Canon Pixma iP2700

0
Michal Grzegorczyk
1 Luty 2010
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Canon zaprezentowała niewielką drukarkę fotograficzną Pixma iP2700, która pozwala na wydruk kolorowego zdjęcia w formacie 10 x 15 centymetrów (bez marginesów) w ciągu 55 sekund. Gwarancją dobrej jakości i dużej odporności wydruku ma być technologia ChromaLife 100+.
Canon Pixma iP2700 to niewielka, prosta drukarka fotograficzna, która ma być alternatywą dla druku zdjęć w fotolabach. Wydrukowanie jednego kolorowego zdjęcia w formacie 10 x 15 centymetrów ma zająć nowej Pixmie 55 sekund. Nowa drukarka Canona wykorzystuje technologię FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), która pozwala na wydruk z rozdzielczością 4800x1200 dpi (kropla o wielkości 2 pl).


Na razie nie znamy ceny, ani terminu dostępności tego urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w informacji prasowej:

Canon PIXMA iP2700: jakość odbitek z zakładu fotograficznego dla użytkowników domowych

Londyn, Wielka Brytania, 1 lutego 2010 r. -
Firma Canon zaprezentowała dziś stylową i wygodną w użyciu drukarkę domową w przystępnej cenie: model PIXMA iP2700. Nowe urządzenie oferuje wyrazisty druk tekstu oraz jakość drukowanych zdjęć dorównującą odbitkom z zakładu fotograficznego. Dzięki zaawansowanej, kompaktowej konstrukcji drukarka PIXMA iP2700 jest idealna dla użytkowników domowych szukających prostego i łatwego urządzenia w eleganckiej, kompaktowej obudowie, które zmieści się na każdej półce.

Drukarka PIXMA iP2700 wykorzystuje technologię Canon FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), która zapewnia bezziarnisty druk o rozdzielczości do 4800x1200 dpi z kroplami o pojemności 2 pl. Model nadaje się doskonale do druku dokumentów, stron internetowych i zdjęć.

Wydruki o jakości dorównującej odbitkom z zakładu fotograficznego
PIXMA iP2700 drukuje bezmarginesowe zdjęcia o wymiarach 10x15 cm w ciągu około 55 sekund i wykorzystuje system Canon ChromaLife 100+, zapewniając wyższą jakość oraz trwałość wydruków i gwarantując, że zdjęcia długo pozostaną żywe, barwne i świeże. Wysoka jakość druku daje użytkownikom pewność, że zdjęcia wydrukowane w domu będą porównywalne z odbitkami z zakładu fotograficznego.

System ChromaLife 100+ łączy technologię Canon FINE z papierem Canon Genuine Photo Paper, który zapewnia żywe kolory i dużą trwałość, oraz atramentami barwnikowymi, które gwarantują wierną reprodukcję kolorów i przyczyniają się do zachowania długiej trwałości wydruków.

Proste i inteligentne oprogramowanie dla użytkowników domowych
PIXMA iP2700 jest sprzedawana z zaawansowanym oprogramowaniem, w tym aplikacją Easy-PhotoPrint EX, która oferuje funkcję automatycznej korekcji zdjęć Auto Photo Fix II, a także Easy-WebPrint EX do wygodnego druku stron internetowych.

Program Easy-PhotoPrint EX umożliwia tworzenie doskonałych, bezmarginesowych zdjęć w kilku prostych krokach i zapewnia dostęp do zaawansowanych funkcji druku, takich jak automatyczna korekcja efektu czerwonych oczu. Funkcja Auto Photo Fix II zwiększa jakość niedoświetlonych zdjęć, dzieląc je na wiele stref i wykorzystując zaawansowany algorytm do dokładnego obliczenia stopnia korekcji, jakiego wymaga każda z nich. Pozwala to uzyskać znakomite wydruki, które nie ustępują jakością odbitkom z zakładu fotograficznego.

Easy-WebPrint EX to aplikacja, która umożliwia wybranie kluczowych sekcji strony WWW przed "wycięciem" ich w celu wydrukowania jako pojedynczego dokumentu. Inteligentne funkcje umożliwiają wybór automatyczny lub ręczny albo wycięcie wielu sekcji z jednej lub z różnych stron internetowych. Aplikację Easy-WebPrint EX można zainstalować wraz ze sterownikiem drukarki albo pobrać pod adresem www.canon-europe.com

Podsumowanie funkcji:
- Szybki druk zdjęć o jakości dorównującej odbitkom z zakładu fotograficznego: bezmarginesowe zdjęcie o wymiarach 10x15 cm w ciągu 55 sekund
- Szybkość druku według norm ISO: około 7,0 obrazów na minutę w czerni i bieli, 4,8 obrazów na minutę w kolorze
- Rozdzielczość 4800X1200 dpi, krople o pojemności 2 pl
- System ChromaLife 100+ gwarantujący wysoką jakość i trwałość zdjęć
- Zaawansowane oprogramowanie Easy-WebPrint EX
- Klarowny, ostry tekst dzięki pigmentowemu atramentowi czarnemu
- Unikatowa, kompaktowa konstrukcja
Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0