aktualności

Wszystkie artykuły z tagiem: "aktualności" w serwisie fotopolis.pl:
Więcej szczegółów na temat specyfikacji Nikona D850. Czy nadchodzi lustrzankowa bestia?
Zwykle nie piszemy o plotkach, tym razem jednak prawdopodobieństwo, że znajdą potwierdzenie w rzeczywistości jest bardzo duże. Do sieci wyciekła bowiem oficjalna chińska prezentacja aparatu. Czy będziemy mieli do czynienia z nowym królem lustrzanek?
14 Sie 2017
Maciej Luśtyk
13
Nie żyje uznana dokumentalistka Arlene Gottfried
Mimo iż nie była tak popularna jak inne legendy fotografii kojarzone zazwyczaj ze zdjęciami ulicznymi, jej prace znajdują się w wielu muzeach i kolekcjach, a ona sama wydała 5 dobrze przyjętych albumów. W wieku 66 lat odeszła uznana fotograf, Arlene Gottfried.
10 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Nowa technologia pozwoli na regulację ogniskowych w postprodukcji i tworzenie niemożliwych perspektyw
Wygląda na to, że świecie cyfrowej obróbki już niedługo zawita nowy termin. “Obliczeniowy zoom” nad którym pracują naukowcy z Nvidia i Uniwersytetu Kalifornijskiego, pozwolić ma na swobodne miksowanie efektów dostarczanych przez różne ogniskowe na etapie postprodukcji.
4 Sie 2017
Maciej Luśtyk
0
Lexar znika, ale co z gwarancją? Oto oficjalne oświadczenie dystrybutora
Na początku tygodnia fotografów zaskoczyła informacja o tym, że Lexar, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku nośników pamięci ma zniknąć z rynku. Jak wobec tego wygląda sytuacja z gwarancją na zakupione wcześniej produkt? Znamy stanowisko dystrybutora.
30 Cze 2017
Maciej Luśtyk
1
Lexar znika z rynku
Smutna wiadomość dla użytkowników przywiązanych do marki Lexar. Firma Micron, jej właściciel, zapowiedział wycofanie marki z rynku i uśmiercenie całej linii produktów.
27 Cze 2017
Maciej Luśtyk
4
Festiwal Fotocooltura 2017 startuje już w piątek
Piąta edycja Fotocooltury to spotkania autorskie ze znanymi fotografami, 12 wystaw autorskich, warsztaty, kino plenerowe, koncerty i możliwość przetestowania sprzętu. Start w piątek 9 czerwca.
6 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Szwajcarska miejscowość zakazuje fotografowania... bo jest zbyt piękna
Wiadomo, że jak coś jest zakazane, to tym lepiej smakuje. Tym tropem poszło szwajcarskie miasteczko i część kurortu narciarskiego, Bergün, które zamierza karać grzywną fotografów wykonujących w nim zdjęcia.
1 Cze 2017
Maciej Luśtyk
2
Co dalej z działem aparatów Panasonica? Znamy oficjalne stanowisko firmy
Na początku tygodnia świat fotografii obiegły plotki o rzekomych planach “rozmontowania” mniej dochodowych gałęzi biznesu firmy, w tym działu odpowiedzialnego za produkcję aparatów. Wczoraj pojawiło się oficjalne sprostowanie producenta w tej sprawie.
29 Mar 2017
Maciej Luśtyk
2
Zamachowiec z Ankary, zdjęcie idealne?
Kinowska: To zdjęcie to najlepszy argument w obronie profesjonalistów - poświadcza niezbywalną potrzebę istnienia tego zawodu.
20 Gru 2016
Joanna Kinowska
5
“Afgańska dziewczyna” aresztowana. Steve McCurry zabiera głos
Media obiegła informacja o aresztowaniu Afganki, której portret, wykonany 30-lat temu przez Steve’a McCurryego jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zdjęć wszechczasów. Fotograf zabrał głos w tej sprawie.
27 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0