Fujifilm instax SHARE SP-2 - szybciej i lepiej

0
Maciej Luśtyk
27 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm zaprezentowało dziś następcę mobilnej drukarki Instax Share, pozwalającej wydrukować zdjęcia smartfonowe na filmie natychmiastowym. Nowy model to większa wydajność, lepsza jakość i nowe funkcje.

Co musisz wiedzieć:
  • Czas wywoływania skrócony do 10 sekund
  • Większa rozdzielczość zdjęć dzięki nowemu systemowi naświetlania filmu (320 dpi)
  • Aplikacja mobilna oferuje więcej szablonów i pozwala na edycję zdjęć
  • Akumulator możemy teraz ładować przez złacze USB

Drukarka Fujifilm instax Share SP-2 to kolejna odsłona urządzenia łączącego fotografię mobilną ze zdjęciami natychmiastowymi. Dzięki niej, szybko i wygodnie wydrukujemy nasze smartfonowe zdjęcia na wkładach instax MINI. Poprzedni model znalazł rzeszę odbiorców na całym świecie, ale czy nowy powtórzy tamten sukces? Otrzymujemy kilka istotnych usprawnień.

Po pierwsze skrócono czas drukowania zdjęcia. Teraz, gotową odbitkę otrzymamy w raptem 10 sekund. Poprzednio było to sekund 16 - niewielka różnica, ale zawsze. Co chyba jednak ważniejsze, wydruki mają odznaczać się lepszą niż poprzednio jakością, a to za sprawą nowego sposobu naświetlania filmu. Zdjęcia drukowane są teraz w rozdzielczości 320 dpi (240 dpi w poprzednim modelu).

Usprawnieniu uległa też dedykowana aplikacja. Otrzymujemy zaktualizowany zestaw filtrów i szablonów, a także możliwość tworzenia i zapisywania swoich własnych. Dodatkowo możemy teraz przed wydrukiem dostosować jasność, kontrast i nasycenie zdjęcia.

 

W nowej drukarce znajdziemy także nową baterię, którą będziemy mogli ładować przez USB, choć jej wydajność pozostaje taka sama - wystarczy nam na wydrukowanie około 100 zdjęć. Fujifilm instax Share SP-2 lepiej od poprzednika prezentuje się także pod względem wizualnym - jest nowocześnie i elegancko, a rozmiarami urządzenie przypomina opakowanie perfum (89.5 mm x 131.8 mm x 40 mm). Bez problemu będzie ją można więc zabrać na imprezę i na bieżąco dzielić się zdjęciami ze znajomymi.

Drukarka dostępna będzie w dwóch kolorach: srebrnym i złotym, a na rynku pojawi się w lipcu. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0