Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon Selphy ES40 - gadająca drukarka

0

Autor: Marcin Falana

19 Sierpień 2009
Artykuł na: 6-9 minut
Wraz z premierami aparatów Canon zaprezentował kompaktową drukarkę fotograficzną - Selphy ES40. Ciekawostką jest to, że drukarka daje nam wskazówki głosowe, które mają pomóc w szybkim i bezproblemowym druku naszych zdjęć.

Selphy ES40 to termosublimacyjna drukarka fotograficzna wyposażona w przewodnik głosowy. Oferuje 7 języków, w których może nas informować o różnych parametrach drukowania. Wzornictwem nawiązuje do modelu ES30. Wyposażoną ją także w duży 3,5-calowy wyświetlacz LCD i gniazdo obsługujące 15 rodzajów kart pamięci umieszczone na górze drukarki. Do dyspozycji mamy także port PictBridge do bezpośredniej łączności z kompatybilnymi aparatami. Selphy ES40 jest także kompatybilna z kartami microSD, powszechnie używanymi w telefonach komórkowych, pozwalając w prosty sposób drukować zdjęcia zrobione aparatem telefonu. Jako alternatywa, opcjonalny adapter Bluetooth umożliwi drukowanie bezprzewodowe z telefonu komórkowego.

Canon Selphy ES40

Drukarka ma zapewniać wydruki o żywotności do 100 lat, które jakością mają nie odbiegać od odbitek z labu.

Informacja prasowa producenta:

LONDYN, WIELKA BRYTANIA, 19 sierpnia 2009 - Canon anonsuje pierwszą kompaktową drukarkę fotograficzną ze wskazówkami głosowymi. Nowa SELPHY ES40 to prosta w obsłudze, wysokiej jakości kreatywna drukarka fotograficzna, która mówi do ciebie podczas drukowania.

SELPHY ES40 to flagowa kompaktowa drukarka fotograficzna firmy Canon. Dostarcza wydruki w jakości typowej dla punktu usług fotograficznych, jednocześnie jest łatwa w obsłudze. Przetwornik obrazu DIGIC II oraz technologia auto-optymalizacji obrazu automatycznie wykrywa i koryguje niedoskonałości - poprawia jasność twarzy, barwę, usuwa efekt czerwonych oczu i redukuje szumy, a następnie drukuje wysokiej jakości fotografie.

Wskazówki głosoweWskazówki głosowe pomogą użytkownikom w każdym wieku. Instrukcje takie jak "wybierz kolor" lub "wybierz obszar drukowania" ułatwiają drukowanie pojedynczych zdjęć bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Wskazówki głosowe ponadto pomogą przezwyciężyć częste problemy utrudniające drukowanie, informując o terminie wymiany kartridża lub papieru.
Drukarka SELPHY ES40 posiada jasny 3,5-calowy wyświetlacz LCD (230 000 punktów), pokrętło Easy Scroll oraz duże przyciski ułatwiające przeglądanie zdjęć i nawigację przed drukowaniem.

Łatwość obsługi, szybkość drukowania

Drukarka SELPHY ES40 jest łatwa w instalacji, więc użytkownicy mogą testować jej kreatywność niezwłocznie po podłączeniu. Krótki czas nagrzewania oznacza, że można drukować już po ok. 8 sekundach od pierwszego podłączenia urządzenia do źródła zasilania. Obecność dwóch bardzo szybkich przetworników obrazu pozwala drukarce SELPHY ES40 dać wydruki formatu "P" w 55 sekund i "L" w 47 sekund, eliminując frustrujący czas oczekiwania.

Prostota i kreatywność

SELPHY ES40 umożliwia kreatywność - spersonalizujesz zdjęcia lub zaprojektujesz zmyślne prezenty dla rodziny. Tryb twórczego drukowania Creative Print za pomocą 12 szablonów dostarcza wiele możliwości wzbogacenia zdjęć - od kolorowych kalendarzy z własnymi zdjęciami do nakładania stempli, dymków, obrazów clip art i artystycznych ramek. Zdjęcia można także wkomponować w 6 dostępnych układów, tworząc kreatywne wydruki lub przemyślane prezenty.

Tryb twórczego drukowania Creative Print pomaga zastosować wyszukane efekty obrazowe, do podglądu przed wydrukowaniem. Zdjęcia przyjaciół i rodziny będą prezentować się idealnie po zastosowaniu efektu gładkiej skóry, który polepsza tonację skóry. Zastosowanie filtrów takich jak łagodne krawędzie, łagodne rozmycie i gwiazdki doda zdjęciom jakości i wyjątkowości.

SELPHY ES40 obsługuje 15 rodzajów kart pamięci flash z aparatów fotograficznych. Łatwo dostępne wejścia na karty pamięci są zamontowane na górze drukarki, łącznie z portem PictBridge do bezpośredniej łączności z kompatybilnymi aparatami. SELPHY ES40 jest także kompatybilna z kartami microSD, powszechnie używanymi w telefonach komórkowych, pozwalając w prosty sposób drukować zdjęcia uchwycone aparatem telefonu. Jako alternatywa, opcjonalny adapter Bluetooth umożliwi drukowanie bezprzewodowe z telefonu komórkowego.

Drukarka SELPHY ES40 jest wyposażona w kartridż z atramentem i papierem Easy Photo Pack, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby wydrukować świetnej jakości zdjęcia. Easy Photo Pack pozwoli skrócić czas procesu drukowania, a także przyczyni się do zmniejszenia odpadów. Każdy wydruk wysokiej jakości powinien mieć żywotność do 100 lat przechowywania w albumie fotograficznym. SELPHY ES40 to świetne narzędzie kreatywnej fotografii - zachowa cenne wspomnienia rodzinne dla kolejnych pokoleń.

SELPHY ES40 można podłączyć do komputera, wtedy program SELPHY Photo Print udostępni jeszcze więcej opcji kreatywnych na prostym interfejsie.

Właściciele Selphy ES40 mają prawo do członkostwa w CANON iMAGE GATEWAY, fotograficznym serwisie online służącym do udostępniania zdjęć innym osobom. Użytkownicy serwisu korzystają z nowych, świetnych udogodnień, takich jak zwiększona pojemność do 2 GB (od października 2009), co pozwoli załadować i udostępnić setki zdjęć wysokiej jakości. Przyjaciele i rodzina będą mieli oglądać zdjęcia online z telefonu komórkowego za pomocą nowej funkcji przeglądania online. Ponadto właściciele drukarek atramentowych PIXMA marki Canon mogą tworzyć, udostępniać i drukować zdjęcia z albumów foto z użyciem nowej funkcji drukowania albumów. CANON iMAGE GATEWAY to idealna strona dla użytkowników sprzętu marki Canon - pozwala udostępnić rodzinie i przyjaciołom wysokiej jakości niezapomniane zdjęcia i filmy.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
1
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
27
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)