Canon Pixma PRO-1

0
Michal Grzegorczyk
24 Październik 2011
Artykuł na: 6-9 minut
Canon Pixma PRO-1 to zaawansowana drukarka fotograficzna formatu A3+. Dobre przejścia tonalne i wierne oddanie kolorów ma gwarantować system 12 atramentów, w tym 5 monochromatycznych wykorzystywanych przy druku czarno-białych zdjęć.
Canon zaprezentował swoją najbardziej zaawansowaną drukarkę fotograficzną. Model Pixma PRO-1 obsługuje format A3+. Producent wyposażył go w aż 12 atramentów {ITL|LUCIA, w tym 5 monochromatycznych, wykorzystywanych przy wydrukach czarno-białych zdjęć. Nad jakością wydruku czuwają systemy Chroma Optimizer (równomierny połysk i głębia czerni) i Optimum Image Generation (OIG), który analizuje kolory na zdjęciu i tworzy optymalną kombinację potrzebnej ilości i wielkości kropel atramentu, które są precyzyjnie nanoszone przez głowię drukującą Canon FINE z 12,288 dyszami.


Na razie nie znamy ceny tego modelu, ani terminu, w którym trafi do sprzedaży.] Poniżej prezentujemy informację prasową Canona:

Zaawansowana drukarka A3+ dla fotografów - Canon PIXMA PRO-1

Warszawa, 24 października 2011r. -
Canon poinformował o wprowadzeniu nowej drukarki z serii PIXMA Pro - PIXMA PRO-1, która jest pierwszym na świecie modelem A3+ wyposażonym w zestaw 12 atramentów. Drukarka gwarantuje najwyższą jakość wydruków zarówno monochromatycznych, jak i kolorowych. Dzięki temu jest doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla profesjonalistów, ale i pasjonatów fotografii. Wyjątkowa jakość wydruku sprawia, że urządzenie sprosta wymaganiom studia fotograficznego i sprawdzi się przy produkcji komercyjnych wystaw. Drukarka charakteryzuje się także innowacyjnym designem inspirowanym systemem EOS.

Znakomite rezultaty dzięki systemowi 12 atramentów
Unikalny system 12 atramentów pozwolił na znaczące rozbudowanie gamy kolorów, a zastosowanie Chroma Optimizer gwarantuje jeszcze większą gęstość czerni oraz równomierny połysk. Zestaw 5 monochromatycznych atramentów umożliwia tworzenie profesjonalnej jakości czerni i bieli, a także wyjątkowo odwzorowanych detali. Wszystko to przy zachowaniu subtelnych cieni i kontrastów oraz równomiernych przejść tonalnych. Nowa generacja tuszów pigmentowych LUCIA gwarantuje wybitną trwałość obrazu, dzięki czemu wydruki mogą być przedmiotem sprzedaży lub ekspozycji.

Wyjątkowa jakość druku kolorowego i monochromatycznego
PIXMA PRO-1 wspiera rozdzielczość wejściową na poziomie 1200ppi (dwukrotnie wyższą w porównaniu z poprzednimi modelami), by w pełni odzwierciedlić rosnącą liczbę pikseli dostępną w profesjonalnych aparatach. Tym samym tworzy doskonałe wydruki w wysokiej rozdzielności, nawet do 4800 x 2400dpi. Nowy system Optimum Image Generation (OIG) analizuje kolory na zdjęciu i tworzy optymalną kombinację potrzebnej ilości i wielkości kropel atramentu, które są precyzyjnie nanoszone przez głowię drukującą Canon FINE z 12,288 dyszami.

System OIG zapewnia doskonałe odwzorowanie koloru, naturalną gradację odcieni oraz równomierne nabłyszczenie przy wszystkich opcjach wydruku i typach nośnika, tak by stworzyć realistyczne wydruki. Drukowanie w trybie 16 bitów na kanał zapewnia bardziej płynne przejścia tonalne w wydrukach kolorowych i monochromatycznych. Nowy model PIXMA PRO-1 oferuje trzy tryby kolorów, w tym Photo Colour, który odtwarza żywe błękity i zielenie, aby kolory jeszcze lepiej zapadały w pamięć. Tryb Linear Tone odtwarza kolory z liniową krzywą tonalną, podczas gdy tryb ICC pozwala używać profili dopasowanych do rodzaju papieru lub tworzyć własne.


