Canon PIXMA Pro-10 i Pro-100

Photokina 2012. Canon zaprezentował dwie drukarki fotograficzne w formacie A3+, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. PIXMA Pro-100 i Pro-10 korzystają z atramentów dostępnych osobno.

Producent w informacji prasowej zapewniają, że będą one tworzyć wydruki w jakości wystawowej. Model PIXMA Pro-10 zastępuje model PIXMA Pro9000 MkII. Drukarka będzie w stanie w ciągu 3 min i 35 s wydrukować zdjęcie czarno-białe lub kolorowe w formacie A3+ z obramowaniem. Urządzenie korzysta z zestawu 10 kolorowych atramentów.

Kluczowe cechy drukarek:

PIXMA PRO-100:
 • Zdjęcia w formacie do A3+
 • 8-kolorowy zestaw atramentów
 • 3 monochromatyczne atramenty
 • Kolorowy wydruk A3+ w czasie 1min 30 sekund
 • Wtyczka Print Studio Pro
 • Szeroka gama profili ICC
 • Wi-Fi i Ethernet
 • Współpracuje z kompatybilnymi tabletami i smartfonami
 • Direct Disc Print


PIXMA PRO-10:
 • Wydruki A3+
 • System 10 atramentów
 • 3 monochromatyczne atramenty
 • Wydruki czarno-białe i kolorowe
 • Chroma Optimizer
 • Wysoka trwałość wydruków
 • Wtyczka Print Studio Pro dla efektywnego obiegu pracy
 • Szeroka gama profili ICC
 • Wi-Fi i Ethernet
 • Gotowość do pracy z kompatybilnymi tabletami i smartfonami
 • Direct Disc Print


PIXMA Pro-10 i Pro-100 pojawią się w sprzedaży w listopadzie br.


Informacja prasowa:


Warszawa, 17 września 2012r. - Firma Canon zaprezentowała dziś dwie drukarki fotograficzne A3+ z serii PIXMA. Nowe modele dedykowane są zaawansowanym użytkownikom oraz wszystkim miłośnikom fotografii, którzy tworzą wydruki w domu czy studiu fotograficznym. Drukarki PIXMA PRO-100 oraz PIXMA PRO-10 oferują system osobnych atramentów oraz łączność Wi-Fi, a wszystko to zamknięte w nowoczesnej i eleganckiej obudowie inspirowanej linią EOS.

Model PIXMA PRO-100 jest następcą drukarki PIXMA Pro9000 MkII. Posiada 8-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych, dzięki któremu można uzyskać doskonałą jakość kolorowych i czarno-białych wydruków w domowym zaciszu. Kolorowe zdjęcie z obramowaniem w formacie A3+ drukowane jest z prędkością ok. 90 sekund na szerokiej gamie różnorodnych podłoży.

Z kolei PIXMA PRO-10 zastępuje model PXMA Pro9500 MkII. Nowa drukarka wyposażona została w 10-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych z technologią Chroma Optimizer, dzięki któremu drukarka spełnia oczekiwania profesjonalnych fotografów i zaawansowanych amatorów, którzy tworzą wydruki z wykorzystaniem szerokiej gamy nośników. PIXMA PRO-10 oferuje doskonałą prędkość druku, która dla zdjęć czarno-białych i kolorowych w formacie A3+ z obramowaniem wynosi ok. 3 min i 35 sekund.
Zdjęcia w jakości wystawowej drukowane w domu

Dzięki systemowi oddzielnych atramentów do drukarek z serii PIXMA PRO, można we własnym domu lub studiu stworzyć wysokiej jakości wydruki. 8-kolorowy zestaw atramentów barwnikowych w modelu PIXMA PRO-100 składa się m.in. z trzech tuszów monochromatycznych (czarny, szary oraz jasnoszary) poprawiając jakość oraz prędkość druku czarno-białych zdjęć. Dodatkowo, system Canon ChromaLife100+ rozszerza możliwości w zakresie reprodukcji kolorów i poprawia trwałość wydruków.
Z kolei 10-kolorowy zestaw atramentów, w który została wyposażona drukarka PIXMA PRO-10 został udoskonalony w porównaniu do tego, oferowanego przez model Pro9500 MkII. Obecnie posiada najnowsze atramenty LUCIA i rozbudowany zestaw kolorów. W modelu PIXMA PRO-10, podobnie jak w nagradzanym PIXMA PRO-1, zastosowano Chroma Optimizer. Ten nanoszony w końcowej fazie druku bezbarwny atrament wzmacnia gamę kolorów, zwiększa gęstość czerni i nadaje równomierny połysk, dzięki czemu zdjęcia mogą być sprzedawane lub prezentowane w przestrzeniach wystawienniczych.
Obie nowe drukarki PIXMA PRO-100 i PRO-10 obsługują nośniki w formacie do A3+.

Zostały także wyposażone w nowy ręczny podajnik papieru o stopniowanej charakterystyce umieszczony z tyłu, który ułatwia i przyspiesza obsługę papierów artystycznych o szerokości do 14 cali. Nowe modele są również kompatybilne z rozszerzoną gamą profili ICC, ułatwiając drukowanie na szerokiej gamie profesjonalnych nośników, tak aby zaspokoić wszystkie artystyczne potrzeby użytkowników. Canon rozszerzył także swoją ofertę papierów, prezentując Photo Paper Pro Luster (LU-101), który idealnie nadaje się do druku zdjęć profesjonalnych i studyjnych. Nowy nośnik charakteryzuje się gładką powierzchnią, gwarantując doskonały wygląd zdjęć prezentowanych w ramach ekspozycji z podświetleniem.

Profesjonalne rezultaty osiągane z łatwością
Nowe oprogramowanie Canon pomaga udoskonalić zdjęcia za pomocą całej gamy funkcji edycji. Nowe oprogramowanie Print Studio Pro zastępuje Easy-Photo Print Pro i wspiera wydruk z programów takich jak: Canon Digital Photo Professional, Adobe Photoshop, Adobe Photoshop Lightroom i Adobe Photoshop Elements. Nowy, przyjazny interfejs użytkownika współpracuje z aplikacjami do edycji zdjęć i oferuje dodatkowe funkcje, takie jak udoskonalony interfejs czy opcje tekstowe, by zapewnić większą elastyczność i kontrolę nad finalnym wydrukiem.
Nowy tryb PRO Mode (sterownik drukarki odpowiedzialny z profile kolorystyczne) gwarantuje, że kolory na wydruku są dokładnie takie, jak te widoczne na ekranie. Istnieje także możliwość zainstalowania i wykorzystania profil ICC dla wybranych nośników.
Rozbudowane opcje łączności

Drukarki PIXMA PRO-100 i PRO-10 zostały wyposażone w różne opcje łączności. Praca w sieci Wi-Fi i Ethernet ułatwia współdzielenie materiałów. Wydruki próbne można także tworzyć z wykorzystaniem kompatybilnych tabletów i smartfonów.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1