Zapanuj nad barwą. Oto 5 prostych sposobów na zmianę koloru dowolnej rzeczy w Adobe Photoshop

Zapanuj nad barwą. Oto 5 prostych sposobów na zmianę koloru dowolnej rzeczy w Adobe Photoshop

Kolor to jeden z najważniejszych elementów zdjęcia. Nieraz drobna zmiana tonacji zupełnie zmienia jego odbiór. Warto więc umieć nad nim panować. Oto 5 photoshopowych technik, dzięki którym nauczycie się dowolnie regulować kolorystykę obiektów na zdjęciach.

O tym, jak duży wpływ kolor ma na odbiór zdjęcia może świadczyć chociażby ogromna popularność filtrów i presetów, które pozwalają szybko zmienić charakter fotografii w programach do edycji. Nieraz nawet najzwyklejsze zdjęcie potraktowane w ten sposób nabiera wyrazu i przykuwa wzrok na dłużej. I choć zazwyczaj nie zachęcamy do przesadnej ingerencji w zdjęcia, w niektórych przypadkach, a w szczególności w pracy komercyjnej, umiejętność swobodnego i efektywnego manipulowania kolorami na zdjęciu może okazać się wyjątkowo przydatna

Zapewne nieraz mieliście do czynienia z sytuacją, w której zmiana koloru któregoś z elementów zdjęcia uzupełniłaby kompozycję, pozwoliła lepiej pokierować wzrok oglądającego, czy też sprawiłaby, że całość byłaby po prostu bliższa Waszej wizji. Zdarza się także trafić na klienta, który nie dostarczy pełnej gamy kolorystycznej produktu na sesję, ale chciałby by była uwzględniona na zdjęciach. Nieważne jaki jest powód, większość problemów z kolorem pozwoli rozwiązać Photoshop.

5 technik, dzięki którym zapanujesz nad kolorem w Adobe Photoshop

 

W powyższym wideoporadniku, fotograf Nathaniel Dodson z youtubowego kanału Tutvid zdradza 5 prostych sposób na efektywną zmianę kolorystyki właściwie dowolnego elementu zdjęcia. Część z przedstawianych technik, zapewne znana jest osobom lepiej zaznajomionym z programem, mimo to poradnik będzie nieocenioną pomocą zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych fotografów, którzy do tej pory nie mierzyli, lub nie potrafili zmierzyć się z podobnymi problemami. Na uwagę zasługuje w szczególności dość rzadko opisywana, a bardzo przydatna technika nr 5, w które do zmiany koloru wykorzystywana jest przestrzeń kolorystyczna LAB.

Film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinien być zrozumiały dla wszystkich.

Więcej ciekawych wideoporadników Nathaniela Dodsona odnośnie edycji zdjęć, filmów i grafiki znajdziecie na kanale Tutvid w serwisie Youtube.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
1
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0
Young Poland 2019 - oto najlepsze zdjęcia młodych polskich fotografów z konkursu Grand Press Photo
17 Maj 2019
Young Poland to specjalna sekcja konkursu GPP, kierowana do twórców, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia. Zobaczcie, jakie zdjęcie podbiły w tym roku serca jurorów.
2
Poznaliśmy laureatów Grand Press Photo 2019. Zobacz najlepsze polskie zdjęcia prasowe minionego roku
16 Maj 2019
Tegoroczna edycja najważniejszego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo dobiegła końca. Oto najlepsze zdjęcia polskich fotoreporterów.
8