Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon PIXMA iP90v - druk A4 w terenie

0

Autor: Łukasz Kacperczyk

23 Luty 2007
Artykuł na: 9-16 minut
Wraz z pokaźnym zestawem wczorajszych premier związanych z robieniem zdjęć, Canon zaprezentował też kilka nowych drukarek. Ciekawie wygląda zwłaszcza elegancki, przenośny model PIXMA iP90v pozwalający na łatwe drukowanie do formatu A4 w terenie. Producent przekonuje, że to idealne rozwiązanie dla osób korzystających z cyfrówek, komórek z wbudowanymi aparatami i palmtopów.

Żeby robić zdjęcia nie trzeba już korzystać z aparatów - coraz popularniejsze jest fotografowanie choćby za pomocą telefonów komórkowych. Z myślą o użytkownikach wszelkiego rodzaju urządzeń mobilych powstała przenośna drukarka Canon PIXMA iP90v umożliwiająca druk z fotograficzną jakością do formatu A4. Urządzenie wyposażono w głowicę FINE. iP90v wykorzystuje atramenty ChromaLife 100 gwarantujące trwałość do 100 lat przy przechowywaniu zdjęć w albumie, 30 lat za szkłem i 10 lat kiedy wydruk ma bezpośredni kontakt z powietrzem. Oczywiście na odpowiednich (najdroższych) nośnikach.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej polskiej informacji prasowej producenta.

Canon PIXMA iP90v

Doskonała jakość druku, stylowa przenośna obudowa - niewielka drukarka iP90

Amstelveen, Holandia, 22 lutego 2007:
Canon zapowiada dziś premierę stylowej drukarki PIXMA iP90v, będącej rozwinięciem popularnej drukarki przenośnej PIXMA iP90. Aby zwiększyć możliwości wyboru oferowane konsumentom - iP90v dostępna jest w dwóch konfiguracjach: z zestawem bateryjnym i bez niego.

Mała i stylowa obudowa drukarki iP90v czyni z niej naturalną propozycję dla biznesmenów i artystów, którzy muszą pracować w podróży. Czerpiąc korzyści z zastosowania głowicy FINE*, drukarka iP90v oferuje druk dokumentów profesjonalnej jakości z dużą szybkością. Tak jak każdy produkt PIXMA jest to również drukarka tworząca doskonałej jakości wydruku fotografii.

Charakterystyka drukarki iP90v:
- Ostatnie słowo w druku przenośnym: elegancka i stylowa, lekka drukarka dostępna w konfiguracji z zestawem bateryjnym lub bez niego.
- Szybki druk wysokiej jakości dokumentów i fotografii z zastosowaniem głowicy FINE i atramentów system ChromaLife 100**
- Kompletne możliwości połączeń, w tym druk bezprzewodowy z kompatybilnych aparatów cyfrowych, telefonów i palmtopów.
- Kompatybilność z systemami operacyjnymi Windows i Mac

Perfekcyjnie przenośna

Drukarka iP90v to doskonałe rozwiązanie dla do drukowania w podróży, łączy ona bowiem funkcjonalność i jakość dużo większych drukarek biurowych z przyciągającym wzrok wzornictwem.
Ważąca niewiele więcej niż 1,8 kg*** wysoka jedynie na 52mm drukarka ma pole podstawy niewiele większe od arkusza papieru formatu, na którym drukuje. Drukarka ta wyznacza nowy standard wśród stylowych urządzeń przeznaczonych do drukowania dokumentów i fotografii w trakcie podróży.

Użytkownicy mają do wyboru dwa zestawy. Drukarka iP90v, jako kompletne rozwiązanie do druku przenośnego, sprzedawana jest razem z akumulatorem LK-51B i zestawem do jej ładowania w jednym pudełku. Można ją również kupić bez akumulatora. Zestaw CK-51B składa się z akumulatora, przystawki ładującej oraz wygodnego uchwyt pozwalającego na pionowe przechowywanie drukarki w trakcie ładowania – możliwe jest osobne kupienie tego zestawu. Dostępny jest również zestaw LK-51B****.

Szybkie drukowanie dokumentów i fotografii z dużą szybkością

Drukarka iP90v posiada wszystkie cechy drukarek serii PIXMA, w tym głowicę technologii FINE opracowana przez Canon. Przy rozdzielczości 4800x1200 dpi***** dysze tworzą krople tuszu objętości 2pl, które są nanoszone na papier z dużą szybkością i precyzją. Druk oparty o tusze kolorowe i czarny, dający duże nasycenie dokumentów - osiąga szybkość 16 str./min [cz-b] i 12 str./min [kolor].

Możliwe jest również szybkie drukowanie fotografii. Profesjonalnej jakości odbitka bez marginesów formatu 10x15cm powstaje już po 81 sekundach. Tak jak w przypadku wszystkich drukarek PIXMA, stosowany system tuszów ChromaLife100 daje odbitki, które przechowywane w albumie osiągają trwałość 100 lat.]

