Canon SELPHY CP1000 - kompaktowa drukarka wysokiej jakości

Canon SELPHY CP1000 - kompaktowa drukarka wysokiej jakości
Canon zaprezentował nową kompaktową drukarkę fotograficzną, która oferuje jakość wydruków porównywalną do tej oferowanej przez fotolaby. Drukarka oferuje funkcje automatycznej korekcji zdjęć, zróżnicowane opcje wykończenia zdjęć i umożliwia drukowanie bezpośrednio z aparatu, karty pamięci lub USB.
Nowa drukarka Canon SELPHY CP1000 charakteryzuje się kompaktową i elegancką konstrukcją, 2,7-calowym, odchylany ekran LCD i wygodnym interfejsem. Urządzenie pozwala na wydruki z głębią 16 bitową głębią kolorów, a proces drukowania fotografii trwa jedynie 47 sekund. Drukarkę wyposażono w automatyczne funkcje korekcji Auto Image Optimize, które między innymi pozwolą poprawić kontrast i usunąć szumy ze zdjęć. Opcja Smooth Skin redukuje niedoskonałości cery osób na zdjęciach.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)
System regulacji temperatury nakładania folii pozwala uzyskać cztery różne rodzaje wykończenia bez konieczności zmiany nośnika. Wśród dostępnych wariantów jest wykończenie błyszczące, dzięki któremu zdjęcie zachowa trwałość, a także trzy rodzaje wydruków półbłyszczących dla uzyskania odbitek odpornych na ślady palców i zaplamienia.

Drukarka oferuje zróżnicowane formaty druku, które obejmują aż 43 rozmiary i pozwala na wydrukowanie zdjęć w dwóch różnych formatach na jednym arkuszu. Ponadto urządzenie umożliwia bezpośrednie drukowanie z aparatu, karty pamięci lub nośnika USB, a opcjonalny akumulator pozwoli na korzystanie z drukarki w plenerze. Drukarka trafi do sprzedaży w lipcu 2015 roku, w cenie £90. Polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Więcej informacji znajdziemy na stronie canon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4