Przedprodukcyjny Nikon F na sprzedaż

Listę najdroższych aparatów w historii zdominowała Leica, ale również wśród modeli innych marek trafiają się prawdziwe perełki. Takie jak na przykład czarny, przedprodukcyjny egzemplarz Nikona F wystawiony na sprzedaż w Londynie za 250 000 funtów.
przedprodukcyjny Nikon F

Czarny, przedprodukcyjny Nikon F został wystawiony na sprzedaż w sklepie Grays of Westminster w Londynie, donosi magazyn amateurphotographer.co.uk. Cena - 250 000 funtów, czyli 1 195 000 złotych. To jeden z około stu egzemplarzy przedprodukcyjnych wyprodukowanych z myślą o testowaniu przez fotografów i dziennikarzy. Od wersji produkcyjnej sprzedawanej aż przez 14 lat, od marca 1959 roku oferowany egzemplarz różni się płócienną migawką - w egzemplarzach produkcyjnych był to element wykonany z tytanu. W zestawie z aparatem znajduje się obiektyw Nikkor-S 50 mm f/2 "Tick Mark".

Cena 250 000 funtów za Nikona F jest spora, ale nawet nie zbliża się do rekordów notowanych przez aparaty Leica. Niecały rok temu pisaliśmy o Leice Null-Serie, która została zlicytowana za 2,16 miliona euro.

słowa kluczowe:
Komentarze
 
Polecane artykuły
Saal Digital - testujemy ofertę fotoobrazów
24 Cze 2017
Wszyscy wiemy, że zdjęcie lubią być drukowane. Ale gdy już zdecydujemy się na wydruk, warto zadbać o to, by był on jak najlepszej jakości. Czy będą w stanie dostarczyć nam jej usługi Saal Digital? Sprawdziliśmy jak w praktyce prezentują się fotoobrazy oferowane przez firmę.
2
Asus ZenFone Zoom S - test aparatu
21 Cze 2017
Nowy smartfona Asusa to pozycja, która w pułapie średniej półki cenowej zamyka mocną specyfikację, pojemną baterię i to co dla nas najważniejsze, czyli 2-modułowy aparat z obiektywami 25 i 59 mm. Czy smartfon ma szansę konkurować z takimi modelami jak Huawei P9 czy iPhone 7 Plus?
0
Yongnuo YN 85 mm f/1.8 - test obiektywu
13 Cze 2017
Optyczna ofensywa Yongnuo trwa w najlepsze. Zobaczcie czy najnowszy model YN 85 mm f/1.8 ma szansę namieszać w segmencie portretowych szkieł.
2
Canon EOS M6 - test aparatu
9 Cze 2017
EOS M6 to następca konsumenckiego modelu M3, który ze względu na dobry stosunek jakości do ceny cieszył się dużą popularnością wśród fotoamatorów. Co oferuje nowy model i jak wypada na tle konkurencji? Przekonajmy się!
0