Canon SELPHY CP1000 - kompaktowa drukarka wysokiej jakości

Canon SELPHY CP1000 - kompaktowa drukarka wysokiej jakości
Canon zaprezentował nową kompaktową drukarkę fotograficzną, która oferuje jakość wydruków porównywalną do tej oferowanej przez fotolaby. Drukarka oferuje funkcje automatycznej korekcji zdjęć, zróżnicowane opcje wykończenia zdjęć i umożliwia drukowanie bezpośrednio z aparatu, karty pamięci lub USB.
Nowa drukarka Canon SELPHY CP1000 charakteryzuje się kompaktową i elegancką konstrukcją, 2,7-calowym, odchylany ekran LCD i wygodnym interfejsem. Urządzenie pozwala na wydruki z głębią 16 bitową głębią kolorów, a proces drukowania fotografii trwa jedynie 47 sekund. Drukarkę wyposażono w automatyczne funkcje korekcji Auto Image Optimize, które między innymi pozwolą poprawić kontrast i usunąć szumy ze zdjęć. Opcja Smooth Skin redukuje niedoskonałości cery osób na zdjęciach.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
System regulacji temperatury nakładania folii pozwala uzyskać cztery różne rodzaje wykończenia bez konieczności zmiany nośnika. Wśród dostępnych wariantów jest wykończenie błyszczące, dzięki któremu zdjęcie zachowa trwałość, a także trzy rodzaje wydruków półbłyszczących dla uzyskania odbitek odpornych na ślady palców i zaplamienia.

Drukarka oferuje zróżnicowane formaty druku, które obejmują aż 43 rozmiary i pozwala na wydrukowanie zdjęć w dwóch różnych formatach na jednym arkuszu. Ponadto urządzenie umożliwia bezpośrednie drukowanie z aparatu, karty pamięci lub nośnika USB, a opcjonalny akumulator pozwoli na korzystanie z drukarki w plenerze. Drukarka trafi do sprzedaży w lipcu 2015 roku, w cenie £90. Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziemy na stronie canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8