Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon Pixma iP4950

0

Autor: Michal Grzegorczyk

22 Sierpień 2011
Artykuł na: 6-9 minut
Canon Pixma iP4950 to uniwersalna drukarka umożliwiająca druk zdjęć o dobrej jakości w warunkach domowych. Urządzenie korzysta z pięciu pojemników z tuszami i systemu ChromaLife100+, który ma gwarantować wysoką trwałość wydruków.

Canon zaprezentował nową drukarkę fotograficzną stworzoną z myślą o fotoamatorach i zastosowaniach domowych. Model Canon Pixma iP4950 korzysta z pięciu pojemników z tuszami oraz technologii ChromaLife100+, gwarantującą wysoką trwałość wydruków oraz technologii kropli o objętości 1 pl. Pixma iP4950 jest szybka - wydruk zdjęcia w formacie 10 x 15 centymetrów zajmuje jej około 30 sekund, a dzięki funkcji Auto Duplex dokumenty mogą być drukowane dwustronnie.

Canon Pixma iP4950 trafi do sklepów we wrześniu. Na razie nie znamy jej ceny. Po więcej informacji odsyłamy do informacji prasowej producenta:

Canon PIXMA iP4950: szybki druk w najwyższej jakości

Londyn, Wielka Brytania, 22 sierpnia 2011 -
Firma Canon wprowadza na rynek zaawansowaną drukarkę fotograficzną PIXMA iP4950, która jest doskonałym rozwiązaniem dla profesjonalistów i użytkowników domowych, pragnących tworzyć wysokiej jakości dokumenty oraz szybko drukować zdjęcia. Zastępując uznane na rynku urządzenie iP4850, nowa PIXMA iP4950 charakteryzuje się zaawansowanymi technologiami druku oraz zestawem innowacyjnych funkcji, w tym Full HD Movie Print oraz Easy-PhotoPrint EX. Wśród nich znajdują się także specjalistyczne rozwiązania, takie jak automatyczny druk dwustronny i ECO Information, ograniczające szkodliwy wpływ na środowisko i ułatwiające drukowanie.

Udoskonalone funkcje i twórcza elastyczność

PIXMA iP4950 została wyposażona w szereg wyjątkowych funkcji pozwalających użytkownikom uwolnić kreatywność. Zmodyfikowana wersja Full HD Movie Print umożliwia osobom korzystającym z kompaktów i lustrzanek marki Canon łączenie wybranych klatek z filmów Full HD, a następnie tworzenie wydruków oddających wrażenie ruchu. Z kolei Layout Print umożliwia wykorzystanie krótkich filmów do stworzenia wydruków w formie komiksów.
Oprogramowanie Easy-PhotoPrint EX, które pozwala zmienić ulubione obrazy na zdjęcia, kalendarze lub albumy, zostało wzbogacone o jeszcze jedną funkcję – Fun Filter Effect. Umożliwia ona, za pomocą jednego kliknięcia, zastosowanie błyskawicznych efektów fotograficznych, takich jak rozmycie tła, zbliżenie lub efekt rybiego oka. Istnieje także możliwość przekształcenia fotografii za pomocą efektu miniatury (Miniature Effect), który sprawia, że obraz przypomina wykonany w niewielkiej skali model. Z kolei przy użyciu efektu Toy Camera uzyskujemy obraz jak z kamery otworkowej.

Drukarka przyjazna środowisku

Aby zredukować oddziaływanie na środowisko PIXMA iP4950 posiada funkcję druku dwustronnego (Auto Duplex Print), która automatycznie zadrukowuje obie strony arkusza, pomagając tym samym ograniczyć zużycie papieru. Nowy program ECO Information odpowiada za wyświetlanie informacji o ilości zużytego dwutlenku węgla oraz zaoszczędzonej za pomocą trybu Auto Duplex Print ilości papieru. Z kolei zastosowanie w drukarce PIXMA iP4950 systemu pięciu osobnych atramentów sprawia, że wymienia się tylko ten faktycznie zużyty, co pomaga obniżać koszty.

Doskonała jakość druku

Drukarkę PIXMA iP4950 wyposażono w opracowaną przez Canona zaawansowaną technologię druku FINE gwarantującą profesjonalną jakość wydruków o rozdzielczości 9600 dpi przy wykorzystaniu technologii kropli atramentu o objętości 1 pl. PIXMA iP4950 charakteryzuje się imponującą prędkością wydruku dokumentów oraz zdjęć. Oferuje ona szybkość druku ISO ESAT na poziome 12,5 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 9,3 obrazów na minutę w kolorze, a dodatkowo pozwala na wydruk zdjęć bez obramowania w formacie 10x15 cm w ciągu zaledwie 20 sekund.
Udoskonalono również funkcję drukowania bezpośrednio na płytach. Aktualnie dostępna jest bogata gama szablonów etykiet, które pozwolą na całkowite spersonalizowanie domowej kolekcji płyt CD oraz DVD.

Dostępność

PIXMA iP4950 będzie dostępna w sprzedaży na terenie Europy we wrześniu 2011 roku.

PIXMA iP4950 – kluczowe funkcje:

- Wysokiej jakości drukarka fotograficzna z funkcją automatycznego druku dwustronnego i możliwością druku na płytach
- 5 oddzielnych pojemników z atramentem
- Wysoka jakość druku fotograficznego zapewniająca wydruk o rozdzielczości 9600 dpi z wykorzystaniem technologii kropli 1pl
- Duża prędkość druku ISO ESAT 12,5 obrazów na minutę w trybie monochromatycznym oraz 9,3 obrazów na minutę w kolorze
- Wydruk zdjęć o formacie 10x15 cm bez obramowania w ciągu 20 sekund
- System ChromaLife100+ gwarantujący zachowanie pięknych odbitek nawet do 300 lat
- Zaawansowana obsługa nośników: automatyczny druk dwustronny, dwie drogi podawania papieru oraz wykonywanie wydruków bezpośrednio na płytach
- Drukowanie zdjęć z filmów HD za pomocą funkcji Full HD Movie Print
- Wygodne drukowanie materiałów z sieci za pomocą programu Easy-WebPrint EX
- Dostęp do CREATIVE PARK PREMIUM dla użytkowników wykorzystujących oryginalne tusze

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
23
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
LG UltraFine OLED Pro - profesjonalny monitor z funkcją Pixel Dimming
Firma LG wprowadzi na rynek monitor graficzny UltraFine OLED Pro. Będzie miał przekątną 31.5 cale i rozdzielczość 4K.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)