{BIT|Łatwe połączenie

Wbudowany port IrDA oraz opcjonalny adapter Bluetooth [BU-10] umożliwiają drukarce najnowocześniejsze możliwości połączeń. Pliki zdjęciowe mogą być przesyłane bezpośrednio z kompatybilnych telefonów komórkowych, komputerów i palmtopów a następnie natychmiast drukowane - co pozwala na prowadzenie firmy poza biurem. Drukarkę iP90v można również połączyć z komputerem za pomocą kabla USB. Dzięki dodatkowej obsłudze standardu PictBridge - iP90v spełnia najbardziej wygórowane kryteria dotyczące drukowania w podróży.]

Canon PIXMA iP90v

{BIT|Informacje dodatkowe

Oprogramowanie

Wraz z drukarką iP90v dostarczane są programy:

- Easy-PhotoPrint - sprowadza drukowanie zdjęć do trzech prostych kroków. Pomaga w wyborze nośnika i zmianach formatu oraz wyposażony jest w funkcje takie jak: Face Sharpening [korekcja nieostro odwzorowanych twarzy], Red Eye Correction [korekcja czerwonych oczu] i Digital Face Smoothing [redukcja zmarszczek. Do najnowszej wersji programu Easy-PhotoPrint wprowadzono wiele nowych możliwości.
- Easy-WebPrint [wymaga systemu Windows XP/2000/Me/98 z programem Internet Explorer 5.5-6.x] - umiejscowiony na belce Explorer jako narzędzie ułatwiające druk stron internetowych - oszczędza tusz i papier odpowiednio skalując drukowane strony zapobiegając utracie jakichkolwiek informacji.
- PhotoRecord [tylko Windows XP/2000/Me/98] - pomaga użytkownikom w druku osobistych albumów fotograficznych asystując w obsłudze papieru dwustronnego.]

{BIT|Kompatybilność

Drukarka iP90v jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows Vista/XP/2000/Me/98 oraz MacOS X v.10.2.8 do 10.4.

Nośniki

Technologiczna przewaga technologii druku Canon jest w pełni widoczna podczas korzystania z oryginalnych nośników i tuszów produkowanych przez firmę Canon. Szeroki i stale rosnący wachlarz nośników Canon rozwijany jest pod kątem współpracy z głowicami drukującymi FINE. Papiery fotograficzne i inne nośniki dostępne są w szerokim wyborze typów [w tym mini-naklejek], powierzchni [od matowej przez półmatową do błyszczącej] i wielkości: 'karta kredytowa', 10x15cm, 10x18cm panoramiczny. 20x25cm i A4. Błyszczący papier codziennego użytku GP-501 to idealny sposób na dzielenie się cyfrowymi fotografiami. Flagowy papier Photo Paper Pro [PR-101] daje rezultaty najwyższej jakości i trwałości. Dostępny wraz z zestawem do drukowania albumów PAK-101 jest również papier dwustronny [PP101D 13x18cm].]

{BIT|Zastosowane technologie

FINE

Opatentowana prze firmę Canon technologia produkcji głowic FINE oparta o technologię stosowaną przy produkcji układów scalonych pozwala na osiągnięcie głowic o wyjątkowej ilości i gęstości dysz. Technologia FINE odpowiada za szybkie tworzenie odbitek fotograficznych bez marginesów - w porównaniu z tradycyjną technologią druku atramentowego na papier trafia więcej tuszu w krótszym czasie

ChromaLife100

W celu zwiększenia trwałości odbitek, drukarki fotograficzne PIXMA stosują tusze ChromaLife100. Jest to stworzony przez firmę Canon system składający się z tuszy barwnikowych dający wyjątkowo szerokie spektrum barw oraz wyspecjalizowanych papierów fotograficznych przeznaczony do współpracy z głowicami FINE. Ten "technologiczny trójkąt" składający się z głowicy, tuszu i nośnika daje odbitki, które po względem jakości i trwałości przewyższają tradycyjne fotograficzne odbitki srebrowe. Przechowywane w albumach zdjęcia mają trwałość 100 lat, oprawione pod szkłem - 30 lat, wystawione na działanie powietrza - 10 lat******.

* Patrz: Zastosowane technologie
** Patrz: Zastosowane technologie
*** Bez zestawu bateryjnego
**** Konfiguracja iP90v z akumulatorem obejmuje zestaw LK-51B. Zestawy CK-51B oraz LK-51B są niezbędne aby korzystać z zasilania akumulatorowego.
***** Patrz: Specyfikacje techniczne
****** Wszystkie dane oparto o przyspieszone testy i nie są one gwarantowane. Wartość 100 lat dotyczy odbitek na nośnikach PR-101, PP-101, SG-101/SG-201, GP-401, GP-501 przechowywanych w albumach pod ochronną warstwą folii. Wartość 30 lat dotyczy nośników PR-101 i PP-101 a wartość 10 lat tylko nośnika PR-101. Odporność na światło i gazy oddaje typowe wnętrza bez bezpośredniego światła słonecznego. Więcej informacji o ChromaLife100 na stronie: www.canon-europe.com/chromalife100

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
23
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły