparat, który umożliwić ma fotografowanie szkłami systemu Sony E na filmie.
0
Pełnoklatkowy bezlusterkowiec Nikona może pojawić się w marcu przyszłego roku
1
LargeSense LS911 - pierwszy wielkoformatowy aparat cyfrowy już w sprzedaży. Ale chyba nie tego się spodziewaliście
18 kwiecień 2018
Macie wolne 350 tys. złotych? Możecie stać się posiadaczami pierwszego na świecie pełnoprawnego wielkoformatowego aparatu cyfrowego. Tylko czy ta konstrukcja warta jest swojej ceny?
2
Ważne aktualizacje dla sześciu aparatów Fujifilm
12 kwiecień 2018
GFX 50S, X-H1, X-T2, X-Pro2, X-E3 oraz X100f to modele, dla których planowana jest aktualizacja. Nowe wersje oprogramowania zaczną się sukcesywnie pojawiać na przełomie kwietnia i maja.
0
Blackmagic Pocket Cinema Camera to kompaktowa kamera, która nagrywa w 4K RAW
10 kwiecień 2018
Matryca Cztery Trzecie o zakresie dynamicznym 13 EV, filmowanie w 4K RAW z prędkością 60 kl./s, możliwość natychmiastowego fotografowania, rozbudowane funkcje i ergonomia, a także kompaktowa i wytrzymała obudowa - oto najważniejsze cechy Blackmagic Pocket Cinema Camera K.
0
GoPro zaprezentowało amatorską kamerę sportową, która kosztuje jedyne 200 dolarów
30 marzec 2018
Ostatnie plotki okazały się być prawdą. Firma GoPro wzbogaciła swoją ofertę o nowy model HERO, który jest najtańszym urządzeniem spośród całej rodziny kamer sportowych producenta. Urządzenie kosztuje 200 dolarów, ale w tej cenie zapewnia całkiem sporo funkcjonalnych rozwiązań.
6
Canon pracuje nad modułem 100-400 mm do smartfonów i w pełni automatycznym aparatem
21 marzec 2018
Już od dawna zastanawiamy się jak najwięksi gracze świata fotografii poradzą sobie z rosnącą popularnością smartfonów, które na dobre zmieniły wygląd rynku fotograficznego. Odpowiedzią na to pytanie mogą być dwa ciekawe prototypy urządzeń Canona, kierowane do amatorów.
0
MiNT InstantKon RF70 - nadchodzi zaawansowany "dalmierz" na wkłady Instax Wide
16 marzec 2018
Wraz zaprzestaniem produkcji filmów typu peel-apart, miłośnicy fotografii natychmiastowej utracili ważny środek artystycznego wyrazu. Naprzeciw ich oczekiwaniom chce wyjść firma MiNT, która pracuje nad w pełni manualnym aparatem obsługującym wkłady Instax Wide.
3
Leica M Monochrom (Typ 246) „Stealth Edition“ - limitowana odsłona aparatu, który świeci w ciemności
9 marzec 2018
Leica zaprezentowała specjalną odsłonę monochromatycznego aparatu Leica M Monochrom. Limitowana wersja „Stealth Edition“ to między innymi czarny matowy korpus oraz oznaczenia, które zaświecą w ciemnościach - i to dosłownie.
3
Ważna aktualizacja oprogramowania modeli Olympus OM-D E-M1 II, E-M5 II i PEN-F
28 luty 2018
Jeśli posiadacie któryś z tych aparatów, nie zapomnijcie o wgraniu najnowszego firmware’u. Najświeższa wersje oprogramowania m.in. usprawniają system AF i wprowadzają tryb Focus Stacking. Ale lista usprawnień jest znacznie dłuższa.
0