Canon SELPHY CP1000 - kompaktowa drukarka wysokiej jakości

0
Maciej Luśtyk
16 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Canon zaprezentował nową kompaktową drukarkę fotograficzną, która oferuje jakość wydruków porównywalną do tej oferowanej przez fotolaby. Drukarka oferuje funkcje automatycznej korekcji zdjęć, zróżnicowane opcje wykończenia zdjęć i umożliwia drukowanie bezpośrednio z aparatu, karty pamięci lub USB.
Nowa drukarka Canon SELPHY CP1000 charakteryzuje się kompaktową i elegancką konstrukcją, 2,7-calowym, odchylany ekran LCD i wygodnym interfejsem. Urządzenie pozwala na wydruki z głębią 16 bitową głębią kolorów, a proces drukowania fotografii trwa jedynie 47 sekund. Drukarkę wyposażono w automatyczne funkcje korekcji Auto Image Optimize, które między innymi pozwolą poprawić kontrast i usunąć szumy ze zdjęć. Opcja Smooth Skin redukuje niedoskonałości cery osób na zdjęciach.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

System regulacji temperatury nakładania folii pozwala uzyskać cztery różne rodzaje wykończenia bez konieczności zmiany nośnika. Wśród dostępnych wariantów jest wykończenie błyszczące, dzięki któremu zdjęcie zachowa trwałość, a także trzy rodzaje wydruków półbłyszczących dla uzyskania odbitek odpornych na ślady palców i zaplamienia.

Drukarka oferuje zróżnicowane formaty druku, które obejmują aż 43 rozmiary i pozwala na wydrukowanie zdjęć w dwóch różnych formatach na jednym arkuszu. Ponadto urządzenie umożliwia bezpośrednie drukowanie z aparatu, karty pamięci lub nośnika USB, a opcjonalny akumulator pozwoli na korzystanie z drukarki w plenerze. Drukarka trafi do sprzedaży w lipcu 2015 roku, w cenie £90. Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziemy na stronie canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (16)