Fujifilm instax SHARE SP-2 - szybciej i lepiej

Fujifilm instax SHARE SP-2 - szybciej i lepiej

Fujifilm zaprezentowało dziś następcę mobilnej drukarki Instax Share, pozwalającej wydrukować zdjęcia smartfonowe na filmie natychmiastowym. Nowy model to większa wydajność, lepsza jakość i nowe funkcje.

Co musisz wiedzieć:
  • Czas wywoływania skrócony do 10 sekund
  • Większa rozdzielczość zdjęć dzięki nowemu systemowi naświetlania filmu (320 dpi)
  • Aplikacja mobilna oferuje więcej szablonów i pozwala na edycję zdjęć
  • Akumulator możemy teraz ładować przez złacze USB

Drukarka Fujifilm instax Share SP-2 to kolejna odsłona urządzenia łączącego fotografię mobilną ze zdjęciami natychmiastowymi. Dzięki niej, szybko i wygodnie wydrukujemy nasze smartfonowe zdjęcia na wkładach instax MINI. Poprzedni model znalazł rzeszę odbiorców na całym świecie, ale czy nowy powtórzy tamten sukces? Otrzymujemy kilka istotnych usprawnień.

Po pierwsze skrócono czas drukowania zdjęcia. Teraz, gotową odbitkę otrzymamy w raptem 10 sekund. Poprzednio było to sekund 16 - niewielka różnica, ale zawsze. Co chyba jednak ważniejsze, wydruki mają odznaczać się lepszą niż poprzednio jakością, a to za sprawą nowego sposobu naświetlania filmu. Zdjęcia drukowane są teraz w rozdzielczości 320 dpi (240 dpi w poprzednim modelu).

Usprawnieniu uległa też dedykowana aplikacja. Otrzymujemy zaktualizowany zestaw filtrów i szablonów, a także możliwość tworzenia i zapisywania swoich własnych. Dodatkowo możemy teraz przed wydrukiem dostosować jasność, kontrast i nasycenie zdjęcia.

 

W nowej drukarce znajdziemy także nową baterię, którą będziemy mogli ładować przez USB, choć jej wydajność pozostaje taka sama - wystarczy nam na wydrukowanie około 100 zdjęć. Fujifilm instax Share SP-2 lepiej od poprzednika prezentuje się także pod względem wizualnym - jest nowocześnie i elegancko, a rozmiarami urządzenie przypomina opakowanie perfum (89.5 mm x 131.8 mm x 40 mm). Bez problemu będzie ją można więc zabrać na imprezę i na bieżąco dzielić się zdjęciami ze znajomymi.

Drukarka dostępna będzie w dwóch kolorach: srebrnym i złotym, a na rynku pojawi się w lipcu. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8