Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon Selphy CP800 - kompaktowa drukarka termosublimacyjna

0

Autor: Michal Grzegorczyk

19 Sierpień 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Canon zaprezentował nową kompaktową drukarkę termosublimacyjną Selphy CP800. Urządzenie drukuje w kilku formatach, a największy z nich to klasyczna "pocztówka" 10x15 centymetrów.

Canon zaprezentował nową drukarkę termosublimacyjną Selphy CP800. Urządzenie jest proste w obsłudze, ma nachylany ekran LCD o przekątnej 2,5-cala i duże przyciski. Radzi sobie z kilkoma formatami zdjęć, w tym z najpopularniejszą "pocztówką" 10x15 centymetrów. Wydruk jednego zajmuje czas poniżej jednej minuty. Do drukowania nie jest potrzebny komputer. Selphy CP800 jest zgodna ze standardem PictBridge oraz ma sloty najpopularniejszych kart pamięci i gniazdo USB. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej i białej.

Informacja prasowa:

Zdjęcia jak z foto-labu - kompaktowa drukarka fotograficzna Canon SELPHY CP800

Londyn, Wielka Brytania, 19 sierpnia 2010 -
Firma Canon zaprezentowała dziś nową kompaktową drukarkę fotograficzną SELPHY CP800. To stylowe urządzenie, dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej, jest idealną propozycją dla osób szukających szybkiego i wygodnego rozwiązania do druku wysokiej jakości odbitek.

Szybko i wygodnie

Za pomocą SELPHY CP800 nawet początkujący użytkownicy mogą szybko drukować wysokiej jakości zdjęcia. Drukarka posiada prosty interfejs, duże przyciski oraz nachylany kolorowy ekran LCD o przekątnej 6,2 cm (2,5 cala). Wyboru zdjęć można dokonać szybko i prosto, a wydruki o szerokim zakresie tonalnym w jakości typowej dla punktu usług fotograficznych są gotowe już w ciągu ok. 47 sekund.

Zdjęcia drukować można także bezpośrednio z szerokiej gamy zgodnych kart pamięci lub z każdego urządzenia kompatybilnego ze standardem PictBridge, takiego jak aparat fotograficzny lub kamera wideo. SELPHY CP800 drukuje też z pamięci USB lub z telefonów komórkowych, umożliwiając szybkie uzyskanie wydruków bez potrzeby użycia komputera.

Jakość jak z foto-labu

O wysoką jakość wydruków dba funkcja Auto Image Optimize, który analizuje twarze, podnosi kontrast i jasność obrazu przed dokonaniem odpowiedniej korekcji, w efekcie czego jakość wydruków zdjęć jest optymalna, a ich jasność odpowiednia. Ładne portrety gwarantuje efekt Smooth Skin, usuwający niedoskonałości skóry, natomiast opcja ręcznego dostosowywania jasności obrazu dba o ostateczny efekt wydruków.

Zastosowanie technologii termosublimacji w drukarce SELPHY CP800 pozwala na uzyskanie łagodnych przejść tonalnych, błyszczącej powierzchni oraz jakości typowej dla tradycyjnego punktu usług fotograficznych. Wydruki zdjęć są suche i gotowe do użytkowania już w momencie opuszczenia drukarki, a specjalna powłoka zewnętrzna zapewnia ochronę przed zabrudzeniami tak, aby zdjęcia pozostały bogate w szczegóły a kolory żywe aż przez 100 lat przechowywania w albumie. SELPHY CP800 drukuje na nośnikach różnego formatu, w tym na formacie pocztówki, formacie L5 i formacie karty kredytowej.

Bogactwo opcji

Canon SELPHY CP800 oferuje różne warianty układu obrazu. Opcja układu fotografii do dokumentu tożsamości umożliwia wybór kilku uznawanych formatów zdjęcia do wydrukowania na jednym arkuszu papieru. Opcja przypadkowego układu (Shuffle) układa kilka zdjęć w kreatywny format, dając większe pole do popisu wyobraźni w zakresie kompozycji wydruków. Funkcja MyColors oferuje następujące tryby: żywe kolory, neutralne kolory, sepia, klisza pozytywowa, zdjęcie czarno-białe.

Po podłączeniu drukarki SELPHY CP800 do komputera osobistego i po zainstalowaniu łatwego w obsłudze oprogramowania SELPHY Photo Print można do zdjęć dodać ramki, dymki z dialogami lub wkleić kliparty za pomocą intuicyjnego interfejsu, który udziela wskazówek głosowych.

Drukarka SELPHY CP800 jest w pełni przenośna – dzięki opcjonalnym akumulatorom można drukować w dowolnym miejscu. Do gniazda zabezpieczeń na obudowie drukarki można przymocować linkę ochronną, np. Kensington Lock, co zabezpieczy sprzęt przed kradzieżą.

...i zdjęcia oraz filmy dla wszystkich

Nabywcy SELPHY CP800 uzyskują dostęp do CANON iMAGE GATEWAY, serwisu internetowego służącego do udostępniania zdjęć i filmów wideo. Użytkownicy mają do dyspozycji aż 2 GB osobistej pamięci, wystarczającej do przechowania setek wysokiej jakości zdjęć.

Najważniejsze funkcje drukarki SELPHY CP800:
- Stylowa, ultra-kompaktowa drukarka fotograficzna
- Nachylany wyświetlacz LCD 6,2 cm (2,5 cala)
- Czas druku poniżej 1 minuty
- Duży wybór formatów wydruku
- Automatyczna korekcja efektu czerwonych oczu
- Wydruk z karty pamięci, aparatu fotograficznego i pamięci USB8
- Trwałość wydruków 100 lat
- Układ zdjęcia do dokumentów tożsamości
- Opcjonalny akumulator
- Oprogramowanie ze wskazówkami głosowymi

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
1
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
27
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
Powiązane artykuły