Canon PIXMA G1400, G2400 i G3400 - oszczędny druk, dzięki stałemu zasilaniu w atrament

0
Maciej Luśtyk
1 Grudzień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Canon zaprezentował trzy nowe drukarki z kompaktowej serii urządzeń PIXMA. Dzięki nowo opracowanemu systemowi stałego zasilania w atrament i wysokiej jakości barwnikom drukarki mają zapewniać świetną jakość wydruków, a na jednym zestawie tonerów pozwolą wykonać nawet 7 tys. kopii w kolorze.

Najnowsze drukarki Canon PIXMA G1400, G2400 i G3400 dzięki zastosowaniu nowego systemu stałego zasilania w atrament CISS (Continuous Ink Supply System), oferują niskie koszty druku i znajdą swoje zastosowanie zarówno w biurach, gdzie codziennie drukowane są duże ilości dokumentów, jak i w domach osób, które drukują dużo zdjęć. Na jednym zestawie pojemników z atramentem drukarki pozwolą wydrukować do 7 tys. stron w kolorze i 6 tys. w czerni i bieli. Dzięki zastosowaniu czarnego atramentu pigmentowego i barwnikowych tuszów kolorowych jakość wydruków jest wysoka, tekst wyraźny i ostry, a kolory żywe.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

PIXMA G1400 to drukarka jednofunkcyjna, natomiast modele PIXMA G2400 i PIXMA G3400 to urządzenia wielofunkcyjne, oferujące funkcje drukowania, skanowania i kopiowania. Każde z nowych urządzeń zostało wyposażone w system głowicy drukującej FINE, który odpowiada za szybkość pracy oraz wysoką jakość wydruków. Zastosowano także technologię, która blokuje dostęp powietrza do pojemników podających atrament, co gwarantuje niezawodność podczas druku większych ilości dokumentów. Rozdzielczość druku 4800 x 1200 dpi oraz krople atramentu o wielkości 2 pikolitrów zapewniają wysoką szczegółowość druku i płynną gradację, zarówno podczas produkcji dokumentów, jak i zdjęć. Czas potrzebny na wydrukowanie zdjęcia w formacie 10 x 15 cm to około 60 s. Dodatkowo pojemniki na atrament o zostały umieszczone z przodu urządzeń, co pozwala na bieżąco, wygodnie monitorować poziom tuszów i szybko uzupełniać ich braki.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Entuzjastom fotografii najbardziej do gustu przypadnie model G3400, który został wyposażony w funkcje bezprzewodowe i pozwala na drukowanie zdjęć zarówno z komputera, jak i smartfonów czy tabletów, za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT. Z kolei synchronizacja z usługami w chmurze pozwoli drukować również dokumenty i zdjęcia znajdujące się w serwisach typy Facebook, Inbstagram, Dropbox czy Google Drive.


Więcej informacji o nowych urządzeniach znajdziecie na stronie canon.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
0
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
12
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)