Fujifilm Instax Mini 99 - analogowa estetyka i bogactwo funkcji

Autor: Krzysztof Mularczyk

14 Marzec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma Fujifilm zaprezentowała nowy aparat natychmiastowy. Instax Mini 99 zachowuje klasyczną estetykę, a przy tym oferuje wysokiej klasy wykonanie i zaawansowane - jak na ten rodzaj aparatu - funkcje.

Instax Mini 99 to kolejny w portfolio Fujifilm analogowy aparat natychmiastowy na filmy 86 x 54 mm (rozmiar kadru 62 x 46 mm) i teraz najbardziej “zaawansowany” w swojej serii.

Na korpusie znalazły się aż dwa pokrętła. Pierwsze jest odpowiednikiem kompensacji ekspozycji i pozwala na dwustopniowe rozjaśnienie lub przyciemnienie ekspozycji. Drugie pokrętło zawiera natomiast ustawienia 6 efektów kolorystycznych. Dzięki zainstalowaniu wewnątrz korpusu kolorowych diod LED możemy uzyskać różne tonacje zdjęcia: wyblakła zieleń, ciepła tonacja, jasnoniebieski, miękka magenta, sepia i wyciek światła.

Oprócz tego Fujifilm dodało też kilka nowych trybów fotografowania: Indoor, który jest przeznaczony do stosowania w warunkach słabego oświetlenia, tryb sportowy, który skraca czas otwarcia migawki, aby uchwycić idealne ujęcie akcji, tryb podwójnej ekspozycji, który pozwala użytkownikowi łączyć dwa obrazy w jeden oraz tryb Bulb do stosowania długiej ekspozycji do 10 s.

To jednak nie koniec ciekawych rozwiązań. W nowym aparacie jest też przełącznik manualnego ustawienia winiety. Umożliwia przymknięcie fizycznej “przysłony”, która wprowadza do ujęcia efekt winietowania.

Poza tym Mini 99 ma dwa identyczne przyciski spustu migawki. Jeden na ściance bocznej do fotografowania aparatem w orientacji poziomej i jeden na froncie do portretów. Obydwa zaprojektowane tak, by były łatwo dostępne, niezależnie od orientacji aparatu.

Z kolei dwuelementowy obiektyw pozwala ustawiać ostrość w trybie krajobrazu (odległości powyżej 3 m), makro od 0.3 do 0.6 metra i trybie standardowym dla odległości pośrednich. Na pokładzie nie zabrakło też samowyzwalacza i lampy błyskowej, która może działać w trybie błysku wypełniającego, usuwania efektu czerwonych oczu i błysku automatycznego.

Oprócz gwintu statywowego, nowy Instax Mini 99 wyposażony jest również w akcesorium w postaci precyzyjnie wyfrezowanej stopki montażowej, która pełni rolę wygodnego uchwytu, gdy aparat nie jest zamocowany na statywie.

Fujifilm Instax Mini 99 - cena i dostępność

Nowy Fujifilm Instax Mini 99 będzie dostępny w sprzedaży od 4 kwietnia w cenie 899 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Kończy się lipiec, a wraz z nim wielka kumulacja promocji Sony. Wykorzystaj ostatnie dni miesiąca i uzupełnij swój sprzęt o aparaty, obiektywy i kamery w super cenach.
3
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37