Fujifilm instax SHARE SP-2 - szybciej i lepiej

Autor: Maciej Luśtyk

27 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Fujifilm zaprezentowało dziś następcę mobilnej drukarki Instax Share, pozwalającej wydrukować zdjęcia smartfonowe na filmie natychmiastowym. Nowy model to większa wydajność, lepsza jakość i nowe funkcje.

Co musisz wiedzieć:
  • Czas wywoływania skrócony do 10 sekund
  • Większa rozdzielczość zdjęć dzięki nowemu systemowi naświetlania filmu (320 dpi)
  • Aplikacja mobilna oferuje więcej szablonów i pozwala na edycję zdjęć
  • Akumulator możemy teraz ładować przez złacze USB

Drukarka Fujifilm instax Share SP-2 to kolejna odsłona urządzenia łączącego fotografię mobilną ze zdjęciami natychmiastowymi. Dzięki niej, szybko i wygodnie wydrukujemy nasze smartfonowe zdjęcia na wkładach instax MINI. Poprzedni model znalazł rzeszę odbiorców na całym świecie, ale czy nowy powtórzy tamten sukces? Otrzymujemy kilka istotnych usprawnień.

Po pierwsze skrócono czas drukowania zdjęcia. Teraz, gotową odbitkę otrzymamy w raptem 10 sekund. Poprzednio było to sekund 16 - niewielka różnica, ale zawsze. Co chyba jednak ważniejsze, wydruki mają odznaczać się lepszą niż poprzednio jakością, a to za sprawą nowego sposobu naświetlania filmu. Zdjęcia drukowane są teraz w rozdzielczości 320 dpi (240 dpi w poprzednim modelu).

Usprawnieniu uległa też dedykowana aplikacja. Otrzymujemy zaktualizowany zestaw filtrów i szablonów, a także możliwość tworzenia i zapisywania swoich własnych. Dodatkowo możemy teraz przed wydrukiem dostosować jasność, kontrast i nasycenie zdjęcia.

 

W nowej drukarce znajdziemy także nową baterię, którą będziemy mogli ładować przez USB, choć jej wydajność pozostaje taka sama - wystarczy nam na wydrukowanie około 100 zdjęć. Fujifilm instax Share SP-2 lepiej od poprzednika prezentuje się także pod względem wizualnym - jest nowocześnie i elegancko, a rozmiarami urządzenie przypomina opakowanie perfum (89.5 mm x 131.8 mm x 40 mm). Bez problemu będzie ją można więc zabrać na imprezę i na bieżąco dzielić się zdjęciami ze znajomymi.

Drukarka dostępna będzie w dwóch kolorach: srebrnym i złotym, a na rynku pojawi się w lipcu. Na razie nie wiadomo jeszcze w jakiej cenie.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (8)