Drzwi otwarte Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz cykl spotkań dla kandydatów na studia

Wszystkich zainteresowanych studiowaniem fotografii w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zapraszamy na Drzwi Otwarte, które odbedą się w dwóch terminach: 16 marca i 13 kwietnia. Oba spotkania rozpoczną się o godz. 10:00. Cykl spotkań-konsultacji rusza 16 marca i potrwa do 11 maja 2013.
Drzwi Otwarte w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu odbędą się 16 marca i 13 kwietnia. Na spotkaniach omówione zostaną zasady rekrutacji i charakter studiów na pierwszym w Polsce samodzielnym kierunku "Fotografia" (do tej pory możliwe było jedynie kształcenie w ramach specjalności na kierunkach Sztuka rejestracji obrazu oraz Realizacja obrazu filmowego telewizyjnego i fotografia). Po spotkaniu możliwe będą konsultacje prac kandydatów.



Katedra Fotografii jest jednostką wchodzącą w skład Wydziału Komunikacji Multimedialnej UAP. Skupia artystów, badaczy i pedagogów związanych z fotografią i innymi mediami współczesnej komunikacji. Działa na rzecz rozwoju sztuki - fotografii oraz teoretycznej i krytycznej refleksji związanej z fotografią i nowymi mediami. Jej pracownicy są organizatorami szeregu ważnych przedsięwzięć artystycznych i wydawniczych. Uczestniczą oraz są pomysłodawcami szeregu sympozjów i konferencji, również międzynarodowych, dotyczących aktualnych problemów sztuki-fotografii. Od 1991 roku, z inicjatywy profesora Stefana Wojneckiego, Katedra Fotografii organizuje Międzynarodowe Warsztaty Fotograficzne PROFILE będące przeglądem aktualnych tendencji w nauczaniu fotografii na świecie, a od roku 2011 z inicjatywy prof. A.P. Florkowskiego organizuje "Poznań Photo Diploma Award", międzynarodowy przegląd dyplomów w zakresie fotografii. Środowisko artystów i teoretyków związane z Katedrą prowadzi nauczanie na dwustopniowych studiach stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku Fotografia oraz wydziałowe Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie. Od trzech lat, na poziomie I i II stopnia, fotografię w UAP studiują także studenci-obcokrajowcy z Europy, Obu Ameryk i Azji.

Jak co roku, kandydatów na studia zapraszamy także na cykl spotkań-konsultacji, które odbędą się w poniższych terminach:
Soboty: 16.03, 23.03, 6.04, 13.04, 20.04, 27.04, 11.05,
w godzinach: 13:00-15:00 w sali 120 (bud. B). Uczestniczyć w nich będą pedagodzy z siedmiu pracowni fotografii UAP.
Komentarze
 
Polecane artykuły
Poznaliśmy wyniki iPhone Photography Awards. Wśród laureatów są Polacy
27 Cze 2017
Za nami jubileuszowa, dziesiąta odsłona konkursu iPhone Photography Awards, który po raz kolejny obfitował w wyjątkowe zdjęcia. Najlepszą fotografię nadesłał Sebastiano Tomada, który otrzymał tytuł Fotografa Roku. W gronie laureatów znalazła się także trójka naszych rodaków: Szymon Felkel, Patryk Kuleta i Waldemar Nowak.
0
Pete Souza: „Musisz działać szybko i jednocześnie pozostawać w cieniu“
27 Cze 2017
Każdego dnia wykonywał około 2 tys. fotografii - zarówno tych z oficjalnych delegacji, jak i bardziej prywatnych momentów. Teraz Pete Souza - osobisty fotograf prezydenta Obamy, który spędził z nim 8 lat w Białym Domu - opowiada swoją historię oraz zdradza kulisy powstania niektórych z ikonicznych już obrazów.
0
Co po nas pozostaje, gdy opuszczamy ten świat?
26 Cze 2017
Nad tym pytaniem zastanawia się Oded Wagenstein. Fotograf uczy w największej szkole fotografii na Bliskim Wschodzie, wielokrotnie publikował na łamach National Geographic. W projekcie „The void we leave“ próbuje dowiedzieć się, co to znaczy czuć się zupełnie samotnym, jakie to uczucie, gdy zdradza cię twoje własne ciało i co po sobie, ostatecznie, zostawiamy?
0
Andrew Harnik: 'Dobra fotografia polityczna musi być nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale i czytelna dla każdego"
21 Cze 2017
Fotografia polityczna to trudny temat, zwłaszcza jeśli relacjonuje się jedne z najważniejszych wydarzeń na świecie, dla jednej z największych agencji fotograficznych. Poznajcie Andrew Harnika, który na co dzień  zajmuje się fotografowaniem wydarzeń rozgrywających się w Białym Domu.
0