Wydajność na dużą skalę
PIXMA PRO-1 pozwala tworzyć wydruki w jakości wystawowej w około 2 minuty i 551 sekund zamiast w 7 minut i 552 sekund, jak było to w przypadku drukarki fotograficznej PIXMA Pro9500 MkII. Większy (2,5x) pojemnik z tuszem zapewnia dłuższy okres użytkowania pomiędzy wymianą. Dzięki nowej konstrukcji zbiorniki z atramentem dostępne są z przodu urządzenia. Z kolei tylna taca może w celu zwiększenia wydajności pomieścić do 20 arkuszy papieru fotograficznego, natomiast podajnik ręczny mieści papier o szerokości do 356mm (14") a także cięższe papiery artystyczne.

Kontrola rzeczywistej objętości kropli stabilizuje głębię i gęstość koloru zapewniając powtarzalność rezultatów, co ma szczególne znaczenie w przypadku prac przeznaczonych na sprzedaż. Niezawodność w pracy profesjonalistów jest osiągana dzięki szerokiej gamie funkcji typowych dla profesjonalnych urządzeń wielkoformatowych. Gwarantuje to również wentylator z systemem cyrkulacji powietrza oraz dodatkowy system zasilania atramentem (niezależny od głowicy drukującej). Dzięki łączności Ethernet, PIXMA PRO-1 może być swobodnie współdzielona przez sieć.


Łatwa obsługa i profesjonalne zarządzanie kolorem
Wtyczka Easy-PhotoPrintPro upraszcza sterownik drukarki i pozwala na drukowanie wsadowe. Wsparcie obejmuje także pełen katalog produktów Adobe Photoshop oraz oprogramowanie Canon Digital Photo Professional.

Drukarka może automatycznie dokonywać korekty zbioru danych ICC dla podłoży Canona oraz Fine Art znanych marek.

Oprogramowanie Colour Management Tool Pro wspiera narzędzia do zarządzania kolorem x-rite, w tym Colour Munki Photo i Colour Munki Design, umożliwiające użytkownikom tworzenie profili ICC. Model PIXMA PRO-1 został także wyposażony w system Ambient Light Correction, który pozwoli dobrać parametry wydruku optymalnie dopasowane do miejsca, w którym wydruk będzie prezentowany. Kolory na wydruku są automatycznie przystosowywane dla najlepszego odwzorowania, bez względu na rodzaj i warunki oświetlenia.


PIXMA PRO-1 - kluczowe cechy:
- Zaawansowana drukarka A3+ dla profesjonalnych fotografów
- Przełomowy system 12 atramentów zapewniający szeroką gamę kolorów
- Chroma Optimizer dla uzyskania jednolitej i błyszczącej czerni
- System Optimum Image Generating wzmacniający reprodukcję kolorów
- Doskonałe wydruki czarno-białe dzięki 5 monochromatycznym atramentom
- Nowy atrament pigmentowy LUCIA gwarantujący wyjątkową trwałość
- Możliwość tworzenia wydruków w jakości wystawowej w formacie A3 już w 2 minuty 55 sekund
- Zwiększona pojemność atramentów zapewniająca dłuższe użytkowanie pomiędzy wymianami
- Szeroka gama nośników, w tym 356mm (14")
- Easy-PhotoPrintPro do optymalizacji pracy

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową kamerą sportową
Brak pilota to nie problem. Nadchodzi autonomiczny dron Skydio 2, który może stać się twoją nową...
Od czasu gdy pierwsze drony wzbiły się w powietrze zastanawiamy się kiedy wreszcie ujrzymy model, który pozwoliłby na atrakcyjne uchwycenie naszych przygód czy...
8
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)