Sirui 75 mm f/1.8 1.33x - anamorficzna filmowa portretówka w świetnej cenie

Autor: Maciej Luśtyk

25 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Sirui zalicza kolejną bazę na arenie przystępnych cenowo obiektywów anamorficznych i prezentuje najdłuższy w swojej ofercie model 75 mm f/1.8 1.33x, który zapewni nam charakterystyczny look i panoramiczny format obrazu na dłuższej ogniskowej.

Oferta optyki Sirui to prawdziwy przełom - wcześniej na rynku po prostu nie istniały obiektywy anamorficzne, na które mógł sobie pozwolić zwykły użytkownik. Do tego, jak wskazuje popularność konstrukcji i pozytywne recenzje, są to obiektywy naprawdę niezłe, a przynajmniej na tyle, by zaspokoić zapotrzebowania twórców bardziej ambitne projekty za pomocą filmujących aparatów.

Dzięki obiektywowi Sirui 75 mm f/1.8 1.33x każdy będzie mógł realizować węższe kadry i detale w panoramicznym formacie 2,35:1

Teraz do rodziny anamorficznych obiektywów chińskiego producenta dołącza nowy model Sirui 75 mm f/1.8 1.33x, oferujący najdłuższą ogniskową w ofercie. Jak pisze producent, stworzenie tego obiektywu wymagało zaprojektowanie zupełnie nowego układu optycznego i obejścia wielu problemów technicznych, finalny produkt dostarczać ma jednak wzorowych rezultatów, a sam obrazek ma być spójny z tym, co oferowały wcześniejsze konstrukcje firmy.

W sumie otrzymujemy 16 soczewek w 12 grupach, 13-listkową przysłonę i możliwość filmowania z minimalnej odległości 120 cm. Obiektyw pokrywa matrycę APS-C (filmowy standard super 35 mm) i w przypadku nagrywania w formacie 16:9, po rozciągnięciu zaoferuje nam panoramiczny, filmowe proporcje obrazu 2,35:1. W rezultacie otrzymamy kąt widzenia zbliżony do pełnoklatkowego obiektywu 75 mm, choć oczywiście będziemy tu mieć do czynienia ze znacznie węższym formatem. Co chyba jednak najważniejsze, jest to także obiektyw całkiem jasny (światłosiła f/1.8).

Manualny obiektyw Sirui 75 mm f/1.8 1.33x ma być doskonałą propozycją do realizacji ujęć portretowych, dialogów czy też wszelkich innych ciaśniejszych kadrów. Do tego pozostaje przy tym naprawdę kompaktowy (73 x 71,1 mm, 800 g), przynajmniej jak na standardy filmowej optyki.

Sirui 75 mm f/1.8 1.33x - ujęcia przykładowe

O tym jak nowy obiektyw radzi sobie w praktyce możemy przekonać się dzięki kilku testowym ujęciom udostępnionym przez producenta.

Cena i dostępność

Obiektyw Sirui 75 mm f/1.8 1.33x w chwili obecnej dostępny jest do kupienia za pośrednictwem kampanii na Indiegogo (w całości już sfinansowanej) w cenie 670 dolarów (ok. 2450 zł), z darmową wysyłką, która ma być realizowana już w czerwcu. W standardowej sprzedaży obiektyw będzie kosztował 900 dolarów.

Szkło dostępne jest w wariantach z mocowaniami: Sony E, Canon EF-M, Fujifilm X, Nikon Z i Mikro Cztery Trzecie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie indiegogo.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II ART - lepsza rozdzielczość, szybszy autofokus, lżejsza obudowa
Sigma prezentuje drugą generację standardowego reporterskiego zoomu do aparatów bezusterkowych Sony E i L-Mount. Nowa Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN II Art to usprawnienia w każdym...
12
Fujifilm XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR - nowy kit w systemie X teraz szerszy, ale bez stabilizacji
Fujifilm XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR - nowy kit w systemie X teraz szerszy, ale bez stabilizacji
W systemie Fujifilm X pojawi się nowy uniwersalny zoom. XF 16-50 mm f/2.8-4.8 R LM WR oferuje uniwersalny zakres ogniskowych i uszczelniania, ale bez stabilizacji obrazu.
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)